Skocz do zawartości

Bal z okazji Święta Niepodległości 11.11.11


wojvv

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że sam odświeżam wątek, który dawno temu założyłem. Ale okazja jest przednia - 11.11.11 z okazji Święta Niepodległości odbędzie się bal w Warszawie w Hotelu Europejskim (vis a vis Pałacu Prezydenckiego). Dla mnie zaletą jest to, że jest to inicjatywa obywatelska dostępna dla wszystkich zainteresowanych - można będzie uczestniczyć w takim wydarzeniu bez zaproszenia z kancelarii Prezydenta ;-)

Ze strony organizatora: "W czasie Nocy Wolności nie zabraknie atrakcji. Przewidujemy aukcję dobroczynną, taniec poloneza-niespodzianki, rozmowy w kuluarach oraz spożycie wybornych alkoholi i potraw przygotowanym przez szefa kuchni Hotelu Europejskiego. Przewidziana jest okolicznościowa dyspensa od piątkowych umartwień. Obowiązują stroje wieczorowe, choć bez fraków też wpuszczamy ( :-( ).

11.11.2011 godz. 20:00 do 4:00

Hotel Europejski, Warszawa,

ul. Krakowskie Przedmieście 13"

http://nocwolnosci.pl/

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ryzyko, że trafi się na imprezę, na której będzie się źle czuło. Za jedną z największych swoich porażek uważam bal sylwestrowy organizowany przez stowarzyszenie, którego nazwy tu nie wymienię. Główną "atrakcją" w jego trakcie był występ nieśmiesznego kabaretu; 80% uczestników stanowiły panie, które nie miały z kim tańczyć bo panowie nie byli w stanie się sklonować a w roli szampana wystąpiło "Russkoje Igristoje" :-(

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto chyba wspomnieć, że ten bal jest organizowany przez środowiska nacjonalistyczne, katolickich fundamentalistów (rebelya.pl), sympatyków ONR-u, Falangi i podobne. Myślę, że ja, jako przedstawiciel cywilizacji śmierci, niezbyt dobrze bym się czuł w takim otoczeniu :).

Niestety ten post nie jest prawdą, ale cóż... Głównym organizatorem i sprawcą zamieszania jest Maciek Gnyszka i jego środowisko. Katolicki fundamentalista ok, nacjonalista jeszcze przejdzie, ale sympatyk ONR, Falangi? To takie bezsensowne przypisywanie wszystkim osobom które są katolickimi patriotami, że są nazistami i Bóg wie czym jeszcze. Niestety bardzo krzywdząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdzie nie napisałem, że organizator tej akcji to ONR-owiec/falangista/faszysta. Niemniej jednak...

2. Bal jest zasadniczo dla tych samych ludzi, co marsz niepodległości (czy jak ich tam), a więc również czynnie zaangażowanych w to środowisk ONR-u i Falangi. Obóz Narodowo-Radykalny jest wymieniany na stronie marszu w dziale "komitet poparcia", zaś bal jest reklamowany jako "a po marszu..".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONR faszystami? Panowie bez przesady, to może i dość radykalni narodowcy, ale do faszystów im naprawdę daleko... Zresztą sami zdecydowanie odcinają się od jakikolwiek powiązań z grupami (czy też poglądami) o charakterze faszystowskim/nazistowskim.

Wracając do tematu - korci mnie żeby w tym roku znowu wybrać się na marsz, to i może na bal później wpadnę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bal wygląda mi na dość polityczny w charakterze - kierunek dyskusji o nim wyraźnie na to wskazuje. Dalsze rozmowy o nim proponuję zatem przenieść do sali klubowej, do wątku o polityce. Nie każdy ma ochotę na takie spory na głównym forum...

Zaproszeni na bal goście honorowi też na to wskazują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bal wygląda mi na dość polityczny w charakterze - kierunek dyskusji o nim wyraźnie na to wskazuje. Dalsze rozmowy o nim proponuję zatem przenieść do sali klubowej, do wątku o polityce. Nie każdy ma ochotę na takie spory na głównym forum...

