Skocz do zawartości
Kacek

Pomocy! Głupota pseudofachowców

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pomocy! Oddałem dwie pary CS Braga do zelowania ze wskazaniem, żeby zrobili kosmetykę - pastowanie, wysoki połysk. Dostałem buty popaćkane brązową farbą. Ktoś stwierdził, że w ten sposób przykryje niedoskonałości. Patynę szlak trafił, buty wyglądają jak za 200 zł. Oczywiście malowanie niedokładne, pomijając już efekt jaki daje ta farba.

Myślicie, że jest jakiś sposób na wybawienie tego bez naruszania oryginalnego koloru? Ehh obawiam się, że sprawa skończy się w sądzie, a dopiero co zacząłem cieszyć się szykownym obuwiem.

Jedna para miała rok a druga trafiła do szewca prosto z pudełka ale miała już mikro zadzior na czubku i wspomniałem, że fajnie gdyby udało się to jakoś zatuszować, zapastować czy spolerować.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezmącona jest wiara w autorytet forum BwB.

Rzeczoznawca czy rzemieślnik wydają werdykt mając przed sobą przedmiot sprawy i wszelakie okoliczności, tymczasem my mamy wygłosić równie ekspercką opinię nie widząc nawet zdjęć obuwia, że nie wspomnę o braku wiedzy na temat zastosowanej przez - jak piszesz - "pseudofachowców" farby.

Buty oddaj do profesjonalisty jak @arsen lub @Wielki Shoe, ewentualnie pobaw się na własne ryzyko Renomatem (co może naruszyć oryginalny kolor).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, o to mi chodziło. Zgłoszę się do znawców tematu. Czekam teraz na odpowiedź z zakładu czego użyto do malowania. Nie wstawiłem zdjęć bo robienie ich telefonem w domowych warunkach okazało się bezcelowe. Nie widać problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro robię zdjęcia dobrym aparatem i na pewno wrzucę linki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta sama para. Jeden but pomalowany a drugi nie. Oceńcie sami.

5d2e4d6632ed89d6c9b667dfd9a02372.jpg

85cfbfdf011e19bd9024c62509dcaa8a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że pierwszy but jest pomalowany, a drugi nie? 

Tutaj chyba ktoś nieco przestrzelił z odcieniem kremu i tyle. Wystarczy to usunąć mydłem, renowatorem delikatnie i dobrać lepszy odcień kremu, tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie zdecydowanie 2 but wygląda lepiej, bo bardziej naturalnie, jeśli chodzi o odcień koloru skóry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla zainteresowanych - rzeczoznawca potwierdził moją rację. Do tego wskazał na źle zrobione obcasy. Dostałem odszkodowanie i mam nauczkę na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi