Skocz do zawartości

Wesele BESPOKE KRAKÓW


alik1992

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Po pierwsze mam nadzieję, że poniższym postem nie złamię żadnego punktu regulaminu, a poziom mojej nie wiedzy nie bedzie Państwa nazbyt raził.

W listopadzie przyszłego roku biorę ślub. W związku z tym poszukuję dobrego krawca w Krakowie.

Wstępnie przewiduję budżet w wysokości około 10tyś PLN na garnitur oraz dodatki. Wstępnie myślałem o garniturze trzyczęściowym, a decyduję się na szycie na miarę, ponieważ jestem osobą o „sporych” wymiarach.

Uprzejmie proszę o rady i polecenie dobrych krawców w Krakowie.

Pozdrawiam

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rudolf napisał:

Chyba zawsze, kiedy mowa o Krakowie powtarza się Andrzej Kucia i Lord na Rzeźniczej.

Moim zdaniem to zwykła średnia półka.

Jedynym dobrym krawcem w Krakowie jest Turbasa, niestety jest on również bardzo drogi.

Poza tym, to miasto to bispołkowa pustynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia - w obydwóch zakładach (p. Kucia i LORD) trzeba być w miarę doświadczonym, tj patrzeć na ręce. To są tzw. pracownie starej daty, należy o tym pamiętać.

Czy ktokolwiek tutaj na forum realnie zamówił cokolwiek u Turbasy, czy to jest wszystko na zasadzie powtarzania kilkaset razy pewnych mitów? 

Osobiście w tym przedziale cenowym polecałbym usługę MTM u Zaremby. Doświadczony kolega znający pracownie krakowskie próbował również tą usługę, i chyba był bardziej zadowolony z tego MTM niż z bespoke krakowskiego. Zresztą może się też wypowie ( @Haz)

Pozdrawiam

PS oczywiście propozycje wyżej podane też są jak najbardziej dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whale napisał:

Czy ktokolwiek tutaj na forum realnie zamówił cokolwiek u Turbasy, czy to jest wszystko na zasadzie powtarzania kilkaset razy pewnych mitów? 

 

Tak, był użytkownik Uxkull, dziś już nieaktywny, który szył u Turbasy i chyba nawet wrzucał zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Vratelli z Krakowa właśnie. Ja tam szyłem swój garnitur na miarę - też ze względu na swoje wymiary (ale akurat z powód odwrotnych niż Ty - wzrost poniżej średniej ;) ). Dodatkowo p. Dorota przekazuje ogrom teoretycznej wiedzy i robi to w świetny sposób. W sumie to też dzięki niej zgłębiam ten temat dalej i m. in. trafiłem jakiś czas temu na te forum. Teraz szyje tam płaszcz z kaszmiru. Mogę z czystym sercem polecić - na pewno warto się umówić.

Jeśli będziesz zainteresowany to mogę wrzucić coś więcej przez weekend (większa relacja, jakieś zdjęcia) - choć ja akurat nie szyłem na ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Haz napisał:

 

Tak jak @whale pisze, w tym budżecie MTM Zaremby da ci pewniejszy produkt.

Hmm to ciekawe, nie znam produktów Zaremby, ale wydaje mi się, że każde dobre bespoke będzie lepsze niż MTM. Ja w tym budżecie zmieściłem sie w 2-częściowce z wełny merynosów razem z koszulą też szytą na miare i jeszcze starczyło na dobre krawaty ;) 

Chyba, że ogólnie mówimy o kondycji bespoke w Polsce - to się zgodzę - z tym niestety cieżko, ale to w sumie temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, elcaso said:

Hmm to ciekawe, nie znam produktów Zaremby, ale wydaje mi się, że każde dobre bespoke będzie lepsze niż MTM. Ja w tym budżecie zmieściłem sie w 2-częściowce z wełny merynosów razem z koszulą też szytą na miare i jeszcze starczyło na dobre krawaty ;)

Chyba, że ogólnie mówimy o kondycji bespoke w Polsce - to się zgodzę - z tym niestety cieżko, ale to w sumie temat na inny wątek.

