Skocz do zawartości

Koszule MTM Stolarek Teodor


Adamos

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku to byl akurat jakis Pan. Kiepsko trafilem bo to byla moja pierwsza koszula MTM. I wtedy przyszla taka mysl, czy warto eksperymentowac i tracic pieniadze. Szkoda, ze niektorzy nie maja wlasciwego podejscia do swojego zawodu, bo moglibysmy miec duzo wiecej, lepiej ubranych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Straszny wór, ale kolega na pewno na zdjęciu z przodu i z tyłu to ta sama osoba? :lol:

To co rzuca się w oczy

- za wąskie ramiona

- za dużo materiału w talii, kolega jest chudy to nie musi mieć zapasu materiału na mięsień piwny do siadania

- rękawy to porażka, za długie i szerokie

Ogólnie bym w życiu nie pomyślał, że to MTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Stolarek cały czas ma duże problemy ze zdejmowaniem miary. Niedopasowanie tej koszuli jest kompromitujące, skandaliczne i nieakceptowalne. Dodam, że moje pierwsze koszule od niego (sprzed 7 lat) też były zbyt obszerne, zwłaszcza rękawy, choć chyba w trochę mniejszym stopniu. Po kilku kolejnych zamówieniach było znacznie lepiej, przy czym następne zamówienia składałem we Wrocławiu, a początkowe w ówczesnym punkcie Stolarka na Rozbrat w Warszawie. Pamiętam, że miał bardzo ładne wzory (nie widziałem podobnych w dV i Balthazarze) i bardzo dobrą jakość materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pomyślałbym, że to MTM. Nie jedno RTW jest dużo lepsze od tego co pokazał Pan Stolarek. Dowodzi to także tego jak różnorodny, bo względem jakości wykonania jest rynek MTM. Co do Pana Stolarka jako obecnego już jakiś czas na rynku MTM to myślę, że górę w wykonaniu biorą stare przyzwyczajenia jak i obawa przed ryzykiem szycia zbyt dopasowanych rzeczy. Łatwiej przecież jest coś zwęzić, a poszerzyć się może już nie udać. Przykładem krawca ze starymi nawykami jest także Janusz Wiśniewski z Gdyni, gdzie prezentowane tu rzeczy także wyglądają na dość duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Przy okazji postów o koszulach Macaroni Tomato wspomniałem o szyciu koszul u p.Teodora Stolarka. Ktoś z forum poprosił abym podzielił się moim doświadczeniem z tym związanym. Co niniejszym czynię,  ale sam raczej bym się nie wyrywał z pisaniem tego postu - co widać na załączonym zdjęciu. Koszule w firmie Stolarek szyłem ok. 5 lat temu. Były to moje pierwsze MTM. Preferowalem wtedy bardziej luźne dopasowanie, ale to nie tlumaczy uzyskanego efektu. Efektu,  po którym zrezygnowalem z szycia i kupowałem tylko RTW.

Koszule prasują się gorzej niż np. CT lub Eton. Ale na plus zaliczyłbym jakość szycia. Przez lata i kilkadziesiąt prań nic się nie urwało ani nie rozpruło. Zadowolony jestem z mankietów dość ściśle opinających nadgarstek oraz sztywności kołnierzyków.

Nie wiem ile teraz kosztują koszule w firmie Stolarek, ale porównując dopasowanie RTW do mojej sylwetki, raczej zostanę przy tej formie pozyskiwania koszul.

 

 

20161205_120631.jpg

20161205_120705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć powyżej (i własnego doświadczenia) wygląda na to, że Stolarek stosuje innowacyjny model zunifikowanej szerokości koszuli w ramionach - jak się wstrzelisz, to fajnie, jak jesteś atletą to jednak ramiona z 5 cm za wąskie, jak intelektualistą, to z 10 cm za szerokie itp. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rudyk82 - o tej koszuli można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to że jest dobrze skrojona. Tak jak pisałem - ma dość sztywny kołnierzyk, który mi odpowiada oraz wąskie mankiety. Noszę ją więc pod swetrem i jej główny mankament staje się niewidoczny. Ale dzięki za pozytywną uwagę - miło  było 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Teściowa przypadkiem uprała i uprasowała koszulę Stolarka (sprzed 10 lat, ślubna) to pomyślałem, że warto pokazać, jak sprawy koszulowego MTM wyglądały w antycznych czasach, jeszcze gdy to forum ani nawet poprzednie nie istniało itd. Zdjęcia biorę w spoiler, bo raczej dla pełnoletnich po 23.00 ;-) (szok sartorialny):

Sorry za jakość, ale bardzo ciężko zrobić fotkę błyszczącemu białemu materiałowi w sztucznym świetle, musiałem sztucznie wyostrzyć, by było coś więcej widać. Koszula nie tak skrajnie workowata (to znaczy mogło być gorzej) acz gwoli ścisłości, gdy była szyta, ważyłem też 10 kg mniej niż teraz. To, co jest ewidentnie absurdalne, to szerokość ramion - wynosi ona 49 cm, przy czym koszule RTW w moim rozmiarze mają zwykle 44-46 cm, a koszule MTM z Luxire ok. 40 cm - bo tylko tyle na moje bardzo wąskie ramiona potrzeba. Takie to były czasy...

stolaunfit1.jpg.43c0a44cd584e37fd35114af71b59bae.jpg

stolaunfit2.jpg.ab24ebfc153af6471b0570da0125660b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Velahrn napisał:

Tragedia - żaden szanujący się zakład nie ma prawa wypuścić klienta w czymś takim.

Należy jednak pamiętać, kiedy to było - młodsi bywalcy Forum tych czasów po prostu nie znają, a warto pamiętać, że wtedy zarówno świadomość w zakresie męskiego ubioru i dostępność sensownych rzeczy była minimalna. Stolarek (u którego szyłem koszulę) czy Wiśniewski (u którego szyłem garnitur ślubny) uchodzą tutaj za wyjątkowo słabych, ale w tamtych czasach, paradoksalnie, byli "postępowi" w stosunku do RTW. Jako ciekawostkę mogę dodać, że gdy dziesięć lat temu zapytałem się w salonie eleganckiej mody męskiej (śp. Sunset Suits), czy mają garnitury dwurzędowe, to sprzedawca odparł "A jakie to są dwurzędowe?". Tak, owszem, całkiem serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.