Skocz do zawartości

Pościel i materace


Servetch

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Szukamy na forum naturalnych materiałów, ponieważ są lepsze dla zdrowia, bardziej szlachetnie, przyjemniejsze. Czy próbowaliście szukać według podobnych kryteriów pościeli lub materacy?

Czy macie jakieś wnioski z takich zakupów? Czy wystarcza informacja "100% bawełna / len", czy też macie ulubione marki? Wydaje mi się, że na rynku jest mnóstwo produktów marek sieciowych oraz dużo bardzo luksusowych, za którymi stoi pewnie więcej marketingu niż faktycznej jakości. Jakie są odpowiedniki marek typu Meermin / SuitSupply wśród pościeli, kołder, materacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempur to wysoka półka wśród materacy i poduszek, z typowymi cechami wysokiej półki. Różnica między Tempurem a materacem podobnej konstrukcji z Jyska jest mniejsza niż między materacem z Jyska a zapadniętą wersalką, za to w cenie różnica jest znacząca. Jednak ta różnica jakościowa jest zauważalna, a skoro jesteśmy na forum, na którym większości przeszkadza półcentymetrowa fałda poznańska na plecach dobrego garnituru...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy spełni to Twoje oczekiwania, ale ja od lat śpię na japońskich materacach typu Futon. Są ciężkie i niepraktyczne, ale to jedyne materace na których kładę się i zasypiam w jednej pozycji. Niepraktyczne są w tym sensie, że wymagają dość częstego obracania, bo prędko się ugniatają (zależy od wariantu), a ważą sporo - bo około 40-45 kilogramów przy wymiarach 200x200. 

Mam aktualnie dwa takie, najbardziej tradycyjne:

http://www.slodkichsnow.com/materace-futon/futon-klasyczny/materac-futon-klasyczny-180x200

Jeden służy mi do siedzenia (zgięty i oparty o ścianę), a drugi do spania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  mowa o materacach to firme Hilding określiłbym jako średnia półka i jestem z zadowolony z zakupów.Jeden mniejszy nie pamiętam modelu a w zeszłym roku kupiłem większy model Pasadoble.Jeżeli lubisz twardsze podłoże  lub masz problemy z kregosłupem to polecam.

http://hilding.pl/produkt/materace-kieszeniowe-_23/hilding-pasodoble_39.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie tencel to wypróbuj materace lateksowe z naturalnej lateksowej pianki lub maty kokosowej. Produkty takie są prozdrowotne i nie rozwijają się w nich roztocza. Cena może nie jest jyskowa czy ikeowa, ale warto, szczególnie dla dzieci, alergików, czy po prostu dla osób bardziej wymagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to w przypadku materacy z ceną zmienia się konstrukcja i jakość materiałów - taki Tempur będzie od materacy Hilding po prostu wygodniejszy / trwalszy?

Jakie macie doświadczenia z pościelą / kołdrami? Gdzie szukać produktów wyprodukowanych bez tony chemikaliów z dobrego surowca?

Jak w tym wszystkim układa się Ikea? Może to "dobry stosunek cena / jakość", czy raczej "sieciówka i można kupić gdzie indziej znacznie lepiej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Odkopię, bo takie coś sobie kupiłem na Zalando Lounge:

71gVVUIconL._SL1500_.thumb.jpg.535c5d883922f801ed1a8ea6e71ab580.jpg

100% wełna (nie wiem czy merynos, ale nie gryzie ani trochę). Używam jako nakładkę na rozkładaną kanapę, na której ostatnio jestem zmuszony spać (nie, nie popadłem w niełaskę u żony, ponieważ nie posiadam żony). Bardzo fajnie niweluje nierówności. Śpi się wyraźnie przyjemniej. Co na to moje roztocza, jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

W temacie pościeli. Jestem alergikiem, do tego nie specjalnie moja skóra lubi się z wełną- przynajmniej nie na gołe ciało. Od kilku lat używam pościeli firmy Paradies, i z czystym sumieniem mogę polecić. Nie jest to wprawdzie towar luksusowy ale myślę że dla większości ludzi w zupełności wystarczający. Bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odkopany to się wypowiem.

 

Nie ma materacy, które będą wygodne dla wszystkich, choćby kosztował 30 tysięcy. Zwlaszcza, że nasze ciało się przyzwyczaja i nie jesteśmy w stanie sprawdzić dokładnie materaca przed kupnem (zazwyczaj potrzebujemy kilka/kilkanaście dni aby ocenić prawidłowo komfort materaca). Nikt Wam nie powie z pełnym przekonaniem, jaki materac będzie dla Was najlepszy (Ew. kłamie z przekonaniem). Ogólnie rzecz ujmując, dobre materace zaczynają się od 3/4 tysięcy złotych za materac o szerokości 160 cm. W przypadku materacy piankowych, chodzi o ich gęstość i sprężystość, o detale jak wzmocnienie krawędzi, ułatwiające np. łatwiejsze wstawanie, o miejsce produkcji (najwięcej dziwnych owadów, które jeszcze 20 lat temu u nas nie występowały, przypływają z materacami z Chin i innych zakątków świata), Temat jest złożony i ciężko wyjaśnić wiele rzeczy w jednym poście, zwłaszcza o tej godzinie, ale z najważniejszych:

- jesli szukacie materaca piankowego, sprawdzajcie jego sprężystość, najlepiej spuszczając na niego jakiś przedmiot i sprawdzajàc na jaką wysokość się odbije. Tempur udowodnił wiele lat temu, że im sprężystość jest mniejsza, tym lepiej.

