Skocz do zawartości

saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem komuś, że będę odpowiadał w formacie tak/nie/pomidor, ale chyba nie dam rady ;) 

 

Cytat

jesteś w stanie coś więcej powiedzieć o butach tej marki?

Cytat

 

How TLB is being produced
TLB Mallorca works exclusively with leather tanned using traditional methods, mainly calfskin obtained from the finest French and Italian tanneries.
Once the leather reaches our workshop, our strict quality controls require that each piece is closely inspected to ensure that both the quality and grain structure comply with our company’s exacting standards.Any imperfections are marked and the leather is rejected for use in TLB Mallorca’s production processes.

After all production, each pair is checked again to check so no flaws has occurred during production process

Shoes
All our shoes are crafted using the traditional Goodyear system, which for over a century has been the preferred method for producing quality shoes, guaranteeing exclusive items of proven quality.

Production is carried out by a team of skilled artisans who pay loving care and attention to each of the more than 150 processes.
Goodyear welting involves double stitching that joins the leather, insole and outer sole, ensuring far greater durability than conventional shoemaking methods. 

This construction method also provides outstanding comfort and insulation thanks to the layer of natural cork positioned underneath the insole, which gradually moulds itself to adapt to the shape of each foot.

 

To oczywiście skrojony na miarę tekst. Dla nas najważniejszy jest w tym człowiek, który stoi za tą marką i firmuje ją swoim nazwiskiem. Mamy do niego 100% zaufanie. Buty prezentują się na żywo świetnie, skóry robią bardzo dobre wrażenie, ale jak zawsze - weryfikację pozostawiamy odbiorcom. 

 

2 godziny temu, blekit napisał:

Na przykład jak wyglądają kopyta, etc?

Niestety/stety wyścigowe, choć powalczyliśmy i już w pierwszej dostawie mam nadzieję zobaczyć dobrze wyglądające czarne wiedenki w szerokości H. W załączniku LAST MEASURES. 

 

2 godziny temu, blekit napisał:

Planujecie wprowadzić je do oferty?

Nie wiem jak długo będzie to możliwe, ale staramy się wchodzić w marki, które nie są szeroko dostępne i oferują bardzo dobry stosunek cena/jakość.  Tę właśnie za taką uważamy, dlatego jest to już przesądzone. Kwestia tygodni, a może i krócej. 

I mały bonus :) 

IMG_6538.thumb.JPG.a9a3ac25b45dfd5dc32954f03025d5a4.JPG

TLB LAST MEASURES LIST.pdf

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, bardzo ładne buty. Tylko patyna trochę zbyt agresywna jak na mój gust, ładniejsze byłyby w nieco bardziej jednolitych odcieniach. 

PS. Najładniejsze są te czarne wingtipy z powyższego zdjęcia, dziwne, że nie ma ich w Waszej ofercie, jest za to za ten model w mało uniwersalnym kolorze "tan": :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za dobre słowo! Kolekcja będzie sukcesywnie uzupełniana!

Zwracam natomiast uwagę na czarne wiedenki WILLIAMS 502 w 3 szerokościach F-G-H, bo to był mój osobisty cel, który chyba udało się w końcu zrealizować. Odegraliśmy tu właściwie kluczową rolę:) 

patineshoes_williams_502_fgh.jpg.19de61a4b7399a56539ca33e9654d02b.jpg

Panowie! Trochę się boję, ale!
W ofercie dynamiczne wiedenki w szerokości H! 

Wewnętrzne przymiarki i feedback cierpiących na szerokie stopy i wyższe podbicia znajomych więcej niż entuzjastyczne, ale może to kurtuazja :) Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać pierwszych recenzji z zewnątrz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saphir.pl Moi faworyci to split toe derby w kolorze English Tan - szkoda, ze jeszcze ich nie ma w ofercie i czarne lotniki !! 

Czy uważasz, ze cena porównywalna z Carmina to nie za wysokie progi jak dla nowej marki ? Pytam absolutnie bez złośliwości, jestem jedynie ciekawy jaki kawałek tortu z rynku będą w stanie odkroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest w tym temacie najmniej istotne. Klient/rynek szybko to zweryfikuje. Znam bardzo entuzjastyczne opinie właścicieli kilku bardzo znanych sklepów, które prawdopodobnie wprowadzą tę markę do swojej oferty. Niektórzy postawili TLB o wiele wyżej, ale i te opinie dla mnie osobiście nie są żadnym wyznacznikiem. Dla mnie najistotniejsze będą opinie moich klientów. I to nie po 3 miesiącach, a po 3 latach użytkowania. Przez ten czas będę żył w niepewności. 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saphir.pl napisał:

Moje zdanie jest w tym temacie najmniej istotne. Klient/rynek szybko to zweryfikuje...

...Dla mnie najistotniejsze będą opinie moich klientów. I to nie po 3 miesiącach, a po 3 latach użytkowania. Przez ten czas będę żył w niepewności. 

Nie ma to jak konkretna odpowiedź ;)

Zakładam, że miałeś ładnych kilkaset par butów w rękach i pytam poważnie jako niezdecydowany klient: Czy poziom wykonania i użytych materiałów jest porównywalny z Carmina czy nie ? Tam jest bodajże podwójna skórzana podeszwa, w TLB pojedyncza. Jakie są Twoje odczucia odnośnie skóry, szwów itp ?

