Skocz do zawartości
fan_dobrego_buta

J FitzPatrick Footwear

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zwolennikiem nie konsultowania z nikim moich ubraniowych zakupów. Oczywiście zakładam, że mogę sobie na nie pozwolić. Gdyby w związku było krucho z kasą, uzgadniałbym strukturę wydatków - ile mogę wydać na swoje potrzeby, ale raczej nie to, na co konkretnie wydam pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mosze to miałem też na myśli. A że u mnie jedyne poważne zakupy to te butowe, to akurat te konsultuję z Żoną w ramach uzgodnienia struktury wydatków. Wszystko przy dobrym budżecie, który lubimy mieć zaplanowanym.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś (może w szczególności @fan_dobrego_buta) potrafi może pobieżnie porównać kopyta J. Fitzpatrick (głównie NGT, ale dowolne to też coś) do Yanko 915 / Vass F / Alfred Sargent 99? Z własnych doświadczeń. W Internetach niewiele informacji do tych marek, głównie do Allen Edmonds albo rozmiarów urządzenia Brannock; Fitzpatrick też nie za bardzo zna akurat te marki/kopyta i ciężko im porównać swoje NGT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może ja spróbuję. 

W gamie J.Fitzpatrick, NGT jest kopytem obszerniejszym niż np. LPB, w moim odczuciu bliżej mu do 948 niż 915 Yanko.

Osobiście mam buty w rozmiarze 7,5UK: Alfred Sargent na kopycie 99, Yanko 948 oraz J. Fitzpatrick NGT.

Na szuplejszych kopytach mam buty w rozmiarze 8UK: Yanko 915 oraz j.Fitzpatrick LPB.

Jeżeli przymierzasz się do button boots to one są stosunkowo obszerne w podbiciu.

• Oceniam pozytywnie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie to nad monkami, ale teraz to jestem zaskoczony.

AS na kopycie 99 muszę mieć pół rozmiaru większe niż Yanko 915 bo to ciasne kopyto. Z kolei u Ciebie to Yanko 915 jest pół rozmiaru większe niż AS 99. Fitzpatrick sugerował mi wzięcie UK 7 na NGT i 6,5 na szerszych kopytach, chociaż nie miał za bardzo doświadczenia z butami z którymi ja mam.

Edit: Jednak zmiana planów, trochę za fancy mi się wydają. Pewnie spróbuję upolować coś spokojniejszego na Black Friday. Dzięki za porady, powinny się przydać za jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Xune w związku z tym, moje buty „przeszły przez Centralę w UK, przesyłka jeszcze do mnie nie dotarła ( chyba ze czeka na mnie w domu). W związku z tym mogę porównać tylko trzewiki na guziki w rozm UK8.5. 

Uwazam, że NTG wypada podobnie do AS109, Yanko 915 i jak pisze ShoeSnob C&J 948. Uważam, że AS99 są odrobinę mniejsze. 

Ogolnie buty JFP maja wysze podbicie. Jeżeli dziś po przybyciu do domu, będzie czekać paczka to napisze więcej 

p.s. Przepraszam za literówk - wynik pisania e pośpiechu 

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotarły. Naprawdę przepiękne monki w swojej prostocie a jednocześnie w fantazji. Przymierzałem, jednak po 14h w “biegu” z czego ostatnie 4,5h w pozycji siedzącej, powoduje, ze stopy są spuchnięte. Jednak „wchodzę” w buty i  jest OK, z mocnym dopasowaniem. W związku z tym, ze weekend mam szalony, postaram  się zrobić porównanie, jak będzie to tylko możliwe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Xune - monki JFP na kopycie NTG, w rozm. UK8, mają podobne dopasowanie do monków Yanko 915 (skórzana podeszwa) w rozmiarze U7.5. Należy zaznaczyć, że JFP są zupełnie nowe, natomiast Yanki są już dobrze rozbite. Muszę również zaznaczyć, że Oxfordy Yanko 915, w rozmiarze UK7.5 były bardzej obcisłe niż monki na tym samym kopycie.

Porównując NTG do AS109 wypadają bardzo podobnie, z tą różnicą, że JFP mają wyższe podbicie i są węższe w okolicy małego palca.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi