Skocz do zawartości

[WARSZAWA] Józef Mazur, Chmielna 10a/ 22, krawiec


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

O dziwo jeden z ważniejszych warszawskich krawców starej szkoły, wciąż nie ma osobnego tematu w przewodniku miejskim.

Tel. 22 826 47 10 Chmielna 10a/ 22 (w kamienicy na tyłach pracowni Januszkiewicza)

Pan Józef szyje na płótnie i włosiance. Ma kilkanaście różnych kuponów materiałów. Pracownia duża, dwupokojowa, przestrzenna. Jego styl określiłbym jako bardzo angielski. Pokazywał mi swoją własną marynarkę, którą właśnie skończył. Plecy wyglądały świetnie, marynarka była wytaliowana, ba nawet kozerka nie była zbyt nisko położona. Jeśli chodzi o stylistykę to przypomina trochę ulubionego krawca na forum, Janusza Kruszewskiego. Gdyby z p. Józefem popracować nad projektem, to być może wyszłaby świetna marynarka. Uwaga: daje dość duże wypełnienie w ramionach, ale myślę że jest to do zredukowania.

Ceny max do 2 tys zł za garnitur szyty na płótnie/włosiance. Jak na Warszawę, są dosyć przystępne.

W pracowni są próbniki Dormeuil oraz fine classics Harrisons of Edinburgh. Z dostępnych kuponów bardzo podobał mi się włoski tweed w brązową jodełkę w melanż biało pomarańczowy.

Czy ktoś szył u tego Pana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakiś czas temu u Pana Mazura taliowałem marynarkę, z dobrym moim zdaniem efektem. Osoby oczekujące dobrej (nie luksusowej, ale po prostu dobrej) estetyki w pracowni mogą być mocno zaskoczone in minus, u Kruszewskiego wygląda to dużo lepiej. Krawiec pokazywał mi fajną tkaninę Loro Piana (granat w prążek) na garnitur biznesowy, winszując sobie 270 złotych za metr, to chyba niezła cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pana Mazura znam i polecam do przeróbek, ale nie do szycia na miarę... owszem nie klei, ale to nie jest samo w sobie gwarancją jakości i stylu. Konstrukcja marynarki jest bardzo sztywna. Oprócz płótna używa do wkładów bawełny. Nie jestem też pewny, czy jakość dodatków (wkładów barkowych) jest wysoka.

Stylistyka moim zdaniem jest typowa dla polskich krawców budżetowych, zatrzymana gdzieś w latach 60 tych. Ogólnie - sam nie zdecydowałbym się na szycie u pana Józefa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Telefon popsuty, ale pan Mazur jest od 8:30 do 17:00. W sobotę nie przyjmuje.

Dziś oddałem do poprawek marynarkę i spodnie. Wrażenia podczas mierzenia pozytywne. W marynarce skraca rękawy przeszywając dziurki, albo odpruwa w ramionach oczywiście cena jest wtedy wyższa.

Sugestie przyjmuje na zasadzie klient chce, klient ma. Ale też w pewnym momencie potrafi powiedzieć stop kiedy np. konstrukcja marynarki nie pozwala na takie czy inne zabiegi i wytłumaczyć dlaczego.

Kojarzy forum, chociaż nie wiem czy dobrze jest się tym chwalić. W każdym razie pyta kto polecił.

edit: telefon już działa, w czwartek 4 października zakład zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...

Mnie wytaliowanie marynarki kosztowało 140 zł, kilka razy więcej niż u lokalnej krawcowej z Grochowa za większy zakres usług.

 

Właśnie, tylko że tutaj mamy doczynienia z grubym płaszczem i czy krawcowa sobie poradzi? Jeśli to nie kłopot, to z chęcią sprawdzę zdolności krawcowej z grochowa :) Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Czy ktoś posiada może informację w kwestii tego czy Pan Józef nadal prowadzi swoją działalność w tym samym miejscu? Próbowałem się dodzwonić do jego zakładu w dniu wczorajszy, bezskutecznie. Wybieram się tam dzisiaj, a nie chciałbym pocałować klamki. Serdeczne dzięki za pomoc!

Przy okazji witam na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.