Skocz do zawartości

Budżetowe szycie miarowe


Sławomir Zielona Góra

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Przyjaciele,

mam nadzieję, że zakładając temat nie powielę innych dotychczasowych wątków. Zagadnienie, które chciałbym poruszyć dotyczy zapewne wielu osób zaczynających przygodę z szyciem miarowym.

Czy obecnie można znaleźć na rynku garnitury szyte na miarę za rozsądną cenę - dajmy na to w przedziale 2000-2500zł?

Ceny, z jaki się do tej pory spotkałem są znaczne. Co się z tym wiąże, przebudowa garderoby będzie bardzo kosztowna.

Sylwetka nie pozwala mi na zakup garnituru z wieszaka. W moim mieście nie znalazłem krawca starej daty, który byłby gotowy uszyć garnitur od podstaw, ewentualnie dokonać przeróbek bardziej skomplikowanych niż skrócenie spodni. Próbowałem przygody z pewną poznańską marką - niestety nakład pracy, jaki wkładają w marketing i oparcie strategii rozwoju na preorderze nie przekłada się na jakość produktu i poważne podejście do klienta. Tej marce podziękuję, straciłem do nich zaufanie.

Czy w zachodniej części naszego pięknego kraju można znaleźć krawca/pracownię/firmę, która uszyje przyzwoity garnitur w rozsądnej cenie? A może przyzwoity MTM? Bez zbędnych "wodotrysków" i zbędnego skomplikowania technologicznego. Ot, przyzwoity "wół roboczy".  Dojazd do dalej oddalonych miast to też nie problem. Skupiłbym się raczej na budżecie, ponieważ moją szafę czeka rewolucja. Na bardziej renomowane marki pozwolę sobie po zbudowaniu podstaw garderoby.

Będę wdzięczny za każdą Waszą radę.

Z góry dziękuję za pomoc - Sławek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie to trochę kontrowersyjna propozycja, ale co tam. Wpisuje się w budżet, i jest to szycie na miarę. BonusMG ze Skórcza oferuje szycie na miarę, w Twoim budżecie (podobno) jest możliwe uszycie garnituru z tkanin od VBC. Wchodząc na ich stronę pojawia się nawet świeży film z zapowiedzią kolekcji ze współpracy z Janem Adamskim, co może być jakąś rekomendacją (na blogu jest też "recenzja" samego sklepu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VelVenti szyje (prawdopodobnie) koszule dla poszetki i zackroman. Bez zarzutu.

Koszule Henderson szył ostatnio Szymon Jeziorko i zrobił recenzję na swoim blogu. Warto poczytać.

EDIT: Widzę, że jeszcze jej nie zrecenzował, ale wspominał chyba na IG. Albert Borowiecki na swoim blogu recenzował koszulę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Cineos said:

EDIT: Widzę, że jeszcze jej nie zrecenzował, ale wspominał chyba na IG. Albert Borowiecki na swoim blogu recenzował koszulę.

Zdjęcia mam już zrobione, recenzja się pokaże niebawem.

Na szybko: materiał który wybrałem (royal oxford) jest taki sobie, szybko się robi lekko mechaty po kilku praniach (nie wiem czy to przypadkiem nie ten sam dostawca, którego używał James Button, bo ten royal oxford jest bardzo podobny - źródło tkanin nie jest podane), chociaż lekki i wygodny; odszycie całkiem spoko, trzymają się podanych wymiarów, zrobili mi customowy kołnierzyk na podstawie zdjęć i wyszło całkiem nieźle (jest tylko lekko usztywniony, co mnie zadowala). Paskudne są guziki.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko czytając "pachną" typowym nieoznakowanym wpisem sponsorowanym, czy to barter za koszulkę czy hajs. Tak czysto subiektywnie (i patrząc na adresy).

Na stronie żadne z tkanin ani kołnierzyków mnie nie zaciekawiły, do tego chyba nie ma opcji zamówienia próbek tkanin przez stronkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cześć,