Zdefiniuj "dobre bespoke". Mam dwa garnitury od krakowskiego krawca i one są spoko pod kątem tego jak leżą, ale sporo jest tam drobnych mankamentów wynikających z tego, że chciałem zrobić rzeczy inaczej, niż krawiec robił zawsze. Efekt jest taki, że najchętniej chodzę w garniturze MTM, który jest dobrze zaprojektowany i wszystko ma na swoim miejscu, a leży też bardzo dobrze.

Najlepiej jest po prostu zamawiać tam, gdzie pasuje ci styl pracowni albo MTMa, wszystkie większe ingerencje rodzą ryzyko, że się nie zrozumiecie i wyjdzie inaczej niż oczekiwałeś. Ale w Polsce, a zwłaszcza w Krakowie, nie bardzo taki wybór istnieje.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 11:02, whale napisał:

Z mojego doświadczenia - w obydwóch zakładach (p. Kucia i LORD) trzeba być w miarę doświadczonym, tj patrzeć na ręce. To są tzw. pracownie starej daty, należy o tym pamiętać.

Czy ktokolwiek tutaj na forum realnie zamówił cokolwiek u Turbasy, czy to jest wszystko na zasadzie powtarzania kilkaset razy pewnych mitów? 

Osobiście w tym przedziale cenowym polecałbym usługę MTM u Zaremby. Doświadczony kolega znający pracownie krakowskie próbował również tą usługę, i chyba był bardziej zadowolony z tego MTM niż z bespoke krakowskiego. Zresztą może się też wypowie ( @Haz)

Pozdrawiam

PS oczywiście propozycje wyżej podane też są jak najbardziej dobre.

Mialem przyjemność oglądać garnitur od Turbasy klienta, który miał bardzo ale to bardzo opadające ramiona. Wada postawy została świetnie zamaskowana i nie było jej widać. Garnitur był bardzo dobrze dopasowany do sylwetki, ale poza tym bez fajerwerków. Innym razem przyszedł do mnie klient, któremu właśnie w tej pracowni do garnituru polecono kamizelkę zabudowaną praktycznie pod samą szyję. Osobiście uważam, że ubrania od Turbasy na pewno będą bardzo dobrze odszyte i dopasowane, jednak jeżeli ktoś nie będzie dokładnie wiedział czego chce i pilnował krawca to niestety dostanie garnitur którego stylistyka odbiega od obecnych "trendów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Haz napisał:

Zdefiniuj "dobre bespoke". 

Zanim zdecydowałem się na szycie na miarę - trochę zainteresowałem się tematem i z góry byłem nastawiony, że nie szukam jedynie kogoś kto dostarczy mi ładnie - na pierwszy rzut oka - wyglądający produkt. Za swoje pieniądze oczekuje kompleksowej usługi, do tego lubię "powybrzydzać". Na wszystkich spotkaniach, ustaleniach i przymiarkach (których było 3) spędziłem łącznie grubo ponad 3,5 godziny. Garnitur był szyty od podstaw, na formach robionych dla mnie (bo co to za bespoke na gotowych formach?), na pierwszej przymiarce widziałem nawet marynarkę "w środku" gdzie mam włosiankę zamiast typowej klejonki (ponoć ewenement w skali kraju, ale tu muszę wierzyć na słowo - mój research tak daleko nie sięga ;) ), wpływ absolutnie na każdy szczegół to oczywistość, ale cieszył też fakt, że nie zostałem z tym ogromem opcji sam. Dodatkowo - w cenie, szkolenie z wizerunku i masę wiedzy o samym ubiorze, jego konstrukcyjnych smaczkach, no i trochę z historii mody. Dla mnie to jest właśnie sens bespoke - kompleksowość obsługi i perfekcyjny produkt wg oczekiwań.

