Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: PATINE.SHOES na kopytach TJ


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli rozwarcie jest w np. Loake to jest beeee. A jeśli u producenta powyżej to specyfika buta i jest cacy.
To są w końcu standardy do których warto równać czy nie?

Żorż, a mogę pisać za każdym razem kiedy mam uwagę do tego co widzę czy też muszę pytać cię o pozwolenie?
Jeden wpis do zdjęcia kolegi drugi do video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _harry napisał:

Jeśli rozwarcie jest w np. Loake to jest beeee. A jeśli u producenta powyżej to specyfika buta i jest cacy.
To są w końcu standardy do których warto równać czy nie?

Jeden rabin powie tak, a drugi powie nie. Na tych Berluti poniżej to na 90% zamierzony efekt, bo oni są znani z dość kontrowersyjnych form. Buty kolegi milanese mają spore (acz nie tragiczne) rozwarcie i chętnie bym zobaczył te same buty po 15 wyjściach.

2 minuty temu, _harry napisał:

Żorż, a mogę pisać za każdym razem kiedy mam uwagę do tego co widzę czy też muszę pytać cię o pozwolenie?
Jeden wpis do zdjęcia kolegi drugi do video.

Możesz, myślałem że pastwisz się dwa razy nad butami milanese. Video nie obejrzałem, bo wiem jak wygląda Berluti knot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, teraz zrozumiałem, do czego pije kolega. Mam stopę w rozmiarze 40 i nie wyobrażam sobie chodzić w innej tęgości, niż F. Na zdjęciu faktycznie wygląda to jak antyreklama, natomiast miały udział tutaj dwa czynniki: poluzowany węzeł (bardzo dziękuję za wideo) i fakt, że buty nie schodzą się całkowicie, a to przez zaznaczony na zdjęciu fragment trzymający sznurówki na języczku:

 large_IMG-0849.jpg.99c0d1fc172f352d86e8378ff2b3c229.jpg

Do tego też miejsca je dociągam, a mógłbym i spokojnie jeszcze dalej, ale musiałbym albo to zgnieść, albo przeciągnąć sznurówki z pominięciem tego. Poza tym, gdy zamawiałem te buty, do wyboru była tylko tęgość F i mam przy niej jeszcze luzy, więc chodzi mi się wygodnie (a już z pewnością bez ciśnienia na podbiciu, bo mam je standardowe).

Reasumując, co do zasady w trzewikach mi to nie przeszkadza, natomiast bardzo dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Zazwyczaj z racji małej stopy nawet tego nie analizuję (buty zawsze się schodzą do końca), a będzie to dla mnie bardzo ważne przy zakupie lepszych półbutów. Trochę w nich pochodzę i wtedy zrobię zdjęcie, w może już lepszych spodniach i z dociągniętym węzłem. ;) 

EDIT: Wyjąłem sznurówki z widocznego elementu i buty w pełni się zamykają, bez ciśnienia, a rzeczony węzeł trzyma mocno i prawdopodobnie zda egzamin. DZIĘKI! Teraz to już buty nie mają dla mnie wad. :) 

Wszystkim Panom życzę dobrej niedzieli, z @_harry na czele. :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Egonax napisał:

 

 

Ten oryginalny węzeł Berluti jest moim zdaniem dość paskudny,  wolę jego modyfikację, którą do tej pory uważałem za oryginalną.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=196&v=kXHemBywew4 

 

2 godziny temu, milanese napisał:

 large_IMG-0849.jpg.99c0d1fc172f352d86e8378ff2b3c229.jpg

Dość niefortunny pomysł moim zdaniem.

Ta przeplotka w prawidłowo wszytym języku jest niepotrzebna, mało estetyczna i utrudnia sznurowanie i rozsznurowanie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jeden rabin powie tak, a drugi powie nie. Na tych Berluti poniżej to na 90% zamierzony efekt, bo oni są znani z dość kontrowersyjnych form. .

Pomijając kwestie estetyczne, buty z dużym rozwarciem, sa po prostu niewygodne. Skóry pracujące w zgięciach niezgodnie z planowaną geometrią łamią się w nieplanowanych miejscach i ugniatają stopę. Lepiej poszukać wygodniejszego kopyta, bo jak osłabnie pierwsze oczarowanie, to żadne walory estetyczne nie zrekompensują braku wygody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Miałem dzisiaj okazję naocznie zobaczyć i przymierzyć buty marki Patine Shoes na kopytach TJ. Ogólnie na żywo wyglądają bardzo dobrze i solidnie. Co do relacji ceny do jakości to wypowiedzieć mógłbym się dopiero po ich zakupie i testowaniu przez kilka miesięcy, natomiast zapowiada się obiecująco. Na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciach moim zdaniem. Kibicuje rozwojowi projektu!

A tymczasem poczekam na większą ilość butów na kopytach o tęgości G i z pewnością zamówię zamszowe Brogues 77006 (jeśli takie są w planach) :) Poniżej oksfordy na kopycie G. 

DSC_0370.thumb.jpg.602382c5d5490c8e4c5abfdf21b836f3.jpgDSC_0369.thumb.jpg.068909c7461bf575e42be642fe998b81.jpgDSC_0368.thumb.jpg.9b861c44252af4cf4ef9ec7f36e713af.jpgDSC_0367.thumb.jpg.134cd72f10975ab6e9dcc6eeb2956ebf.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie jakieś specjalne życzenia to najlepszy moment, bo właśnie składamy kolejne zamówienia i jest jeszcze chwila, by wziąć coś pod uwagę. Generalnie zdeterminowany jestem, by tym razem pokazać nieco więcej w tęgości H, ale jeżeli śni się Wam coś konkretnego w G, to sugestie mile widziane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, saphir.pl napisał:

Jeżeli macie jakieś specjalne życzenia to najlepszy moment,

Ładne jodhpury, bo sztyblety można dostać wszędzie. Single monki, ale "zamknięte" jeśli chodzi o obłożynę, kiedyś chyba był jeden taki model Yanko (nietrafione MTO?). Głębokie burgundy i museum calfy.

Btw. Buty Patine mają pięty usztywniane celasticem czy leatherboard jak Yanki/TLB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie! Część pewnie weźmiemy pod uwagę!

@Xune,  z Jodphurami i Single Monkami, o których napisałeś jest taki problem, że wszystkim się podobają na zdjęciach i w sumie na żywo też, ale niewielu chce je kupić niestety :( Przemyślimy jeszcze, ale może być tak, że pozostaną jedynie w zasięgu MTO. W butach Patine pięty usztywniane są jak w Yanko czy TLB, ale mało kto jeszcze wie, że na życzenie robimy TLB w ramach MTO usztywnienie Real Leather (dopłata do MTO +50PLN).  W innych markach niestety tej opcji nie ma. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.