Skocz do zawartości

Spodnie idealne...


preux

Rekomendowane odpowiedzi

Prócz stylu guziki mają jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - niezawodność. Prawdopodobieństwo jest niewielkie ale zamek błyskawiczny może się zepsuć zawsze. To może być wyjątkowo niekomfortowe. Bieganie z otwartym rozporkiem w pewnych okolicznościach może się skończyć mniejsza lub większą kompromitacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz stylu guziki mają jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - niezawodność. Prawdopodobieństwo jest niewielkie ale zamek błyskawiczny może się zepsuć zawsze. To może być wyjątkowo niekomfortowe. Bieganie z otwartym rozporkiem w pewnych okolicznościach może się skończyć mniejsza lub większą kompromitacją.

jeżeli coś ma pójść źle, pójdzie na pewno i to w najmniej oczekiwanym momencie.

Jednakowoż utrata jednego guzika mniej skutkuje, niż utrata jednego ząbka w zamku błyskawicznym, a jest ich więcej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przepadam za bawełną. Spodnie gniotą się straszliwie, a nie są to fajne zagniecenia jak na lnie.

Bawełna tak, jak lubisz machać często żelazkiem przed wyjście z domu ;)

Najmniej gniecie się wełna, szczególnie ta z dodatkiem moheru, który nadaje tkaninie sprężystość.

Bo cienka bawełna to w ogóle pomyłka, zwłaszcza ta o splocie twill. Miałem dwie pary takich chinosów. nie dość, że gniotły się jak cholera, to jeszcze było w nich strasznie gorąco w lato (kiepska wentylacja) i zimno w dni chłodniejsze (bo były cienkie).

Natomiast gruba bawełna jest naprawdę ok, tylko na chłodniejsze dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełna na lato jest jak najbardziej ok, przynajmniej do momentu, kiedy nastanie prawdziwy tropik. Wtedy jest ciężko i trzeba sięgnąć po lżejszy kaliber (len albo wełna, bez podszewki, a czasami i to nie pomaga).

Ja od 25 C i wyżej nosze spodnie lniane, długie. Dużo lepsze niż krótkie, tak popularne na naszych ulicach, bo dodatkowo chronią od słońca.

Generalnie, nie istnieje żadna lepsza alternatywa na upał niż cienka, luźno tkana, jasna tkanina. I nie mówię tu o męskiej elegancji, tylko w ogóle. Jest to nawet bardziej komfortowe niż chodzenie nago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio przez dłuższy czas nurtuje mnie taki problem - czy i w jakich warunkach można uzyskać idealną (bądź zbliżoną do idealnej) linię spodni, nie marszczących się zwłaszcza w okolicach kolan, i do tego wygodnych w praktycznym noszeniu? Czy to jest kwestia budowy nóg (naturalnie wygięte do tyłu łydki utrudniają), odpowiednio szerokich nogawek, tkaniny?

Na przykład - czy drugi od lewej pan jest w stanie w tych spodniach usiąść (wg mnie bliskie ideału w sensie linii i marszczenia, ale bardzo dopasowane):

http://4.bp.blogspot.com/-Ky3_VH8ZmxY/UQPgki26Q6I/AAAAAAAADiY/kBOiu0-tKOk/s1600/GANT-Rugger-SpringSummer-2013-Campaign-featuring-TEAMAMERICANO-Photographed-in-Italy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to, czy spodnie marszczą się w kolanach, ma na pewno wpływ szerokość nogawek. Jeżeli nogawki są za wąskie na odcinku poniżej kolana, to w trakcie używania będą się marszczyć. Kwestię wygięcia łydek niweluje się w pewnym stopniu poprzez odpowiednie modelowanie spodni żelazkiem. Dodatkowo na marszczenie materiału może mieć wpływ materiał spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy drugi od lewej pan jest w stanie w tych spodniach usiąść (wg mnie bliskie ideału w sensie linii i marszczenia, ale bardzo dopasowane)

Pewnie jest w stanie, ale wygodne to nie jest.

Ja nie lubię jak spodnie opinają mi łydkę, więc mam szersze, które bardzo lubię i te węższe, które lubię, bo "dynamiczniej" w nich wyglądam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mały eksperyment (w nawiązaniu do http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1072-ciekawe-rozwiązania/?p=93867), ale za to bardzo udany. Jaka jest praktyczna różnica? Spodnie są o wiele wygodniejsze, ma się wrażenie oparcia się na dopasowanym krześle. 

 

spodniefo.jpg

 

Wyzwanie podjął Sebastian Żukowski

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło. Jak byś chciał jeszcze poeksperymentować, to często szyje się "ogon" razem z tylnią częścią spodni (tzn. pas nie jest oddzielnym kawałkiem materiału, tylko jest przedłużeniem tylnej nogawki). Materiał wtedy trochę inaczej pracuje.

Z ciekawości - ile cm brakuje spodniom do osiągnięcia wysokości talii z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - ile cm brakuje spodniom do osiągnięcia wysokości talii z przodu?

 

Sięgają wysokości mniej więcej 3 cm pod pępkiem. Mam też dwie pary do pępka, ale te 3 cm niżej nie robią różnicy w wygodzie, a wizualnie jest o wiele lepiej w moim przypadku. 

 

Przy okazji pytanie: tak wykonczone spodnie to w sumie tylko z szelkami wiec po co gurta/y?

 

Szelki nie szelki, spodnie muszą przylegać przecież, a wahania wagi potrafią o dobre 5-8cm zmniejszyć obwód w tym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mały eksperyment (w nawiązaniu do http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1072-ciekawe-rozwiązania/?p=93867), ale za to bardzo udany. Jaka jest praktyczna różnica? Spodnie są o wiele wygodniejsze, ma się wrażenie oparcia się na dopasowanym krześle. 

 

spodniefo.jpg

 

Wyzwanie podjął Sebastian Żukowski

Pytanie, czy guziki podtrzymujace szelki nie powinny byc na zewnatrz?  Mam podobne spdnie z tkaniny moleskin uszyte przez (wlasciwie powinieniem napisac w fabryce) Davida Saxby'ego. I tam sa na zewnatrz.

I przy okazji, witam wszystkich, gdyz to moj pierwszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Osobiście o wiele bardziej wolę guziki w spodniach ze względu na niezawodność i trwałość, oraz za to, że przy odpowiednim umieszczeniu dodatkowych guzików spodnie się lepiej układają.

 

Popierając opcję "zamkową" poniżej zdjęcie rozwiązania które powoduje, że listwa rozporka przylega idealnie płasko, ponieważ końcówka suwaka chowa się na wysokości pasa (dokładnie pod klamerką paska).

Nie wiem czy takie rozwiązanie było dyskutowana na forum, nie wiem czy jakieś firmy "z półki" stosują takie rozwiązanie, ale pomysł jest dobry.

Czy wasi krawcy stosują taki patent?

 

post-12-0-28606300-1392674857_thumb.jpg

 

post-12-0-09306700-1392674878_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.