Skocz do zawartości

Warszawscy szewcy - którego wybrać


Michał Kwiatkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post tutaj ;) Piszę z zapytaniem gdyż planuję uszyć buty w tym roku, klasyczne czarne oxfordy. W pierwszej kolejności na swój ślub ale zależy mi żeby jeszcze posłużyły długo po nim. O ile przeczytałem opinie o poszczególnych szewcach, o tyle nie znalazłem porównania między nimi. Czy mógłby ktoś z was się wypowiedzieć, gdzie najlepiej się udać? Interesuje mnie Januszkiewicz, Kielman oraz Kamiński.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pieniądze nie grają roli szyłbym u Kielmana - to jednak legenda.

Natomiast prawdę mówiąc u każdego z powyższych szewców dostaniesz znakomite buty. W przypadku Januszkiewicza nastaw się na zaakceptowanie jego wyczucia stylu - jeśli Ci odpowiadają jego wyroby wal jak w dym, natomiast pójście do niego z wydrukowanym zdjęciem butów z innej pracowni z prośbą o odtworzenie może skończyć się rozczarowaniem. Kamiński, a szczególnie Kielman, powinni być nieco bardziej elastyczni jeśli chodzi o odtworzenie jakiejś Twojej specyficznej wizji - o ile ją posiadasz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyłem 7 lat temu, więc o aktualnej jakości się nie wypowiem, u mnie była bez zarzutu. Co do wygody moim zdaniem nic nadzwyczajnego - możesz mieć podobny komfort w butach z półki, jeśli dobrze trafisz z kopytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, bardzo podobają mi się buty Januszkiewicza i z tego co czytałem powinne być najwygodniejsze. Jedyne co mnie w nich niepokoi to fakt, że wyczytałem tu na forum że ich jakość w ostatnich latach się pogorszyła.
Problemy dotyczyły głównie pracy cholewkarza (ażury itp), ale przy gładkich oksfordach nie bałbym się o efekt, takie buty u TJ'a bardzo ładnie wychodzą.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Kwiatkowski, 2 lata temu szyłem u Pana Januszkiewicza lotniki na ślub. Co do komfortu to rzeczywiście nie uważam, żeby było jakoś nadzwyczajnie (choć porównanie mam tylko do butów z półki powszechnie rozumianych na tym forum jako klasyczne), ale co do jakości wykończenia nie mam żadnych uwag. Wyszły mi z tego zamówienia świetne buty, które lubię i noszę cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.