Skocz do zawartości

testowanie japońskich kosmetyków do skór Bootblack


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że akurat musiałem zakupić nowy, czarny krem do butów to skuszony dyskusją na wątku nabyłem krem Boot Black z podstawowej linii. 

Szybki test przeprowadziłem na wyjątkowo eleganckich botkach uznanej hiszpańskiej firmy:)

20180519_101719.thumb.jpg.80bf9e4307adf92ab5035b322c68357a.jpg

Po nałożeniu jednej warstwy i odczekaniu 5 minut buty wyglądały już zupełnie inaczej. Efekt był niesamowity:

20180519_102128.thumb.jpg.d3a6417da520925c734ed22bf4ed8c78.jpg

A teraz na serio;) Powyższe zdjęcie to stan butów przed nałożeniem nowego kremu. Buty miały "na sobie" Saphir MDOR Creme Renovateur.

Jedna warstwa + niezbyt intensywne polerowanie:

20180519_103728.thumb.jpg.6be5faa228b88da8fd8a147b7bc740e8.jpg

20180519_103822.thumb.jpg.629e9faa229a05aa529bf5550f0928d8.jpg

Przyznaję nie jest to wyczerpujący i dogłębny test. Niemniej jednak niejako "na start" Boot Black w nakładaniu, rozprowadzaniu i polerowaniu mnie przyjemnie zaskoczył. Jestem zadowolony. Jeżeli ktoś się zastanawia i jest okazja do kupienia to moim zdaniem warto sprawdzić. Z minusów zapach mi nie podchodzi za bardzo. 

20180519_102305.thumb.jpg.654ce9a3bb6e113d86ece39aae69a623.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że uwielbiam testować na swoich butach różne kosmetyczne wynalazki/nowinki, po lekturze tego wątku i kwerendzie w necie postanowiłem zaopatrzyć się w te japońskie cuda. Nabyłem od ebayowego sprzedawcy kilka słoiczków i buteleczek. Jako że te "kilka słoiczków" równa się cenie nowych Yanko jestem nastawiony na efekt "wow" ;-).

W przyszłym tygodniu powinny dotrzeć via DHL. Obiecuję recenzję.

Przy zakupach posiłkowałem się tą grafiką, żeby ogarnąć co z czym:

s-l1600kkkk.thumb.png.65323859bd382035178ac1fccb789171.png

Tutaj także można znaleźć przydatne informacje:

http://bootblack.jp/en/shoe_care/index.html

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie w Mediolanie to produkty Bootblack dostępne są w Brian&Barry Building San Babila na 7 piętrze (Men traditional). Co ciekawe kremy Artist Palette były na wystawie razem z ultokami informacyjnymi, ale nie były w sprzedaży.

artist.jpg.a93bf571ef9446314f10283483f8d7c2.jpg

Wybór dostępnych kosmetyków był dosyć mały. Kredki do krawędzi, klasyczny sheo polish, kremy do cordovanu i skóry cielęcej. Niestety nie było kosmetyków z serii high-shine. Wybór kolorów też dosyć ograniczony: czarny, ciemny brąz i neutralny. Tylko krem był jeszcze dostępny w burgundzie i granacie. Ceny dosyć standardowe 10 Eur za wosk i 15 Eur za krem. Kupiłem brakujący burgundowy krem i zawsze potrzebny ciemno brązowy wosk. Zobaczymy jakie będą efekty.

5b029ebfd7318_IMG_1784.HEICcopy.thumb.jpg.fcfc4cf478d0d6202feddc8b622ac730.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł mój mały zestaw pucybuta z aspiracjami . Mam nadzieję na jak najszybszy test. Na razie taki wstępny, olfaktoryczny kremów AP (w inne słoiczki/buteleczki nosa nie wściubiałem, bo są fabrycznie zafoliowane). Dla mnie bomba, intensywny i zmysłowy (będę się musiał powstrzymywać, aby nie posmakować). Moja żona twierdzi z kolei, że śmierdzi niemiłosiernie :-D. No, ale ja lubię takie "chemiczne" zapachy. Woń Renomatu np. bardzo mi odpowiada, co jest chyba dość atypowe. Pamiętam z dzieciństwa zapach pasty do podłóg, którą piersiasta pani sprzątaczka... Dobra, zostawmy te reminiscencje.

bb.jpg.ab245b02de00b64177ddcb4c74080fc4.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spiryt napisał:

Dlaczego kupowałeś te zafoliowane? AP jest niewystarczające?