odświeżam temat, gdyż pytanie dość podobne. Przymierzam się do swojego pierwszego garnituru MTM. Nie mam ściśle określonego budżetu, ale przy zakupach generalnie staram się kierować stosunkiem ceny do jakości. Uprzedzając odpowiedzi polecające RTW z poprawkami krawieckimi: planuję w życiu „przejść” przez wiele różnych garniturów i dlatego zależy mi, by choć raz spróbować szycia na miarę i mieć porównanie z produktami dostępnymi powszechnie w sklepach. Nie jestem na tyle doświadczony ani wymagający, by rzucać się na całkowity bespoke, ale wydaje mi się, że mam wystarczającą wiedzę, by móc zaproponować pewną koncepcję krawcowi bez całkowitego prowadzenia za rękę. Szukam garnituru wizytowego, granatowego z koordynowaną kamizelką. Chciałbym by był to klasyczny krój z jednorzędową marynarką z zamkniętymi, szerokimi klapami, spodnie z wysokim stanem na szelki, z zakładkami, do kompletu oczywiście czarne oksfordy. Poza samą jakością wykonania, oczekuję doradztwa w wyborze tkaniny i „technicznych” szczegółów garnituru jak dopasowanie do sylwetki szerokości klap, wysokości kozerki, guzika itp. W związku z tym, że jest to mój pierwszy garnitur na miarę „na próbę”, nie chcę iść zupełnie po taniości, by niepotrzebnie się nie zniechęcić. Dlaczego więc chciałbym by było w miarę budżetowo? O ile nie widzę problemu by zapłacić 10k zł za „ten jedyny” garnitur/żakiet na ślub, to nie wyobrażam sobie wydawania takiej kwoty na garnitury do pracy, na codzień. Na tę chwilę czuję się komfortowo z budżetem 4k na garnitur trzyczęściowy. Chciałbym się przekonać czy takie MTM jest warte swojej ceny, ale nie chcę też wyrzucić pieniędzy w produkt niskiej jakości lub słabo dopasowany itp. Zaznaczam, że lubię „kombinować”, więc chętnie mogę pobawić się w obniżenie kosztów np. poprzez samodzielne dostarczenie materiału krawcowi. Nie wiem na ile niestety jest to sensowne rozwiązanie biorąc pod uwagę mój całkowity brak wiedzy z zakresu wyboru tkanin. Czy w tym budżecie moglibyście polecić jakiegoś krawca/pracownię? Obecnie i tak przebywam poza Polską, więc odpowiada mi dowolne miasto z lotniskiem ;)

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ML12 napisał:

Szukam garnituru wizytowego, granatowego z koordynowaną kamizelką.

Jeśli to ma być garnitur do pracy, na co dzień, a nie na swój ślub, to odradzam kamizelkę w innym kolorze. Jak chcesz 3-częściowy garnitur, to zrób to prawilnie, bez kontrastów (wszystko z jednego materiału).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę! Mógłbyś nieco bardziej rozwinąć? Rozumiem, że kamizelka w innym kolorze/z innego materiału obniża formalność stroju, ale w pewnym sensie taki trochę był mój zamysł. Nie muszę na co dzień zakładać garnituru o najwyższym stopniu formalności, a wręcz przeciwnie. Chciałbym by marynarka miała formalny krój, gdyż taki zwyczajnie najbardziej mi się podoba (wydłużona marynarka, zamknięte klapy itd.), więc dzięki koordynowanej kamizelce cały strój będzie miał ciekawy akcent i nie będzie zbyt formalny. Natomiast zdaję sobie sprawę, że gdybym potrzebował formalnego garnituru bez „ekstrawagancji” wówczas pojawi się problem, gdyż nie będę miał kamizelki do kompletu. W takiej sytuacji, może sprawie sobie dwie kamizelki za jednym zamachem - jedną do kompletu z garniturem i jedną koordynowaną :)

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pablocito napisał:

Poza tym jeśli chcesz obniżyć formalność ubrania to wystarczy, że po prostu nie założysz żadnej kamizelki.

 

25 minut temu, ML12 napisał:

więc dzięki koordynowanej kamizelce cały strój będzie miał ciekawy akcent i nie będzie zbyt formalny.

Wprawdzie kiedy zakładam kamizelkę moim zamysłem nie jest obniżanie formalności całego zestawu (na pewno nie najważniejszym), tylko docieplenie go kolejną warstwą materiału (jesień-zima), ale jeśli ją ubieram, to tylko dzianinową (wełna merino/kaszmir). Koordynowane kamizelki, o jakich piszesz może ładnie wyglądają na zdjęciach, ale moim zdaniem słabo w realu. A o zakładaniu do marynarki jakichkolwiek kamizelek latem (nawet tropik lub len) nawet nie wspomnę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ML12 napisał:

odświeżam temat, gdyż pytanie dość podobne. Przymierzam się do swojego pierwszego garnituru MTM. Nie mam ściśle określonego budżetu, ale przy zakupach generalnie staram się kierować stosunkiem ceny do jakości. Uprzedzając odpowiedzi polecające RTW z poprawkami krawieckimi: planuję w życiu „przejść” przez wiele różnych garniturów

Zacząłbym od przeglądu rynku RTW i być może przeróbek używanych marynarek dobrych firm, których konstrukcja/proporcje Ci podpasują. Wtedy będziesz w stanie określić, w czym wyglądasz dobrze, a w czym nie. Ryzykujesz wydanie sporej ilości gotówki na coś, co na pewno będzie na jakimś poziomie, ale po jakimś czasie możesz stwierdzić, że to jednak nie to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Gocławianin said:

Z 4 k masz w zasięgu większość szyjących w MTM: poszetka, macaroni, zackroman, cafardini. Nie wiem jaki jest koszt w E.Berg, Buczyński, Krupa&rzeszutko. Natomiast na pewno nie zmieścisz się w tym budżecie u Zaremby.

