Skocz do zawartości

Gdzie uszyć jeansy lub kurtkę typu trucker?


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż przydarzyła mi się, drodzy Panowie, historia następująca.

Poszukując materiału na podszewkę do kurtki skórzanej, zanim jeszcze pomógł mi nasz forumowy Kolega (któremu po raz kolejny dziękuję), natrafiłem w czeluściach internetów na zalegający komuś w szafie kupon (ok 1,6 m) jeansu vintage z Pewexu. Ów ktoś zamierzał pozbyć się tego materiału za symboliczną kwotę, nie mogłem się więc oprzeć. Jest to jeans typu raw denim, według mnie starej, dobrej jakości, o gramaturze typowo spodniowej. Materiał ma przez środek rysę (odbarwienie koloru), jako że ze dwie dekady leżał w szafie; ten pas trzeba byłoby chyba wyciąć lub wykorzystać w niewidocznym miejscu. Potraktowałem go dwukrotnie gorącą wodą (hot soak) i jest gotowy do użytku.

Ostatecznie podszewka kurtki zostanie wykonana z wełny, a ja zostałem z tym jeansem jak Himilsbach*. Dałem tyle co za obiad i może leżeć następne 20 lat, ale nie lubię marnotrawstwa i niedokończonych historii. Nasz forumowy Kolega krawiec wytłumaczył mi, że to nie takie proste, bo potrzebne są maszyny do podwójnych szwów i nabijania guzików. Jednocześnie nie chciałbym za to zapłacić jak za garnitur. W Warszawie takie zlecenia kiedyś przyjmował Golden Dog, nie mylić z Faster Dogiem, ale to już historia.

Co z tym zrobić? Komu to dać, żeby mieć fajne dżinsy lub kurtkę? Da się tak? 

_________________

*tu anegdota, gdyby ktoś nie znał; ostatni akapit:

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,10217849,_Urodzony_31_listopada___Himilsbach_przezywa_renesans.html?disableRedirects=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.