Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Karol G. napisał:

Mam i ja.

 

Ciekawostka - w sklepie, w którym kupowałem powiedziano mi, że zostało zamówione 100 butelek, zgoda była na 30, a ostatecznie przyjechało 20. Piwo jest w sklepie od wczoraj, przed chwilą wziąłem ostatnią butelkę, także jest popyt.

DSC_0227.JPG

kupiłem dzisiaj 2 flaszki w Chmielarni na Marszałkowskiej. Też dostali mało = 20 butelek, zostało na ten moment 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval tak, przyjemny stout. Na początku wyraźnie czuć głównie cynamon i wanilię, jak się trochę ogrzeje fajnie uwalnia się burbon. Nie jest to może poziom limitowanej edycji Coffeelicious od Piwnego Podziemia (które jest chyba najlepszym stoutem z polskich kraftów jaki piłem), ale zdecydowanie jest pijalne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszło mnie na podsumowanie roku 2016 w piwnym krafcie -  według mnie TOPką piw które piłem były:
Kwas Theta (Pinta)- Wild sour cherry RIS - piwo jedyne w swoim rodzaju, połączenie typowych RISowych smaków z kwaśnymi wiśniami i lambikiem, cudo po prostu. Jest jeszcze do dostania, także warto się wybrać do sklepu i kupić chociaż jedną butelkę!
Too young to be Herod 2016 (Artezan) - wanilia, czekolada, kawa, cynamon, śliwka, skórka pomarańczowa - słowem jeden z najlepszych FESów jakie w życiu piłem, gdzieniegdzie dostępny jeszcze na kranie.

ART9 / Bristol Brewing Oatmeal Hoptart (Browar Stumostów) - doskonałe piwo na lato, lekkie, cytrusowe, owocowe, z nieznaczną goryczkę na końcu.

Whisker A2 (whisker.beer) - lekkie, kwaśno-dzikie, cierpkie i mocno owocowe (głównie porzeczkowe) piwo, bardzo sesyjne.

Fest Buba/Buba Extreme (Szałpiw) - bardzo ciężkie, mocne piwo (w końcu quadrupel), wręcz jak likier. W smaku suszone owoce, śliwka, figi, rodzynki, do tego biszkopt, toffi. Niesamowite piwo, które w wersji Barrel Aged zyskało różne smaki i aromaty. Jeśli komuś się uda jeszcze znaleźć jakąkolwiek butelkę to zdecydowanie warto!

Natomiast zdecydowanie nie polecam Portera Jubileuszowego z Cieszyna - nie dość, że zdecydowanie za drogie, to do tego tak wodniste i bez smaku, że zupełnie nie przypomina portera. IMHO już lepszy jest Żywiec Porter...

Niestety nie miałem okazji spróbować Imperium Prunum, a zapewne znalazłoby się w tym zestawieniu.
 

A jak wygląda Wasz TOP piw z 2016 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 minutę temu, xkoziol napisał:

Było tego mnóstwo ale w pamięci zapadły mi szczególnie Tropic Thunder ze szwedzkiego browaru Dugges Bryggeri, Dry Hopped  Pineapple z Piwnnego Podziemia, PS IPA z Beer Bros., Vani Lee Jones z Hopium, Sezon Ogórkowy z Piwnego Podziemia.

O Tropic Thunder słyszałem, niestety nie udało mi się ustrzelić. A Piwnego Podziemia w Szczecinie to ze świecą szukać :(

Z ostatnich odkryć - świetna Tropical Imperial IPA od Wrężela, bardzo owocowo, tropikalnie i łagodnie w smaku. Bardzo polecam!

16231218_1251770481536626_1480154691_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób jest przeczytać cały wątek od początku do końca, a nie da się ukryć, że od pewnego czasu przestały mi smakować piwa "popularne". Od pewnego czasu o wiele bardziej pasują mi piwa z browarów rzemieślniczych, choć nie ukrywam, że wybieram je trochę po omacku. Czy macie jakieś źródła (blogi, książki), gdzie mógłbym uzupełnić swoje braki w zakresie browarnictwa? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam blog jerrybrewery.pl. Mi akurat podszedł styl pisania autora, a i gusta mam często zbieżne. Nawet jeśli do Ciebie nie trafi, to znajdziesz tam wpisy podsumowujące rok 2016, w których udzielali się inni blogerzy, więc może w ten sposób trafisz na jakiś interesujący Cię blog. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyra trzeba słuchać krytycznie, ale wiedzę i doświadczenie ma (chyba certyfikat BJCP też). Abstrahując od jego stylu i, ostatnimi czasy, chełpienia się swoją popularnością, według mnie warto śledzić jego kanał.

Dla mnie to trochę tak jak z wiadomościami - staram się słuchać/czytać i oglądać różne źródła, choć wiadomo, że najlepiej śledzi się materiały bliskie swoim poglądom. Niemniej warto mieć przegląd całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.