Skocz do zawartości

Rotomat- jaki wybrać


adamW

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki i mogę polecić- ładny, porządnie wykonany i niesłyszalny. Ma niestety poważną wadę - jest drogi i nie ma „na miejscu”. Polski dystrybutor sprowadzał mi go 2 miesiące. 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2122-ciekawe-i-nietuzinkowe-nabytki/?do=findComment&comment=270869

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sugeruję posiadanie zegarków z rezerwą chodu min. 48 h i rotowanie jak butów. Poza tym chętnie przeczytałbym naukowe (nie marketingowe) uzasadnienie posiadania rotomatu. Na zdrowy rozum który samochód szybciej pójdzie na złom: ten który jeździ bez przerwy, czy ten który stoi w garażu z wyłączonym silnikiem?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamW napisał:

Koledzy, polećcie proszę jakiś ładny rotomat na 2-4 miejsca. Oferty jakich sklepów warto przejrzeć? Oprócz ładnego, klasycznego wyglądu zależy mi aby sprzęt był cichy.

Jaki masz budżet? 

Tańsze rotomaty nie mają możliwości płynnej zmiany liczby obrotów, droższe tak. Raczej większość pozwala na ustawienie obrotów zgodnie z ruchem wskazówek CW, przeciwnie do ruchu CCW  i zamiennie CW&CCW. Rotomat powinien być wyposażony w miękkie poduszki dla zegarka (co ogranicza ryzyko porysowania bransolety) lub w uchwyty pokryte miękkim materiałem. W tańszych wersjach występuje czasem sam plastik. Odradzam rotomaty z dwoma gniazdami na jednym bębnie, zegarki mogą „obijać się” kooperantami podczas obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Nie, sugeruję posiadanie zegarków z rezerwą chodu min. 48 h i rotowanie jak butów.

U mnie to się nie sprawdza. Nawet rezerwa 72 h czasem nie wystarcza. Poza tym ja np. nie przepadam za zakręcaną koronką Radiomira i niechętnie przy niej grzebię. Rotomat mnie w tym względzie odciąża. I dodatkowy bonus- zegarek noszony spieszy ok. 1 s dziennie, zostawiony na rotomacie opóźnia jakąś sekundę na dobę. Można sobie wyrobić system :). No, ale poważnie- rotomat nie jest niezbędny, ale ułatwia życie. No i jest jakimś tam sposobem na estetyczne magazynowanie/eksponowanie kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie polecam chociażby z tego względu ,że są zasilane wg standardu NEMA  (110V/60hz).,Lepiej takie urządzenie jak rotomat kupić lokalnie u rodzimego producenta tym bardziej ,że to nie jest rakieta balistyczna tylko rzecz prosta jak cepy., Moje rotomaty są od firmy Rocket Redbox z Bronx.,Firma jest na rynku od ponad 100 lat w czasie WW2 produkowała elementy kokpitów do B-17 Flying Fortess,B-24 Liberator,B-25 Mitchell,P47 Thunderbolt, a nawet dla legendarnych P51 Mustang.,Po wojnie produkowała miedzy innymi celowniki optyczne do wyrzutni Bazooka.Ale przy zakupie nie brałem pod uwagę ani portofilio producenta ani sentymentu do Bronx Bombers, po prostu w razie awarii mogę zawinąć zwłoki w Trybunę Ludu i wsiąść do metra i za pół godziny jestem w zakładzie winowajców.,

roto.jpg

roto1.jpg

roto2.jpg

roto3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi. Zegarki, które aktualnie posiadam to dwa orienty (Bambino i Ray) i szczerze mówiąc nie chciałbym aż tak szaleć z rotomatem. Upatrzyłem sobie coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/rotomat-na-4-zegarki-rothenschild-rs-2040-mcs-japn-7650582297

Firma absolutnie nic mi nie mówi. Wizualnie jest OK. Ktoś jest w stanie ocenić jakość tego sprzętu?

Co do zasadności kupna (i używania) podniesionej przez @lubo69 to zależy mi na wygodzie. Zegarek noszę od poniedziałku do piątku, rotuje nimi, ale nie zakładam codziennie innego. Rezerwa chodu w moich modelach to 40h. W weekend zegarki leżą w szufladzie. Denerwuje mnie ciągłe nastawianie zegarka po dłuższym odpoczynku 'od służby'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak wygląda u mnie. Zakupiłem na allegro ten model, który linkowałem wyżej:

https://allegro.pl/oferta/rotomat-na-4-zegarki-rothenschild-rs-2040-bk-japan-7650575543?fromVariant=7650582297

Co do wykonania na zewnątrz nie ma się do czego przyczepić. W środku wygląda już nieco gorzej. Rzekomo wyłożony jest naturalną skóra natomiast zapach nie jest skórzany. Obstawiam, że to sztuczna skóra. Wykończenie wnętrza też jakoś nie powala. Poduszki na zegarki mogłyby być nieco dalej od siebie. Zegarki nie są duże (max 42 bez koronki) a muszę uważać żeby nie dotykały siebie (potencjalnie mogłyby się porysować?).

Generalnie w tej cenie nie sądzę żeby znalazł coś lepszego i świadomie poszedłem na pewne kompromisy.

DSC05566.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.