Skocz do zawartości

Brzuch - rzeźba i spalanie tłuszczu


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wydzielony z siłki, sztangi i klaty - mosze

Czy ktoś z Was przeszedł pełne 6 tygodni szóstki Weidera i może opowiedzieć o efektach? Ja zacząłem tydzień temu i na razie moja motywacja jest na krzywej rosnącej, ale widzę na rozpisce, że będę wystawiony na coraz trudniejsze próby silnej woli (coraz dłuższe serie...). Moim celem jest zmniejszenie obwodu brzucha, który wzrósł o parę cm odkąd rzuciłem palenie pół roku temu (a i tak obwód wyjściowy był za duży). Osoba, która poleciła mi W-6, twierdzi, że te ćwiczenia zarówno rozwijają mięśnie, jak i spalają tłuszcz. Chętnie więc posłucham o zauważalnych efektach osiągniętych przez twardzieli, którzy wytrwali pełne 6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby efekty były długofalowe, proponowałbym przede wszystkim długofalowy trening, chyba że szóstka Weidera będzie dla Ciebie tylko punktem wyjścia.

Po drugie - w celu zmniejszenia obwodu w pasie lepiej robić cardio (bieganie, basen, rower) przynajmniej pół godziny bez przerwy, kilka razy w tygodniu. Ćwicząc sam brzuch, możesz paradoksalnie nieco zwiększyć obwód w pasie, gdyż rozwiniesz mięśnie brzucha, a tłuszczu nie stracisz. Sam tak ostatnio robię, tyle że celowo - dużo żrę krowy ;) mało biegam i robię brzuszki ze sporym obciążeniem. Obawiam się jednak, że mój organizm się zaprze i jak zwykle wszystko gładko przetrawi, a efekty znikną kilka tygodni po powrocie do normalnego trybu treningowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerobiczna 6 Weidera służy do wzmacniania mięśni brzucha a nie budowania masy czy spalania tłuszczu. O tym właśnie nie wiedzą początkujący. Jeśli chcesz zacząć spalać fat to tak jak napisał proceleusmatyk. Co do budowy mięśni brzucha to polecam świetny ABS II, jako początkującemu dał mi kiedyś niezły wycisk już na poziomie A :-) Mam ten program w pliku pdf, mogę przesłać zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko zostało napisane przez kolegów wyżej. Mam nadzieję, że będziesz uzyskiwał formę na sucho,tj. no ephedrine, no clenbuterol.

Mięśnie brzucha trenuje się m.i.n ze względu na zbalansowanie siły dolnego grzbietu, np. w przypadku intensywnego fokusu na wykonywanie martwego ciągu.

Dodatkowo niektórzy zawodnicy wierzą, że ostatnie 4 tygodnie intensywnych ćwiczeń m. brzucha przed zawodami pozwala "wygonić" wodę podskórną z tych obszarów z późniejszym dodatkiem diuretyków (mowa o występach kulturystycznych).

:)

Ja jak jeszcze mogłem trenować to wykonywałem aero na czczo, w szczycie nawet do 14x w tygodniu (w tym oprócz siłowni było sambo, bieganie i intensywne MTB). :lol:

Polecam robić wszystko z głową, bez żadnej partyzantki. Zdrowie mamy tylko jedno.

Pozdrawiam serdecznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie rady. Oczywiście nie zamierzam faszerować się żadnymi świństwami, tym bardziej, że przyrost masy tłuszczowej zawdzięczam odstawieniu innej trucizny, jaką jest nikotyna. Raczej nie zmobilizuję się do 6-7 sesji treningu aerobowego w tygodniu, ale jeśli to nawet będzie 4 razy plus codzienne pompki i Weider-6, to zakładam, że po jakimś czasie będą efekty. A swoją drogą, skoro nikt się nie pochwalił, to rozumiem, że nie ma wśród nas twardziela, który przeszedł pełen 6-tygodniowy cyklu Weidera? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest ktoś, kto przeszedł;)

Pompki codziennie, to zły pomysł. przerwy muszą być.

Zerknij - http://100pompek.pl/ i inne programy tam podane - przysiady, brzuch, podciąganie - MZ bardzo udane i dają efekty.

Jeżeli jesteś miłośnikiem seriali/filmów, to dobrym rozwiazaniem, jest też zainwestowanie w rowerek, czy orbitrek i wybranie kilku seriali.

Ach i miej świadomość, że nawet jak zmniejszysz obwód, to pozostanie problem rozciagnietej skóry :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ach i miej świadomość, że nawet jak zmniejszysz obwód, to pozostanie problem rozciagnietej skóry :/

:D Spokojnie przy utracie masy ciała w zakresie 7-12kg na przestrzeni 12+ tygodni nie będzie żadnego problemu.

Acha, proszę się nie sugerować i nie podniecać transformacją: schudłem/am 20kg w 6 tygodni. Jest to raczej nie wykonalne, a nawet gdyby było, wiązałoby się to z poważnymi zaburzeniami zarówno hormonalnymi jak i na poziomie gospodarki elektrolitowej i niewykluczone, że problemami kardiologicznymi.

Idealnym wyjściem jest utrata od 2 do max 3kg miesięcznie. Oprócz ujemnego bilansu kalorycznego największy sukces odnoszą z reguły osoby stosujący rotację węglowodanami. Jeżeli chodzi o źródło białek, które muszą być utrzymywane na znacznie podwyższonym poziomie to ja zawsze polegałem na Gaspari Myofusion. Super smak, nigdy nie żałowałem sobie jak nie mogłem kurczaka przełknąć.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myofusion ma sporo cukru. Nie jest to najlepsze białko na redukcji.