Też to chciałem zaproponować - patriotyzm jest zdecydowanie polityczny w swym charakterze ;-) Ale decyzję o usunięciu/przesunięciu politycznego wpisu jednego z Kolegów pozostawiam moderatorowi, który już zresztą zabrał udział w tej dyskusji.

A ja założę nowy wątek o balu w "Sali klubowej".

Pozdr,

wojvv

przeniosłem posty z wątku o black tie, skasowałem 1 post wojvv [był dubel], roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wyglądają dość faszyzująco jak na mój gust :).

Widzisz - po raz kolejny potwierdza się zasada, żeby nie kierować się uprzedzeniami i powierzchownymi zewnętrznymi podobieństwami, takimi jak to zdjęcie. Sprawdziłem w necie, że ONR jest współczesną kontynuacją przedwojennych partii narodowych. Myślę, że nie jest to miejsce (a i wielu Kolegów odebrałoby to jako jako urągające ich inteligencji i wiedzy historycznej) aby wspominać zasługi narodowców dla odzyskania niepodległości przez Polskę oraz to, że byli najzacieklej zwalczaną polską formacją polityczną przez oba zbrodnicze socjalistyczne reżimy - niemiecki i sowiecki.

Ale jeśli chodzi o akcent polityczny tego wydarzenia, to z mojej strony EOT i prosiłbym o to również Kolegów. Post o balu nie miał na celu rozpoczęcia dyskusji politycznych tylko pokazanie prawdopodobnie ciekawej możliwości użycia naszych eleganckich strojów wieczorowych i to na dodatek w jakim kontekście. :-)

Poprosiłem organizatorów o więcej informacji o balu i obowiązującym na nim dress code. Być może sami zabiorą głos na "naszym" forum.

Pozdrawiam,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to jestem od zawsze za balowaniem, choć przypuszczam, że nie wszystkie moje bale byłyby dla wszystkich. Ten jest też pewnie nie dla mnie, ale cieszy mnie, że organizatorzy marszu niepodległości chcą balować w dniu niepodległości, bo część tych środowisk jeszcze nie tak dawno nie uznawała 11.11. jako święta narodowego (zdaje się, że dla dmowszczyków dzień niepodległości to dzień podpisania traktatu wersalskiego).

Cieszy mnie ten bal i życzę miłej zabawy.

Mam jednak takie małe zastrzeżenie i dotyczy one większości imprez w Polsce. Zawsze jak ktoś informuje o licytacjach i prosi o datki to czekam na podanie czasu i miejsca podania do publicznej wiadomości sprawozdania finansowego. A w tym wypadku śmiesznym wydaje mi się apel, by zabawę niektórych organizatorów wspomagali inni balowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj kilka dodatkowych informacji na temat balu. Zamieszczam je "Copy-Paste" (z lekką edycją):

- Charakter i program balu: bal będzie miał klasyczny program. Otwarcie, następnie dania gorące i oficjalne przemówienia, później zaś część taneczna z kulminacją w postaci poloneza. Natomiast szczytowym punktem balu będzie aukcja dobroczynna.

- Być może zmartwię kilku lewackich (?) uczestników naszego forum, którym wszystkie inicjatywy patriotyczne kojarzą się z faszyzmem. Organizatorem balu jest nie ONR, czy cokolwiek innego, lecz portal Rebelya.pl, natomiast wśród Gości Honorowych są takie postacie jak: prof. Wojciech Roszkowski, red. Rafał Ziemkiewicz, prof. Krystyna Pawłowicz, red. Tomasz Sakiewicz, Wojciech Wencel, czy red. Łukasz Warzecha.

- Nie otrzymałem jasnej informacji na temat wymaganego dress code (white tie/black tie/ inny?) podczas balu. Z odpowiedzi zrozumiałem, że ma to być minimum garnitur, sugerowany jest black tie.