Faktycznie, wydawało mi się, że te 4k to by były na styk w bardziej popularnych pracowniach, a okazuje się, że jest pewien wybór. Nie udało mi się znaleźć na stronie cennika Poszetki ani Zack Roman. Jak wypadają one cenowo w porównaniu z  Macaroni?

@mosze Dzięki, jeszcze to przemyślę. Pewnie dobry krawiec zajmujący się przeróbkami także mógłby mi doradzić i pomóc w określeniu co wygląda dobrze a co nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dość niewygodne pytanie, ale jesteś przekonany, że trzyczęściowy garnitur to coś, co nie będzie wyglądać w pracy na wymuszone i jednak sztuczne? Jeśli nie potrzebujesz stricte formalnego garnituru, to zrezygnowałbym z kamizelki, a zaoszczędzona kwota da Ci większą elastyczność w doborze pozostałych elementów?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeśli Cię stać, to dobrze spróbować. Chociażby po to, abyś mógł później porównać do dotychczasowego rtw; wiedział, czego w przyszłości oczekiwać od mtm itd. Inna rzecz, że możesz trafić dobrze z miejscem, a możesz trafić źle. Poszukaj takiego, gdzie obsługa potraktuje Cię z uwagą, a do tego będzie umiała doradzić na podstawie wiedzy i doświadczenia.

Choć mtm bez liku, to znalezienie ww. nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 16:59, ML12 napisał:

Faktycznie, wydawało mi się, że te 4k to by były na styk w bardziej popularnych pracowniach, a okazuje się, że jest pewien wybór. Nie udało mi się znaleźć na stronie cennika Poszetki ani Zack Roman. Jak wypadają one cenowo w porównaniu z  Macaroni?

@mosze Dzięki, jeszcze to przemyślę. Pewnie dobry krawiec zajmujący się przeróbkami także mógłby mi doradzić i pomóc w określeniu co wygląda dobrze a co nie :)

 

No faktycznie, teraz już się nie chwalą cennikami za szycie, ale pewien ogląd dają ceny kart podarunkowych za tą usługę:

https://www.poszetka.com/product-pol-7186-GARNITUR-NA-MIARE-KARTA-PODARUNKOWA.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki za odpowiedzi. Zrobiłem trochę więcej researchu i okazuje się, że miałem chyba nieco mylne pojęcie czym szycie MTM jest. Wydawało mi się, że główną różnicą między całkowitym bespokiem a MTM jest możliwość kompletnej personalizacji stroju, włącznie z jego konstrukcją w przypadku bespoke. Proszę poprawić mnie jeśli się mylę, ale w przypadku MTM jednak trzeba „wstrzelić” się w rozmiar oferowany przez producenta, a dopiero potem nanoszone są poprawki przez krawca. Oznacza to, że MTM to bardziej takie RTW z poprawkami krawieckimi w cenie niż nieco ograniczony bespoke. Czy dobrze to rozumiem czy może zależy to od krawca/pracowni? Zwracam na to uwagę, gdyż zazwyczaj mam problemy z dopasowaniem ubrań z wieszaka. Czy w takim razie mam spodziewać się lepszego dopasowania po MTM niż jakościowego RTW z poprawkami?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mocno zależy od systemu, z którym MTM pracuje, ale nie jest to RTW z poprawkami krawieckimi, bo masz możliwość zmiany rzeczy, których w RTW nie poprawisz (wysokość guzika na przykład). Ale to, jak leżą na Tobie rzeczy z zestawu przymiarkowego jest kluczowe, bo MTM odbywa się na zasadzie "tu trochę mniej, tu trochę więcej".

Przy bespoke wchodzi tak na prawdę trójwymiarowość wszystkiego, rzeczy, które trudno uchwyić poprzez zmiany wymiarów płaskich. MTM może być świetnym wyborem, jeśli Twój problem polega głównie na relatywnie prostych problemach (zbyt wąskie, zbyt obszerne, za wysoko guzik, pewne pomieszanie rozmiarów).

Problemy takie, jak niesymetryczne ramiona, balans przód - tył, okolice miednicy będą trudniejsze do rozwiązania w MTM.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.