Skocz do zawartości

J FitzPatrick Footwear


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zwolennikiem nie konsultowania z nikim moich ubraniowych zakupów. Oczywiście zakładam, że mogę sobie na nie pozwolić. Gdyby w związku było krucho z kasą, uzgadniałbym strukturę wydatków - ile mogę wydać na swoje potrzeby, ale raczej nie to, na co konkretnie wydam pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś (może w szczególności @fan_dobrego_buta) potrafi może pobieżnie porównać kopyta J. Fitzpatrick (głównie NGT, ale dowolne to też coś) do Yanko 915 / Vass F / Alfred Sargent 99? Z własnych doświadczeń. W Internetach niewiele informacji do tych marek, głównie do Allen Edmonds albo rozmiarów urządzenia Brannock; Fitzpatrick też nie za bardzo zna akurat te marki/kopyta i ciężko im porównać swoje NGT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja spróbuję. 

W gamie J.Fitzpatrick, NGT jest kopytem obszerniejszym niż np. LPB, w moim odczuciu bliżej mu do 948 niż 915 Yanko.

Osobiście mam buty w rozmiarze 7,5UK: Alfred Sargent na kopycie 99, Yanko 948 oraz J. Fitzpatrick NGT.

Na szuplejszych kopytach mam buty w rozmiarze 8UK: Yanko 915 oraz j.Fitzpatrick LPB.

Jeżeli przymierzasz się do button boots to one są stosunkowo obszerne w podbiciu.

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nad monkami, ale teraz to jestem zaskoczony.

AS na kopycie 99 muszę mieć pół rozmiaru większe niż Yanko 915 bo to ciasne kopyto. Z kolei u Ciebie to Yanko 915 jest pół rozmiaru większe niż AS 99. Fitzpatrick sugerował mi wzięcie UK 7 na NGT i 6,5 na szerszych kopytach, chociaż nie miał za bardzo doświadczenia z butami z którymi ja mam.

 

Edit: Jednak zmiana planów, trochę za fancy mi się wydają. Pewnie spróbuję upolować coś spokojniejszego na Black Friday. Dzięki za porady, powinny się przydać za jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xune w związku z tym, moje buty „przeszły przez Centralę w UK, przesyłka jeszcze do mnie nie dotarła ( chyba ze czeka na mnie w domu). W związku z tym mogę porównać tylko trzewiki na guziki w rozm UK8.5. 

Uwazam, że NTG wypada podobnie do AS109, Yanko 915 i jak pisze ShoeSnob C&J 948. Uważam, że AS99 są odrobinę mniejsze. 

Ogolnie buty JFP maja wyższe podbicie. Jeżeli dziś po przybyciu do domu, będzie czekać paczka to napisze więcej 

 

p.s. Przepraszam za literówk - wynik pisania  w pośpiechu 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły. Naprawdę przepiękne monki w swojej prostocie a jednocześnie w fantazji. Przymierzałem, jednak po 14h w “biegu” z czego ostatnie 4,5h w pozycji siedzącej, powoduje, ze stopy są spuchnięte. Jednak „wchodzę” w buty i  jest OK, z mocnym dopasowaniem. W związku z tym, ze weekend mam szalony, postaram  się zrobić porównanie, jak będzie to tylko możliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xune - monki JFP na kopycie NTG, w rozm. UK8, mają podobne dopasowanie do monków Yanko 915 (skórzana podeszwa) w rozmiarze U7.5. Należy zaznaczyć, że JFP są zupełnie nowe, natomiast Yanki są już dobrze rozbite. Muszę również zaznaczyć, że Oxfordy Yanko 915, w rozmiarze UK7.5 były bardzej obcisłe niż monki na tym samym kopycie.

Porównując NTG do AS109 wypadają bardzo podobnie, z tą różnicą, że JFP mają wyższe podbicie i są węższe w okolicy małego palca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dla mnie Yanko 915 jest troszkę zagadką, gdyż: Yanko 915 monki na skórzanej podeszwie mam UK7.5 i są OK, jednak mogłyby być o 1/4 rozmiaru większe. Nie wiem jak wypadają monki w UK8. Gdy zamówiłem balmorale na 915 w UK8 to się w nich „utopiłem” - w przypadku tego modelu, rozmiar UK7.5 byłby idealny.

Pisząc, że o 1/2 większe od Yanko 915, mam na myśli onki na skórzanej podeszwie.

JFP na kopycie NTG i są bardzo dobrze dopasowane. Nie ukrywam, że mogłyby być 1 - 2 mm szersze w najszerszej części stopy., jednak jest to do rozbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

@Żorż Ponimirski co prawda nie nie jestem Krzysiek, ale podzielę się moją opinią. Uważam, że buty JFP są wykonane bardzo dobrze z rewelacyjnej jakości skór. Oczywiście kolejną ich zaletą jest fakt, że mają to „coś jeszcze”, czego trudno szukać u innych producentów. Zdecydowani JFP jest w pierwszej czwórce moich ulubionych butów w towarzystwie Trickers, C&J oraz Alfred Sargent.

Rozmiarowo porównując z AS, to NTG jest zbliżone do AS 109 jednak odrobinę węższe, na szerokość podobne do AS 99 Ramsey,. Z info uzyskanej z JFP kopyto TMG jest odrobię szersze, długość ta sama.

Gorąco polecam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Krzysiek_W, czy kupiłeś ostatecznie te monki ze zdjęcia powyżej ? Jeśli tak to jak oceniasz wykonanie w porównaniu do Twoich innych par, kopyto, rozmiar itd. ?

Bardzo chciałem je kupić, ale okazało się że nie mają tego modelu w moim rozmiarze i podobno go już nie będzie. Na pocieszenie zamówiłem prawie takie mto tlb ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowałem się na poszerzenie kolekcji o 2 pary trzewików. Szkoda, że nie po tak okazyjnej cenie, jak ty

JFP2.thumb.jpg.fb75326995577fa7cf8db0cabb556de5.jpgJFT1.jpg.5803b351905366dbc83150990775fd17.jpg

 

Jednak cały czas zastanawiam się nad Button Boots, czy z nich nie zrezygnuję. Uważam, że są to przepiękne trzewiki, jednak nie wiem, jak często będą wykorzystane. A szkoda blokować $$$$. Szkoda, że nie mają w ofercie tradycyjnie wiązanych trzewików w takiej kombinacji kolorystycznej/materiałów.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.