- Nie jest przewidywany wspólny, okolicznościowy element (np. patriotyczny kotylion), który uczestnicy balu mogliby nosić na ubraniach.

Pozdrawiam,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Być może zmartwię kilku lewackich (?) uczestników naszego forum, którym wszystkie inicjatywy patriotyczne kojarzą się z faszyzmem. Organizatorem balu jest nie ONR, czy cokolwiek innego, lecz portal Rebelya.pl, natomiast wśród Gości Honorowych są takie postacie jak: prof. Wojciech Roszkowski, red. Rafał Ziemkiewicz, prof. Krystyna Pawłowicz, red. Tomasz Sakiewicz, Wojciech Wencel, czy red. Łukasz Warzecha.

Pozdrawiam,

wojvv

Jak widać pod poniższym linkiem nie wszyscy chcą być w Komitecie Honorowym:

http://wyborcza.pl/1,75248,10572836,Gen ... arcie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do odpowiedzi, jako organizator Nocy Wolności... chciałem powiedzieć, że nieprawdziwe są informacje, jakoby był to bal faszystów, nazistów, cyklistów i fanatycznych katolików. Bynajmniej. Jeśli są Panowie zainteresowani udziałem w balu, proszę o pytania :-)

No bo przecież na tym forum napisano, że bal organizują "faszyści, naziści, cykliści i fanatyczni katolicy". Nope. Troll harder or GTFO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jeśli są Panowie zainteresowani udziałem w balu, proszę o pytania :-)

Panie Macieju,

myślę, że wielu z nas cieszy się, że zechciał Pan osobiście zwrócić się do naszego środowiska. Z bezpośredniej korespondencji z zainteresowanymi udziałem w balu kolegami wiem, że opis balu, jego przebiegu, środowisk, które możemy tam spotkać to największe niewiadome. Nie da się oczywiście wszystkiego z góry przewidzieć i mieć pełnej kontroli nad czymś tak efemerycznym jak bal, ale więcej szczegółów pozwoliłoby nam zdecydować czy udział w Nocy Niepodległości będzie dobrze "zainwestowanym" czasem.

Pozdrawiam,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jeśli są Panowie zainteresowani udziałem w balu, proszę o pytania :-)

Panie Macieju,

myślę, że wielu z nas cieszy się, że zechciał Pan osobiście zwrócić się do naszego środowiska. Z bezpośredniej korespondencji z zainteresowanymi udziałem w balu kolegami wiem, że opis balu, jego przebiegu, środowisk, które możemy tam spotkać to największe niewiadome. Nie da się oczywiście wszystkiego z góry przewidzieć i mieć pełnej kontroli nad czymś tak efemerycznym jak bal, ale więcej szczegółów pozwoliłoby nam zdecydować czy udział w Nocy Niepodległości będzie dobrze "zainwestowanym" czasem.

Pozdrawiam,

wojvv

Służę pomocą :-)

Bal rozpocznie się ciepłym daniem. Będą to eskalopki owinięte wokół pumpernikla ze śliwkami, a przedtem złocisty rosołek. Później nastąpi Pierwszy Toast za Polskę, który wzniesie wyłoniony w plebiscycie Gość Honorowy. Potem będą kolejne ;-) Po toaście rozpocznie się zabawa taneczna - od Poloneza, której kulminacją będzie aukcja dobroczynna ok. północy. W trakcie będą wznoszone kolejne Toasty za Polskę przez kolejnych Gości Honorowych. Stroje wieczorowe, wino w cenie, mocniejsze alkohole za dopłatą.

Co więcej mogę powiedzieć - może Panowie popytają? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

++++++++++++

Przepraszam bardzo, ale jaki Twój wpis ma związek z tematem tego wątku? Czy zechciałbyś napisać coś na temat strojów na bal, jego przebiegu, oczekiwań z nim związanych, itp?

Przepraszam za wchodzenie w rolę moderatora, ale staje się naprawdę irytujące, że część forumowiczów nie może się obyć bez politycznych "wycieczek"

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.