Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Altbier z jednego z moich ulubionych browarów - jabłonowo. Ciemne, podobno na podstawie receptury Marcina Chmielarza - piwowara domowego.

A jeszcze kilka lat temu browar Jabłonowo był znany głównie z podrasowanych spirytusem alpago-browarów w plastikowych butelkach, takich marek jak np Mocne (około 9 vol) i Mocniejsze (ok 12 vol), nie przypuszczałem że aż tak im się zmieni profil działalności, albo nie znałem odnogi tejże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było polecane. Ostatnio moje ulubione piwo(?). Dziś znów na stole. 14%(!), słodkie, gęste, prawie miód, ale z bąbelkami. Szkoda, że tak szybko się kończy (0,2l).

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQhn_W7akGbhaiwJDQIIbeBhH3CFOyDrRs73ZYPoMH_JqBvlcAtSGlXyHzg

A dla wzmocnienia efektu:

Dołączona grafika

Jeden z moich ulubionych porterów, również dzięki słodyczy przeważającej nad goryczą. Choć kiedy mam wybór wolę:

http://smakiwiejskie.pl/modules/free_files/thumbImage.php?src=mod_products/products/255/pr_image_255.jpg&width=310&height=466&compress=75&show_blank=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również bardzo smakuje, ale w jednym z moich okolicznych sklepów trafiłem niedawno na partię, która była obrzydliwa. Sprawdzone, bo kilka dni później, niewierząc w swój niefart, kupiłem raz jeszcze i było tak samo ohydne, a dzień później kupiłem w innym miejscu i już było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
IMHO wygląda mi to na artykuł sponsorowany, może nie jakoś bardzo nachalnie ale jednak.

Osobiście, mam ciut większe zaufanie do wspomnianego już na forum serwisu:

http://www.browar.biz/

Tutaj znajdziemy wszelakie infrmacje o piwach. Koncernowych jak i lokalnych.

Pozdrawiam

Przeprowadzają dość ciekawy ranking:

http://www.browar.biz/piworoku/2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale Żywiec porter wcale nie jest Żywca, tylko Brackiego Browaru w Cieszynie. Żywiec ten browar wykupił i powstają w nim od niedawna całkiem niezłe piwa. Np. takie Brackie Mastne (limited edition) czy wymieniony porter który wcale zły nie jest, a powiedziałbym nawet smaczny. Ja jednak z portera wolę coś cięższego np. Porter Bałtycki Corneliusa.

Edyta: Nie rozumiem tylko jednego, jak mógł wygrać STRONG. Przecież to sik straszny jest. Ma tak alkoholowy aromat i smak jakbysmy 50-tkę do piwa z biedronki wlali.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeża dostawa prosto od znajomych z Czech :-) Ciemne dobre, ale bez szaleństw. Za to porter (24% ekstraktu, 10,5% alkoholu) świetny - delikatny, aksamitny smak, mimo dużego voltarzu alkohol mało wyczuwalny, na pewno powtórzę :D

Nieźle daje w palnik :twisted: Ostatnio kupiłem w Czechach całą skrzynkę Primatora 24, po 18 koron za butelkę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książęce ciemne bardzo fajne piwo. podobnie jak i raciborskie, a wczoraj miałem przyjemność zaznajomić się z ciemną odmianą w wersji lanej i, tak jak inne produkty tego browaru, trzyma poziom.

wspominany na poprzedniej stronie zipfer imho jakoś bez wyrazu...

rzeczywiście co do statinau się pomyliłem w cenie, kosztuje u mnie chyba 12 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.