Co do innych pracowni krawieckich - ja miałem szczęście do Vratelli trafić z polecenia znajomego, więc obyło się bez zdobywania doświadczenia u innych na "własnej skórze", natomiast z wizyty w 2-óch innych zakładach czuć było tę "myszkę" w konstrukcji - co często wynika z faktu, że doświadczony krawiec jest jednocześnie konstruktorem, co owocuje brakiem orientacji w aktualnych fasonach. We Vratelli jest trochę inaczej, bo doświadczony krawiec i pani konstruktor do dwie różne osoby.

Trochę mnie dziwi fakt, że nic na tym forum nie ma o Vratelli. W każdym razie na pewno warto się wybrać na spotkanie i zobaczyć czy taka forma komuś odpowiada. Ja w każdym razie bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alik1992 To ja może zaproponuję Ci - tak luźno - poniższą kombinację:
- Garnitur -> http://dawidkuklinski.pl/ / https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3856-ernestson-bespoke/ do ceny garnituru dolicz koszta dojazdu i dopiero to uznaj za finalny koszt garnituru
- Koszula -> Jak dobrze na Tobie leży RTW to masz kilka opcji do wyboru (np. Osovski, Macaroni Tomato, Poszetka, ale patrz też inne polecane na forum sklepy), jak nie do końca to będąc przy okazji w Warszawie zamów MTM, np. właśnie w MT (i tu też możesz przejrzeć forum i poszukać opinii).
- Buty -> Zależnie od budżetu pozostałego po powyższych wyliczeniach zerknij na to albo to, chyba że wolisz lotniki. Powinny być też odpowiedniki w większej tęgości jeśli potrzeba - support na pewno coś podpowie.

- Krawat/mucha -> https://embassyofelegance.com/ Zależnie od pozostałego budżetu zajrzyj do bespoke (albo nie, jeśli "gotowce" Ci w 100% odpowiadają - aż głupio mi pisać gotowce o EoE...)
- Poszetka ->
https://www.rampleyandco.com/collections/pocket-squares

Czy powyższe to jedyna dobra opcja? A w życiu, do wszystkiego znajdziesz alternatywę i to niejedną. Powyższych twórców/marki/zakłady polecam bo uważam że nie trafisz z nimi źle, opierając się czy to na opinii swojej i innych, czy to tylko innych (ale - w mojej ocenie - godnych zaufania). Na pewno obejrzyj zdjęcia i oceń czy wszystko pasuje do Twojej wizji, bo jakkolwiek możemy tu polecać (i odradzać) pewne rozwiązania, finalnie Ty się będziesz w tym ubraniu czuł dobrze (albo nie). Pewne marki naturalnie przychodzą mi do głowy jak widzę takie pytania, ale nie znaczy to że są Jedynym Słusznym Wyborem :)

Oczywiście dwa pierwsze etapy odpadają jeśli dojazd nie jest możliwy, ale z powyższych postów rozumiem że bez dojazdu masz bardzo zawężony wybór i warto przynajmniej wstepnie wziąć taką możliwość pod uwagę.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elcaso - jeśli to oni, to się nie dziwię, że nie ma o nich za dużo, bo to zwyczajnie nie wygląda dobrze: 

Quote

 Garnitur był szyty od podstaw, na formach robionych dla mnie (bo co to za bespoke na gotowych formach?), na pierwszej przymiarce widziałem nawet marynarkę "w środku" gdzie mam włosiankę zamiast typowej klejonki (ponoć ewenement w skali kraju, ale tu muszę wierzyć na słowo - mój research tak daleko nie sięga ;) )

To akurat nic niezwykłego, z trzech pracowni w Krakowie, jakie widziałem, każda przygotowuje wykrój pod klienta i szyje na płótnie.

Quote

Praktycznie nie ma zdjęć garniturów  na klientach - same manekiny.