Nie wiem, jeszcze nie testowałem. Chciałem mieć pod ręką w miarę pełne spektrum. Tam są jeszcze, oceniana przez kol. @Zajac Poziomka  farbka do krawędzi podeszew, płyn do impregnacji/wzmacniania tejże, różne magiczne specyfiki do tworzenia i usuwania lustra. No i prawdziwy hicior- woda do nabłyszczania (była elementem zestawu). Zamiast zwykłej zmarzniętej  kranówy bierzesz taką japońską z dodatkiem alkoholu w cenie dobrej sake (taki high- end w stylu audiofilskich kabelków wartości Astona ;-)). Ściereczki dostałem gratis do zamówienia.

Trochę się inspirowałem przy zamówieniu opiniami z netu no i oczywiście recenzjami naszych kolegów @Beny23 i @Zajac Poziomka, którzy odkryli dla nas tę japońską markę. Jako, że jestem wzrokowcem:

s-l1600kj.thumb.png.898b76a9e90c91f8aa76a2e04f829807.pngbb.thumb.jpg.071474e9e2b953f611c41663503cafda.jpgs-l1600kkkk.thumb.png.dbb3082d9acd8e7f1e1d6f41b81b4662.png

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta woda mocno rekomendowana była. Widzę @Tanatos70 kilka odcieni brązu - jakie wybrałeś jeśli można wiedzieć. I oczywiście podziel się kwestiami ilości pigmentu, ewentualnej zmiany koloru obuwia etc... Ta kwestia silnego krycia wstrzymuje mnie od przysłowiowego "pull the trigger" bo nie bardzo chce zmieniać kolor butów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mateo86 napisał:

Ta woda mocno rekomendowana była. Widzę @Tanatos70 kilka odcieni brązu - jakie wybrałeś jeśli można wiedzieć. I oczywiście podziel się kwestiami ilości pigmentu, ewentualnej zmiany koloru obuwia etc... Ta kwestia silnego krycia wstrzymuje mnie od przysłowiowego "pull the trigger" bo nie bardzo chce zmieniać kolor butów :)

Mnie to też "martwi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo86 , @spiryt przetestuję i opiszę swoje wrażenia. Mam 4 odcienie brązu: kakao, cigar, koniak i kasztan.  Ten pierwszy jest ciemny, trzy pozostałe jasne. Na fotce różnice są moim zdaniem większe niż w rzeczywistości.

5b06fcad1540e_s-l500klk.jpg.ef85eaebbeefcdcee61e847c4e8b48a9.jpg

Zmiany koloru się nie boję, zresztą po kremie jest to proces odwracalny :). Kremy SMdOr są silnie nasycone pigmentami i daję radę. Do zmiany koloru/patynacji służy inny środek z oferty BB (proces również jest odwracalny przy pomocy cleanera):

5b06fd1671889_bb3.thumb.jpg.28498ba840955a99502a2295d30dba9b.jpg5b06fd22da76c_bb2.thumb.jpg.59441ef91dfcea51c5c6f0cd2bb3be21.jpg5b06fd5bdf0ba_bb2.thumb.png.f0e6d10ef0ee5ec928f905165329c401.png

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Diminished napisał:

@Tanatos70Uważasz, że rzeczywiście jest jakaś różnica między wodą z alkoholem a kranówą?

No jasne. Spróbuj np. mojito, a potem nalej sobie z kranu :).

Tak na poważnie: mam ambitny plan wykonać pierwszy test w ten weekend. Nie wiem, czy użyję tej magicznej wody (tzn. czy mam w planie lustro jeszcze nie wiem), którą nota bene kupiłem w zestawie. W każdym razie na pewno podzielę się wrażeniami.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu, mam świadomość, że tak byłoby najlepiej. Jednak jest jeden problem - po takiej procedurze miałbym dwa różne buty ;-).  Musiałbym wykonać proces dwukrotnie. Aż tak ambitny nie jestem :). Zrobię trochę inaczej. Te norwegi Vassa mam wykończone kremami Saphira w kolorze koniakowym. Mam tez koniak BB....Dobra, coś wymyślę 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takiego spektakularnego, po pierwszym użyciu, nie zauważyłem. No, ale też się bardzo nie przykładałem. Wyszedłem z założenia, że powinien się pojawić sam z siebie, od samego położenia słoiczka z kremem obok butów (jak na tym zdjęciu) :-D.

5b15b73d20824_bb9.thumb.jpg.05e92ccdf02f80982ad2b70ef0ee56cc.jpg

Wielu rzeczy nie doczytałem wcześniej (np. polerka ręką powinna trwać kilka(naście) dobrych minut). Zobaczmy co się stanie w trakcie pracy na innych butach. Do Vassów (szczególnie tych nowych, co to już ich zapach czuję- muszą być nie dalej niż 300 km ode mnie ;-)) przyłożę się szczególnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mosze napisał:

Np. delikatnej lewitacji buta po wmasowaniu specyfiku?