- jeśli szukacie materacy i pościeli, zawierających głównie materiały naturalne, to zwróćcie uwagę na Hypnos (wykorzystują wełny, jedwabie, końskie włosie) 

- jeśli szukacie materaca poniżej 3 tysięcy złotych, to polecam firmę Janpol (produkują je w Polsce, mają dobrą opinię).

- jeśli Tempur jest dla Was zbyt drogi, to zainteresujcie się firmą Sealy, która jest w posiadaniu Tempura.

- moim zdaniem, najlepszymi materacami na rynku, są materace Hybrydowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Chciałbym odkopać temat, bazując na wpisie @Kewin gdyż planuję przesiadkę z wersalki na normalne łóżko. Myślę, że na chwilę obecną mój cel to półka średnio-niższa, czytaj ca. 1500zł za umiarkowanie twardy materac kieszeniowy z pianką i/lub lateksem w rozmiarze 200x140.

Pierwsze wrażenia z powyższych wpisów oraz przekopania internetów i przejrzenia oferty na stronach sklepów specjalistycznych to takie firmy jak Hilding, JanPol i Koło. Ktoś może bezpośrednio porównać? Są w ogóle jakiekolwiek różnice czy to już tylko kwestia dopasowania danego modelu do indywidualnych potrzeb ale półka jakościowa dokładnie ta sama

Druga kwestia to czym różni się w praktyce materac za 1.5-2k z IKEA/Jysk od materaca za 1.5k-2k od Hildinga? Jakość, materiały, technologia?

Trzecie pytanie - ma ktoś z Was jakiekolwiek zdanie na temat zyskujących popularność futonów? Ceny nawet tych wzbogacanych piankami/lateksami/kokosami nadal sporo niższe od "zwykłych" materaców przy znacznej ilości internetowych zachwytów nad ich właściwościami przy wysokim poziomie "naturalności"... Realna alternatywa czy pic na wodę dla eko/oriento-freaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
28 minut temu, kormox napisał:

Planuję zakup materaca 200x160 w cenie do 2500 zł.

Może ktoś z forumowiczów badał ostatnio rynek i chciałby mnie pokierować tak, żebym dokonał właściwego wyboru. 

 

Ja od niespełna roku użytkuje materac Janpol Pure Dream. Materac jest wykonany z pianki termoelastycznej i jest moim zdaniem bardzo wygodny. Jestem z niego zadowolony, więc myślę, że mógłbyś rzucić okiem, zwłaszcza, że to popularny producent i w wielu sklepach jest dostępny.

Co do testowania, to kobietom jest nieco łatwiej - wystarczy położyć się na boku i sprawdzić, czy materac odkształca się na tyle, żeby "ukryć" naturalną krzywiznę biodra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 10:59, kormox napisał:

Planuję zakup materaca 200x160 w cenie do 2500 zł.

Może ktoś z forumowiczów badał ostatnio rynek i chciałby mnie pokierować tak, żebym dokonał właściwego wyboru. 

 

Robiłem research pół roku temu, szukając materaca do 2kPLN w wymiarze 200x140. Ostatecznie zdecydowałem się sprężynowy materac z kokosem Hilding Pasodoble - jeśli ktoś lubi twarde i sprężyste materace to polecam, dla mnie po przesiadce z wersalki rewelacja.
Ogólnie Hildingi to chyba dobry kompromis między jakością, ceną, jak również dostępnością. Nie wyobrażam sobie kupna materaca bez wcześniejszego położenia się na nim, a Hilding ma dość szeroką dystrybucję w Polsce. Z innych pozycji tego producenta warto przetestować Flamenco (też multipocket), Rock&Roll (dwie pianki wysokoelastyczne) i Salsa (pianka termo) i wybrać to co indywidualnie odpowiada najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Hilding Makarena i trzeba przyznać że materac bardzo wygodny.

Niemniej po paru latach nastąpiły w nim odkształcenia - to jednak chyba głównie poprzez użytkowanie - małe dzieci - dużo siedzieliśmy na nich, przewijaliśmy dzieci, bawiliśmy się z nimi.

Z drugiej strony materac został wymieniony w ramach reklamacji na nowy - bez żadnych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.