No niestety. Ale styl pracowni na tym widać i nie podoba mi się on szczególnie.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja: nowy użytkownik rozpoczyna swoją przygodę na forum racząc nas szczegółami z nieznanej pracowni, którą rekomenduje, choć jej realizacje wyglądają raczej kiepsko. Przypadek? Oczywiście ;-) 

Co do tematu wątku, to w Krakowie będzie niestety ciężko (nie przez budżet, ale przez brak odpowiedniej pracowni na ten pierwszy raz). Warto pomyśleć o pracowniach spawdzonych już przez Kolegów (opisane wyżej). Wybór między np. Zarembą, Krupą&Rzeszutko a Ernestsonem to - przy tym budżecie - wybór tego a nie innego stylu (a w tym pomóc może Panna Młoda :-) ). 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Haz napisał:

@elcaso - jeśli to oni, to się nie dziwię, że nie ma o nich za dużo, bo to zwyczajnie nie wygląda dobrze: 

Ciężko mi określić na podstawie zdjęcia adhoc na jakimś innym kliencie. Sam byłem bardzo zadowolony z usługi i produktu - i tyle - stąd też moje polecenie dla kolegi który pytał. 

 

55 minut temu, marian o napisał:

Taka sytuacja: nowy użytkownik rozpoczyna swoją przygodę na forum racząc nas szczegółami z nieznanej pracowni, którą rekomenduje, choć jej realizacje wyglądają raczej kiepsko. Przypadek? Oczywiście ;-) 

Cóż, forum przeglądałem już od jakiegoś czasu, aczkolwiek nie powiem - zadowolony z usługi widząc zapytanie o dobrego krawca w Krakowie - chciałem polecić firmę z którą miałem do czynienia i z której byłem zadowolony. Nie mam zamiaru toczyć batalii, tym bardziej, że, jak widzę, przeradza się to w coś zupełnie odwrotnego. Po prostu polecam umówić się i sprawdzić samemu - to akurat nic nie kosztuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako konkurencja pewnie nie powinienem się odzywać ale bardzo nie lubię jak jakiś zakład pokazuje na swoim fanpage czy stronie nie swoje zdjęcia bez żadnego komentarza, sugerując że to zdjęcia jego pracowni czy wyrobów:

https://tineye.com/search/71c30f49c786e50b6c4c6554614238e9631f66f8/

https://tineye.com/search/e40a930d38d9aa87486f9644f81314ba7d3bb852/

https://tineye.com/search/c2e4b2b47517c0c58ec597d061342a82cf30e609/

https://tineye.com/search/082f32f8ba3de791fd77ce1678502f76f97292e2/?page=1&sort=score&order=desc

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Ernestson said:

Jako konkurencja pewnie nie powinienem się odzywać ale bardzo nie lubię jak jakiś zakład pokazuje na swoim fanpage czy stronie nie swoje zdjęcia bez żadnego komentarza, sugerując że to zdjęcia jego pracowni czy wyrobów:

https://tineye.com/search/71c30f49c786e50b6c4c6554614238e9631f66f8/

https://tineye.com/search/e40a930d38d9aa87486f9644f81314ba7d3bb852/

https://tineye.com/search/c2e4b2b47517c0c58ec597d061342a82cf30e609/

https://tineye.com/search/082f32f8ba3de791fd77ce1678502f76f97292e2/?page=1&sort=score&order=desc

 

 

Linki niestety nie działają.

 

9 hours ago, elcaso said:

Chętnie bym to zrobił - co zresztą proponowałem, ale sam nie mam profesjonalnych zdjęć, więc chyba nie ma sensu.

@elcaso Czekamy, bo chciałbym się mylić i żeby okazało się, że to atelier jest warte uwagi, bo nic tak nie będzie cieszyć jak możliwość większego wyboru krawców i rozwijający się rynek.

Niestety wchodząc na stronę Vratelli czy też ich galerię na Facebooku ciężko jest znaleźć ich projekty.

Na stronie jest może 15 zdjęć. Na Facebooku większość zdjęć to są inspiracje garniturów zaczerpnięte z Pitti, sławnych osób itp.