No i czy cena jak na nową markę jest uzasadniona ? Np. kilka marek wchodzących na rynek USA robiło kickstarter dla pierwszych klientów ze sporą obniżką, żeby dobre wieści szybko się rozniosły. Tutaj nowa marka startuje wysoko i zastanawiam się czy jakość jest aż tak świetna, że może ceny nawet wzrosną w późniejszym okresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kamil1987 napisał:

Zakładam, że miałeś ładnych kilkaset par butów w rękach i pytam poważnie jako niezdecydowany klient: Czy poziom wykonania i użytych materiałów jest porównywalny z Carmina czy nie ? Tam jest bodajże podwójna skórzana podeszwa, w TLB pojedyncza. Jakie są Twoje odczucia odnośnie skóry, szwów itp ?

Nie ocenisz jakości skóry po samym wyglądzie nowych butów. Ważne jest jak się skóra starzeje, jak przyjmuje kosmetyki itp. Dlatego @saphir.pl pisał o kilku latach potrzebnych na to by ocenić jakość. Staranność wykonania szwów, czy ażurowania można w pewnej mierze ocenić po samych zdjęciach, wygląda przyzwoicie.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mateo86 napisał:

@saphir.plA jak kopyto ALAN w F ma się do Yanko 915? Ten sam rozmiar brać? Jakiegoś koda zniżkowego gdzieś znajdę? :P Miałem po zakupie Yanków ale się chyba przeterminował a tak bym sobie zamówił buciki na wiosnę do testów :P

Jeżeli chodzi o porady rozmiarowe i porównania bardzo proszę pisać maile bezpośrednio do supportu. Oni tam mają wszystko pod ręką. Porównają konkretne modele, rozmiary, zrobią fotki jak trzeba. Jeżeli chodzi możliwe rabaty to jeszcze nie mam wytycznych, ale dla forumowiczów mam do dyspozycji nieoficjalny pakiet startowy. Chętnych zatem zapraszam na PRV. Kilka konkretniejszych i kilka średnich. Nie ma tego wiele, ale rozdysponuję z chęcią kierując się punktami reputacji. Oferta aktualna do wyczerpania puli kodów :)

 

15 godzin temu, BrotherM napisał:

A można się spodziewać jakiejś tabelki co do zestawienia poszczególnych kopyt TLB w rożnych tęgościach z Yanko? Pomoże to z wyborem zapewne ;)

Jak wyżej. Bardzo proszę o maila. To wszystko jest bardzo gorące, mamy sporo pracy. Zależało nam na tym, by przedstawić światu nową markę jako pierwszy sklep (pomijając producenta). Wiele rzeczy musimy dopracować i opracować, ale zrobimy co w naszej mocy, by pomóc. 

 

11 godzin temu, Kamil1987 napisał:

Nie ma to jak konkretna odpowiedź ;)

Zakładam, że miałeś ładnych kilkaset par butów w rękach i pytam poważnie jako niezdecydowany klient: Czy poziom wykonania i użytych materiałów jest porównywalny z Carmina czy nie ? Tam jest bodajże podwójna skórzana podeszwa, w TLB pojedyncza. Jakie są Twoje odczucia odnośnie skóry, szwów itp ?

No i czy cena jak na nową markę jest uzasadniona ? Np. kilka marek wchodzących na rynek USA robiło kickstarter dla pierwszych klientów ze sporą obniżką, żeby dobre wieści szybko się rozniosły. Tutaj nowa marka startuje wysoko i zastanawiam się czy jakość jest aż tak świetna, że może ceny nawet wzrosną w późniejszym okresie ?

Rozumiem :) Ale jednocześnie proszę o zrozumienie :) Gdybym nie był przekonany do jakości i wyceny tych butów nie poświęcałbym na nie ani czasu, ani pieniędzy. Moja odpowiedź jest oczywista. Jestem do nich przekonany. Stosunek jakość/cena stawiam na bardzo wysokim poziomie. Uważam jednak, że wiele ważniejsza będzie ocena naszych klientów po dłuższym czasie eksploatacji.  Nie mam w zwyczaju oceniać produktów konkurencji więc pozwolę sobie zrobić unik od konkretnych porównań. Widziałem bardzo niedopracowane buty z półek wyższych niż TLB, gdzie pewne sprawy po prostu nie przejdą na etapie kontroli jakości. Nie jestem jednak zwolennikiem demonizowania. To cały czas są buty. Oglądanie jednych czy drugich z lupą w ręku czy robienie zdjęć makro, by udowodnić, że gdzieś gdzie ludzkie oko nie jest w stanie dotrzeć, jest jakaś mała plamka mija się z celem. Mogę się mylić, ale mam wrażenie, że Carmina tylko w wybranych modelach lokuje podwójne podeszwy, ewentualnie w MTO. Nie stanowi to problemu ani dla TLB, ani dla YANKO. Jeżeli tylko ktoś tylko sobie życzy, zapraszamy do działu MTO. Co będzie działo się z ceną w przyszłości? Gdybym miał dar przewidywania takich rzeczy ... ehhh :)

 

3 godziny temu, blekit napisał:

@saphir.pl patrząc na tabele rozmiarowe wychodzi, że nawet w tęgości F kopyta TLB są trochę szersze od 915 (ale równocześnie trochę dłuższe) - czy powinno się celować w ten sam rozmiar?

Również proszę o e-mail do supportu. Na razie cały czas uczymy się tych kopyt, ale tam właśnie teraz coś mierzą, porównują dla klientów więc opinia ekipy będzie bardziej wiarygodna. Na razie z tego, co się rozeznałem większość szczęśliwców, którzy wchodzą w 915F, decyduje się na dokładnie ten sam rozmiar w TLB.

Osobiście zszedłem o 0,5 rozmiaru, ale ja w 915-tki nie wchodzę więc to zupełnie inne porównanie. Jak uzyskam jakieś konkretniejsze dane dotyczące porównań do 915 postaram się je przekazać również na forum. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.