Skocz do zawartości

Buty na szeroką stopę


Marcin89

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed kupnem pierwszej pary droższych butów. Poszukuję brogsów w odcieniu średniego brązu, ewentualnie jasnego brązu. Mam szeroką stopę 11cm i wysokie podbicie.  Obwód podbicia 28cm, obwód stopy 28 cm. Mam budżet około 800 zł. Jakie marki/ modele polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przed palcami jest bardzo ok, ale nad palcami jest za dużo wolnego miejsca i buty nie będą łamać się ładnie a na długość mam jeszcze zapas. W związku z tym wskazany jest mniejszy rozmiar, ale znowu obłożna się rozejdzie bardziej szczególnie w lewej stopie. W prawej stopie   już teraz jestem w stanie zawiązać but, by obłożyna się zeszła co również wskazuje na za duży but. Długość stopy ok 28,7 cm może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie korzystając z tematu założonego przez @Marcin89 chciałbym zapytać o marki butów z szerokimi kopytami.

Zacznę od tego, że mam problem ze znalezieniem butów na tyle szerokich (w miejscy kości haluksowej i palców), aby czuć się w nich komfortowo przez cały dzień. Z mojego (niezbyt dużego, ale jednak) doświadczenia wynika, że oznaczenia tęgości nie do końca są miarodajne (a na pewno nie w kontekście samej szerokości).  Wiadomo, że można kupować kolejne modele i je odsyłać, ale trochę nie widzę w tym sensu na dłuższą metę (pomijając inne aspekty). Moim zdaniem fajnie by było stworzyć jakąś listę producentów lub nawet kopyt, która w miarę miarodajny:) sposób pokazywałaby w jakie kopyta celować. Coś jak na schemacie poniżej:

Berwick.thumb.jpg.907b8ce696c2dcccbc65ac4f3aa1df2f.jpg.3703fddf433d667f6d4cb1764a79a42e.jpg

https://blog.patine.pl/jaki-rozmiar-wybrac/ - schemat nic nie mówi o hierarchii pod względem szerokości, ale komentarze niżej mogą być pomocne. 

Jeśli ktoś ma takie schematy dot. innych producentów to fajnie by było je tutaj umieścić. Ja kiedyś pisałem do sklepu loake czy coś takiego mają, ale niestety na tamtą chwilę nie mieli.

Wracając do mojej osoby to posiadam berwicki 3010 i 242 oraz GB levet i fabian. 

3010 wcale takie szerokie nie są, a przynajmniej nie dla mnie dlatego byłem zmuszony wziąć pół rozmiaru większe co jak wiadomo nie do końca jest dobrym rozwiązaniem a mimo to i tak nie jest idealnie. 242 są trochę szersze, ale to chyba jedno z najszerszych kopyt berwicka. Co do levetów to również uważam, że wcale nie są takie szerokie mimo, że na forum czytałem, że to kopyto jest mega obszerne. Najbardziej dziwią mnie GB Fabian ponieważ mimo, tęgości F (nie zwróciłem uwagi na tęgość przy zamówieniu) to na szerokość są chyba większe niż wspomniane levety o tęgości G. Rozumiem, że tęgość to nie to samo co szerokość, ale w innego oznaczenia nie ma.

W związku z powyższym z urzędu odpuściłem zamawianie Yanko i Meerminów. Jeśli jednak nie mam racji to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do moich wypocin to zapraszam. Jeśli podobny temat gdzieś już był utworzony to proszę o przekierowanie mnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.