Hmmm, z tego co wiemy :D kolega się nie szykuje na show, więc ładowanie dodatkowych groszy w WPI mija się jak dla mnie z celem.

;);)

Ja do rotacji się przekonałem, w sumie dzięki Słodkowi, ale niestety od 2 lat nie jestem aktywny w żaden sposób. :lol:

6% - to rozumiem, że jesteś mocno gifted ekto. 5-6% mają na zawodach "nasi" na hormonie ;) Na Olympii schodzą do 2,5-3%.

9-10% to jest uważam, że pełen komfort, bo można to po ludzku utrzymywać przy nazwijmy to "przeciętnym" genotypie. ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję warunków fizycznych w takim razie, vide 6% bez T3. :) Nie twierdzę bynajmniej, że to nie możliwe, także żeby nie było.

Jeżeli chodzi o rotację - to oczywiście nie dopisałem na początku, że stosuje się ten etap najczęściej w końcowej fazie przygotowań, ale też niekoniecznie. Nie mniej jednak, jest to metoda bardzo skuteczna. :)

Z pozdrowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, proszę się nie sugerować i nie podniecać transformacją: schudłem/am 20kg w 6 tygodni. Jest to raczej nie wykonalne (...)

Może komuś nogę urwało?

Mój rekord to 5kg w ciągu 2 tygodni (z 55 kg na 50 kg). Niechcący. Obóz muzyczny - dużo ruchu, dużo alkoholu, mało jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze A6W bardzo często uszkadza kręgosłup, radzę poczytać trochę badań. Dużo lepszy jest ABS 2.

Po drugie tak jak napisano, żadnymi ćwiczeniami na brzuch nie spalisz tłuszczu. Jedyny sposób na zgubienie tłuszczu to ujemny bilans kaloryczny. Najlepsza jest zbilansowana dieta + HIIT. O ćwiczeniach interwałowych HIIT sporo można znaleźć na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu mialem manie na punkcie miesni brzucha, ale udalo sie dobic tylko do 10.5%.

Pozdrawiam,

dsc.

Ja, gdy ćwiczyłem miałem "obsesje" na punkcie talii i pasa (w końcu czym może pochwalić się ektomorfik, przecież nie niedźwiedzimi łapami czy klatą z granitu :-)), z dobrze rozbudowaną klatą dawało mi to niezłą V sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij robić 4x w tyg aeroby po 30 min. Co tydzień zwiększaj ilość, gdy dojdziesz do 6x w tyg zacznij zwiększać czas o 5 min, aż dojdziesz do godziny na każdej sesji.

Aeroby, ma się rozumieć np takie ćwiczenia ze strony: PODANEJ TUTAJ

Czyli jakby to rozumieć 4x w tygodniu jakiś zestaw ćwiczeń z tabelki podanej w w/w linku?

Czyli np jazda rowerem?

Kiedyś robiłem A6W, doszedłem do 6 tygodnia, wyjazd zmusił mnie do przerwania ćwiczeń.

Efekt był widoczny, zamiast bojlera, pojawił się jakiś zarys kaloryfera, ale podkreślam zarys. A ćwiczenia same w sobie dosyć uciążliwe i nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie podanej przez Ciebie jest wyjaśnione co to są aeroby - czyli ćwiczenia tlenowe, oraz że czas ich trwania powinien wynosić 20-60min

dla początkującego najłatwiejsza jest chyba jazda na rowerze (stacjonarnym lub normalnym), nie każdy lubi biegać, pływać itp

najbardziej popularne aeroby to: bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, pływanie, spinning, jakieś zajęcia taneczne typu zumba, tabata (to już jest dla zaawansowanych i nie znam nikogo kto by to robił).

tak jak pisał Krzysiek - 4 x 30min, warto zrobić jakąś drobną rozgrzewke (pajacyki, skrętoskłony, w sumie cokolwiek co troche rozgrzeje stawy i mięśnie) i porozciągać mięśnie przed i po ćwiczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę inspiracji z rana ;)

http://youtu.be/RZhw07-D2Ig - ten gość potrafi wyrazić plecami więcej emocji niż ja twarzą :D Polecam similar videos - biceps też ma niezły. Za to twarz - skóra i kości.

http://youtu.be/jowE1ZCDRj4 - z kolei ten twierdzi, że zszedł do 3,5% tłuszczu w ciele. Z jego klatki można się uczyć anatomii. No ale on z tego żyje, że mało je i dużo pakuje, bo reklamuje abdżymniki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zrobił ćwiczenia wg programu 100 pompek do końca?

Ja doszedłem do poziomu 46-50 i tyle tylko co mi się barki i klatka trochę powiększyła, ale tłuszczu nie spaliłem.

Ukończyłem ten program, ale wpływu na aparycję nie miało to żadnego. Kondycja fakt - kiedy zaczynałem robiłem na raz maks 30 pompek, teraz co drugi dzień pompuję kilka serii po ~60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 3 lata temu robiłem A6W codziennie na czczo z rana przez zalecony okres.

Efekt- zjechałem z tłuszczu na brzuchu, ale też z mięśni na całym ciele.

Mięśnie na brzuchy były bardziej płaskie, jak na rzeźbie.

Teraz brzuch ćwiczę raz w tygodniu na siłowni. Ćwiczenia na brzuch z dodatkowym obciążeniem. Do tego 2 razy w tygodniu trening interwałowy 1godz..

Przed interwałami BCAA.

Efekt- mięśnie na brzuchu są bardziej widoczne, tłuszczu mało, mięśni więcej.

Nie ma czegoś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.