Skocz do zawartości

Rozciąganie butów z membraną gore tex


scarab

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z butami Haix Airpower P9 Desert jak na fotce poniżej - są na mnie odrobinę za małe, uciskają duży palec, co po dłuższym chodzeniu objawia się bólem paznokcia. Szczególnie uciążliwe jest oczywiście podczas schodzenia z gór. Większy rozmiar niestety nie był dostępny, liczyłem że z czasem buty się dopasują, jednak niestety ciągle mam dyskomfort, wystarczyłoby mi rozbicie ich o jakieś pół centymetra. Trochę obawiam się oddawać buty do szewca, szczególnie że mają membranę gore tex, którą boję się że uszkodzi, tym bardziej że nie mam żadnego sprawdzonego fachowca. Czytałem na forum o produkcie Saphir Bdc Shoe-Eze. Czy można go bezpiecznie zastosować na tego typu butach? Czy zmiękcza on skórę bezpowrotnie czy jedynie jednorazowo ją rozciąga, ale wraca ona do pierwotnej twardości? Buty mają twarde noski oraz pięty i chciałbym żeby tak pozostało. Chyba że możecie polecić jakiś lepszy sposób na ich rozciągnięcie?

 

206206_action2.jpgSaphir Bdc Shoe-EzeSaphir Bdc Shoe-Eze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować z rozbijaniem spróbuj wyjąć oryginalne wkładki i założyć najcieńsze Dr.Scholl.,Jak pochodzisz z cienkimi wkładkami to za jakiś czas powinny się na tyle rozbić ,że zmieścisz te oryginalne.A jak bez wkładek będą za ciasne to rozbijanie nie pomoże szkoda kasy,czasu i poobcieranych stóp.,    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie powinny dotykać, pierwotnie kupiłem rozmiar 11.5, który zamieniłem na 12 bo wydawał się minimalnie za mały, większe nie są dostępne. 12 początkowo wydawał się ok, być może dlatego że testowałem kilka dni w domu na wypoczętych stopach. Przeszedłem już w nich ładnych kilkadziesiąt kilometrów licząc że się rozchodzą i skóra się rozbije, szczególnie że zawsze max rozmiar butów który noszę to 46.5, a te są w rozmiarze 47, ale niewiele się zmieniło. Stąd pytanie czy da się im jakoś w tym pomóc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.