Skocz do zawartości

Garnitury, marynarki - cena, styl, jakość


BadaBing

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Aras napisał:


...  ale jestem już "za cienki" na "za ciasny przedni panel w klatce".

Klapy marynarki powinny przylegać do klatki piersiowej- powinny mieć tzw. flow.,Na środkowym zdjęciu klapy odstają pomimo że na plecach jest spory zapas materiału robi się tzw. crack.,Ogólnie obwód klatki w tej marynarce jest OK, albo nawet ma  lekki zapas, ale przedni panel jest za ciasny, a tylny panel za luźny., Jak ktoś ładuje ciężarówkę: oprócz tego ,że ładunek nie może przekraczać dopuszczalnego ciężaru, to też musi być tak rozmieszczony żeby maksymalny nacisk na osie nie był przekroczony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Aras napisał:

Kurczę... przyglądam się tym zdjęciom i jakiejś porażającej różnicy w klapach nie widzę. Minimalną tak...
 

 

Minimalna różnica kiedy klient stoi zrelaksowany, robi się porażająca kiedy wykona jakiś ruch.Najgorsze jest to że tego nie da się naprawić, można jedynie temu zapobiec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mosze napisał:

Jeszcze jedna uwaga: jeśli marynarka jest bardzo agresywnie taliowana, to w kieszonce wewnętrznej nic większego nie wejdzie, nawet portfel o grubości 1 cm - tzn. może i wejdzie, ale będzie się mocno odznaczał.

 Angielski krój garnituru wyklucza noszenie portfela w wewnętrznych kieszeniach marynarki ,zresztą nawet w anglojęzycznej nomenklaturze krawieckiej wewnątrz marynarki są 2X passport pockets, 1 pen pocket, plus business card pocket. Włoski krój przez niżej umieszczony górny guzik i luźniej dopasowaną górę byłby bardziej przyjazny dla portfela ,ale:    

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak sądzicie:

https://www.bytom.com.pl/p-bd0-01-07a-garnitur-rome-1

W opisie podano, że w marynarce zastosowano sztywnik z końskiego włosia. Moje usilne próby rozpoznania co to oznacza zostały całkowicie olane (4 próby o jaką konstrukcję marynarki chodzi). Zakładając jednak, że jest half-canvas czy ten garnitur w takiej konstrukcji i oferowanej cenie może być brany pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, poszukuję uniwersalnej granatowej sportowej marynarki, najlepiej bez podszewki, z racji wymogu uniwersalności mowa oczywiście o marynarce jednorzędowej.

Czy moją uwagę powinno zwrócić coś innego niż Havana SuSu Traveller (i czy ten droższy Traveller oprócz tego, że różni się pochodzeniem wełny - Cerruti vs Zegna, to jeszcze jakieś inne ma różnice? Ktoś miał oba dla porównania w ręku?)? Rozważyłbym jeszcze Turin Milera, ale zdaje się, że tam się zmieniła konstrukcja na klejoną rok temu?

Kojarzę, że ktoś kiedyś polecał na forum Italian Blazer od CT, ale jakoś tak patrzę na zdjęciach na proporcje tej marynarki, szerokość klap, itd. - no i nie robi ona roboty w moim odczuciu.

Czy coś przegapiłem? Ok, budżet - najchętniej górną granicą byłaby cena tańszego Travellera od SuSu.

Z góry dzięki za wszelkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Turina Milera (jakoś przebolałem klejonkę zakładając, że nie kupuję tego na całe życie) i przymierzałem kiedyś Havanę Traveller SuSu. O ile Turina można nazwać sportową marynarką, to Traveller moim zdaniem bardziej przypomina klasyczną marynarkę garniturową. Głównie chodzi o fakturę materiału ale także o jej gramaturę.

Turina można założyć do jeasnów. Traveller będzie w takim zestawie wyglądał komicznie.

Drobne zastrzeżenie: miałem na sobie Travellera w zeszłe wakacje. Być może któryś z aktualnych modeli jest inny...

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MarianoItaliano napisał:

coś innego niż Havana SuSu Traveller

Traveller ma bardzo gładki i imo dość formalny splot. Spróbuj zwykłą Havanę ( lub ) o otwartym splocie. 

Co do Turina to dopytaj obsługi, bo wydaje mi się, że w którymś  z filmów mówił, że jest na półpodszewce.

Masz jeszcze Lancerto&MR. Vintage - chyba najbardziej letnia opcja.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi, faktycznie jakoś tak machinalnie założyłem, że Havany mają bardziej otwarty, mniej formalny splot - jak widzę, błędnie. Skieruję swoją uwagę zatem na Havanę w opcji zwykłej (nie-Traveller) lub Turina (ale dopytam o podszewkę). Travellery podobały mi się z uwagi na brak podszewki, ale ostatecznie półpodszewkę przeżyję pewnie (w końcu to ma być all-season).

2 godziny temu, papiez_ napisał:

Masz jeszcze Lancerto&MR. Vintage - chyba najbardziej letnia opcja.

Tak, nawet kiedyś mierzyłem tą marynarkę (bardzo mi się podobała co do wykonania, materiału, itd.), ale niestety przy wzroście 186 cm nie jest dla mnie - jest zwyczajnie za krótka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

#sieciówki

Powiedzcie mi szczerze, co dają wąskie klapy (jaki mają wpływ na sylwetkę mężczyzny)? Moim zdaniem nadają się albo dla bardzo chudych mężczyzn (założenie marynarki z przesadnie szerokimi klapami wywołałoby efekt raczej komiczny) albo dla takich przesadnie "barczystych", gdzie nie chcemy by taki chłop był jeszcze bardziej napakowany, bo to też wygląda groteskowo ;)

Patrzę na te biedne garnitury z Vistuli czy Massimo Dutti, właściwie nic się nie zanosi na to, by tego materiału na klapy nie szczędzono. Jest kilka niezłych garniturów w Bytomiu z klapami > 8 cm, ale to i tak zdecydowana mniejszość... Ja osobiście ubolewam, że popularne marki nie wiem czy nie widzą, czy jest to decyzja podyktowana kalkulacją, że ileś % więcej tego materiału trzeba zużyć na marynarkę, niemniej szkoda, bo trzeba sypnąć groszem, by kupić coś ładnego od mniejszych polskich producentów - jednej strony wspieramy te wspaniałe przedsięwzięcia, a z drugiej studencka kieszeń zostaje opróżniona bardzo szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że źródłem tego trendu są sieciówki "uliczne" typu Zara czy H&M, które żywią się sezonowością. Vistule i inne mają o wiele mniejszą moc oddziaływania i po prostu dostosowują się do trendów.

 

Co ciekawe, wydaje mi się że ostatnio (tj. przed jeszcze tą całą pandemią) widziałem w witrynie Zary marynarki z klapami przyzwoitej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 11.07.2020 o 14:50, ligenz napisał:

Powiedzcie mi szczerze, co dają wąskie klapy (jaki mają wpływ na sylwetkę mężczyzny)? 

Moim zdaniem "nic nie dają". To aktualnie panująca moda na krótkie marynarki i wąskie klapy, co z kolei ma związek z robieniem wszystkiego w wersji slim/skinny. Poza tym całość musi jakoś korespondować ze szczupłą sylwetką modeli i wąskimi krawatami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.