Skocz do zawartości

[Warszawa] - Roland moda męska z zakładem w Płońsku


Dybi45

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie! 

Zastanawiam się nad MTM przy mocno ograniczonym budżecie. Trafiłem na firmę Roland z zakładem w Płońsku, oferującą swoje produkty w salonach w Warszawie.
Świadczą oni usługę MTM za kwotę od 600 do 1500zł za garnitur, co z jednej strony jest kuszące a z drugiej mocno zastanawiające. Chciałem w związku z tym zapytać, czy ktoś z Forumowiczów miał do czynienia z tą firmą i mógłby podzielić się przemyśleniami na temat jakości usługi i wykonania produktu?

Widziałem na forum wcześniejsze pytania pytania o tę manufakturę, jednak nie znalazły one odpowiedzi. 

Rozważam ten zakup gdyż jeśli porównam z garniturami RTW to nawet te 1500zł wypada bardzo dobrze, a MTM pozwala domniemywać, że garnitur będzie dopasowany i wszelkie poprawki będą w ramach usługi, plus oczywiście większa dowolność w kwestii kroju garnituru i tego jak garnitur ma wyglądać w szczegółach. 
Na stronie znalazłem informację że używają tkanin Marzotto, Marlane, Lanificio Zignone, Lanificio F.Lli Cerruti, Amann, Kufner czyli pojawiających się np. w Bytomiu. 

Boję się jednak czy ta stosunkowo niska cena nie powoduje znacznego obniżenie jakości wykonania garnituru i zastanwiam na ile garnitury są dobrze skrojone. Czy ktoś ma doświadczenie, którym mógłby się podzielić i rozwiać moje wątpliwości?

Dodam, że w kwestii oceny jakości garnituru nie jestem kompetentny na tyle, żeby podjechać do salonu i dokonać jej samodzielnie - muszę zaufać producentowi i ewentualnym opiniom.

Pozdrawiam
D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z MTM ani z firmą Roland. Z tego, co wiem, to jest niska półka. Z tej przyczyny nie znajdziesz wiele informacji o firmie na forum.

Pierwsze pytanie - dlaczego chcesz MTM? Czy nie możesz znaleźć pasującego garnituru z półki, który zawsze można w ograniczonym zakresie dopasować (długość rękawów, taliowanie, ew. tzw. fałda poznańska)?

Tanie RTW polega na tym, że dostaniesz garnitur bardzo zbliżony do RTW (jakość, konstrukcja), tylko lepiej dopasowany do sylwetki. Np. masz 2 metry wzrostu i nie ma Twojej rozmiarówki - w systemie MTM wydłużą marynarkę i spodnie. Takie MTM może mieć sens, jeśli garnitur z półki leży ogólnie dobrze i akceptujesz jakość, ale właśnie np. marynarka albo rękawy są zbyt krókie. Na nic więcej bym nie liczył. Na kompetencje i uczciwość personelu (że doradzi itp.) również bym nie liczył - z definicji personel jest na "procencie" i musi Ci coś sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
W dniu 29.05.2018 o 00:44, Dybi45 napisał:

Szanowni Panowie! 

Zastanawiam się nad MTM przy mocno ograniczonym budżecie. Trafiłem na firmę Roland z zakładem w Płońsku, oferującą swoje produkty w salonach w Warszawie.
Świadczą oni usługę MTM za kwotę od 600 do 1500zł za garnitur, co z jednej strony jest kuszące a z drugiej mocno zastanawiające. Chciałem w związku z tym zapytać, czy ktoś z Forumowiczów miał do czynienia z tą firmą i mógłby podzielić się przemyśleniami na temat jakości usługi i wykonania produktu?

Widziałem na forum wcześniejsze pytania pytania o tę manufakturę, jednak nie znalazły one odpowiedzi. 

Rozważam ten zakup (...)

Kupiłeś tam ostatecznie garnitur? Jak jesteś zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć wątek, bo miałem wątpliwą przyjemność korzystania z usług tej firmy (efekt głupich oszczędności). Po n przymiarkach i poprawkach garnitur i tak jest daleki od przyzwoitego szycia (gwoli wyjaśnienia - to nie był mój pierwszy garnitur MTM). Na dodatek poziom chamstwa obsługi przekracza wszelkie normy. Szczerze odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.