Niestety, ale według mnie to nie jest fanpage zbierania ładnych zdjęć, a strona atelier, gdzie powinny być głównie ich projekty.

Zdjęcie z ich albumu na facebooku o tytule "Sesja zdjęciowa garniturów Vratelli"

W mojej ocenie guzik powinien być naturalny, a nie złoty, klapy szersze, a krawat na modela lepiej dobrany i zawiązany.

382831_269992083052907_877181476_n.jpg?_

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry bardzo,

Jestem właścicielką firmy, o której Pan pisze Vratelli, nie chcę być posądzona o to, że nie działam zgodnie z regulaminem, więc wierzę, że mój post nie zostanie usunięty. Prowadzę od prawie dekady firmę ,gdzie szyjemy na miarę koszule, garnitury, płaszcze, ale nigdy nie pojawialiśmy się na forum głównie dlatego, że nie mieliśmy takiej potrzeby, ponieważ od początku działania firmy mamy klientów z polecenia, nie tylko z Polski, ale również z całego świata, a zamówienia mamy na kilka miesięcy do przodu, więc myślę, że najlepiej działa stara zasada poczty pantoflowej i rekomendacji. W tym momencie zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, gdy jeden z naszych klientów mając dobre intencje, pokusił się o wpis i nie spodziewał się, że rozwiąże się długa dyskusja i uprzejmie nas o tym poinformował, za co mu serdecznie dziękujemy. 

Strona na FB nie jest naszym głównym kanałem, ani nawet dodatkowym, jest bardziej zbiorem informacji i inspiracji, ponieważ żaden z naszych klientów nie trafia do nas z FB, bo często nawet go nie posiada. FB zrzesza w naszym wypadku klientów raczej pretendujących, dlatego też wpisy nie pojawiają się tak często, jak zapewne powinny.

Gwoli informacji jesteśmy firmą polską, chociaż Włosi proponowali nam wiele razy szycie, to nigdy nie podjęliśmy takiej współpracy. Wprowadzamy własne konstrukcje, które co roku udoskonalamy i zmieniamy, mamy swoich krawców, z których ten z najdłuższym doświadczeniem szyje już od 45 lat. Nawiązując do zdjęcia powyższego- jest przestarzałe (dokładnie z początków firmy) i tak , sami również aktualnie zrobilibyśmy to inaczej. Jak sami Panowie zauważyli zapewne- zdjęcia pracowni/ atelier oferujących usługi bespoke ograniczają się do zdjęć na manekinach, które absolutnie nie oddają efektu końcowego, jaki jest na danej osobie, a dodatkowo np. nasi klienci nie czują się komfortowo pozując, więc oszczędzamy im niepotrzebnego stresu. Robienie zdjęć na modelach, na których dany garnitur nie był szyty, również mija się z celem, bo nigdy nie będzie leżał idealnie. Żaden z naszych klientów nie ma również w zwyczaju robienia sobie zdjęć przed lustrem, więc dlatego nowym klientom proponujemy coś, co myślę nie jest standardową praktyką, czyli możliwość nieodebrania danego garnituru, jeśli cokolwiek wzbudzałoby wątpliwości. 

Oczywiście jesteśmy otwarci na sugestie i uwagi i jeśli ktokolwiek ma ochotę i chęć uszycia garnituru i udokumentowania tego, to serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem

Dorota W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia.
Akurat mnie one nie przekonują, ale przecież nie będę mowil komuś w jaki sposób się promować i prowadzić biznes. Bardzo możliwe, że polecenia są wystarczające czego gratuluję.
Natomiast forum jest koleżeńskim, nie biznesowym miejscem wymiany informacji.
Jeśli miejsce jest godne rekomendacji to przyjemnie jest jeśli kolega z forum pokaże zdjęcie z efektem współpracy. @elcaso, nie daj się prosić tylko wrzucaj fotki w garniaku :-)
Sam pisałeś, że dziwisz się dlaczego o tej pracowni się nie pisze. Na razie nie ma o czym...

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.