Połysku spektakularnego nie zauważyłem :). Jakiś rodzaj lewitacji miał miejsce. Obawiam się jednak, że mogły to być omamy wywołane chwilową psychodegradacją alkoholową (nigdy nie poleruję na sucho).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Wielu rzeczy nie doczytałem wcześniej (np. polerka ręką powinna trwać kilka(naście) dobrych minut). [...]

Po takim czasie polerowania to i pasta do zębów zaaplikowana na skórę zaczęłaby się świecić. ;)

Tak serio - jak dla mnie to przesada, żeby buty polerować przez kilkanaście minut. Mnie zajmuje to 1-2 minuty i nie chciałbym tej czynności poświęcać więcej czasu.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas na mnie - w końcu udało mi się przetestować kupiony w zeszłym miesiącu krem Bootblack. Brakowało mi burgundowego kremu, a też nie mogłem dobrze dopasować wosku saphira do moich TJów. Buty przed czyszczeniem wyglądały tak:

5b300c4f8610e_IMG_2764copy.thumb.jpg.ad6698aaa54a15607cce416d80a75d9d.jpg5b300c4e5ca54_IMG_2763copy.thumb.jpg.318d1d3934b256330395c6a8df7cd9f8.jpg

Najpierw buty dobrze wyszczotkowałem, ale to nie zmieniło ich wyglądu - to lekkie przydymienie na zdjęciach to nie kurz. Następnie zastosowałem Two Face Plus Lotion.

5b300c50dc8ef_IMG_2767copy.thumb.jpg.b0c557c9f6daf6b40dd24f32d9f8971a.jpg

Następny krok to Shoe Cream nakładany bawełnianą szmatką, chwila przerwy i polerka szczotką o miękkim włosiu.5b300c5215e58_IMG_2770copy.thumb.jpg.60bb5c9f2ee7985b1b803c1f9098afa2.jpg

Z efektów jestem bardzo zadowolony! Shoe Cream ma bardzo mocny pigment, położyłem tylko jedną warstwę a dał butom nowe życie i mocno wpłynął na kolor.

Byłem niedawno w Tokyo i tam udało mi się kupić Artist Palette w ciemnym brązie (espresso), ale o tym w następnym razem. Rozmawiałem też z Yoheim Fukudą, który do swoich butów nadal poleca stosować krem i wosk Saphira MdO. Powiedział, że jak tylko może stara się wspierać japońskich producentów, ale kremy i woski BootBlack jeszcze nie są na tyle dobre, żeby zaczął je stosować.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora na przetestowanie Artist Palette. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, ale jeszcze będę poprawiał wynik woskiem, żeby uzyskać wyższy połysk. W każdym razie jak na szybkie czyszczenie butów - maksymalnie 20 minut - jestem bardzo zadowolony.

Na warsztat poszły moje borguesy Enzo Bonafe.

01przed.thumb.jpg.5bf488a85e228954362ec6340d364500.jpg

Buty miały lekkie poplamienia i odbarwione resztki wosku, więc na pierwszy ogień poszedł Two Face plus lotion. Z całego zestawu, który przetestowałem do tej pory, właśnie z płynu czyszczącego jestem zadowolony najbardziej. Łatwo się go dozuje, jest bardzo wydajny, i doskonale czyści skóry i pozostawia je widocznie nawilżone.

02czyszczenie.thumb.jpg.800b1a9cd9d8c986457d5af4277f8518.jpg

Po czyszczeniu zacząłem pracę kremem. Nałożyłem tylko jedną warstwę - krem jest bardzo ładny w dozowaniu - przy użyciu bawełnianej szmatki. Krótka polerka czystą szmatką i szczotką dały lekki połysk.

03artist.thumb.jpg.7cfaa9ba443f18a62f07710e93b3700b.jpg

Użyłem najciemniejszego z dostępnych brązów - espresso, a nie są to moje najciemniejsze buty.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@el-biczel A ja z kolei daję znać a propos edge colour, tak jak obiecałem. Póki co farba bardzo ładnie się utrzymuje, nie muszę poprawiać krawędzi co wyjście (a chodzę naprawdę dużo). Bardzo fajny kosmetyk, już chyba wszystkie buty nim potraktowałem, krawędzie podeszew wyglądają jak nowe i buty od razu dostały +10 do wyglądu ;)W dodatku farbka jest niedroga i bardzo wydajna (~12 euro za słoiczek, na razie nie zużyłem nawet 1/3). Polecam!  

Moje ogólne wrażenia z użytkowania kosmetyków Boot Black są takie, że dają świetne efekty naprawdę niewielkim kosztem. Być może Saphir faktycznie jest lepszy na poziomie "super high end pro" jak Yohei Fukuda, ale dla zwykłego użytkownika takiego jak ja BB są po prostu łatwiejsze w użyciu, wydajniejsze i wymagają mniej pracy żeby uzyskać dobry efekt. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.