Skocz do zawartości

saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w zeszłym tygodniu na London Supertrunk Show widziałem tę linie. Wyglądają na żywo bardzo bardzo dobrze, na tyle że miał je na sobie Jasper z shoegazing blog i kolega Beny z naszego forum pomylił je z G&G co chyba bardzo dobrze o nich świadczy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, el-biczel napisał:

To ja tak jeszcze zapytam - czy do linii Artista będą dedykowane prawidła?

 

Na razie ta kwestia jest jeszcze cały czas dyskutowana. Podrzuciłem chłopakom trochę argumentów, by ich przekonać. Zobaczymy. Widzę, że są chęci, ale nie ma jeszcze decyzji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.04.2019 o 22:41, el-biczel napisał:

To ja tak jeszcze zapytam - czy do linii Artista będą dedykowane prawidła?

Mam potwierdzenie - będą prawidła dedykowane obu kopytom PICASSO i GOYA postępujące co 1 rozmiar. Cena 60 EURO. Dla polskich klientów staramy się zawsze równać w dół, także w PLN pewnie trochę mniej niż przelicznik. Dużo zamawiać? ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powyżej ( @eye_lip @50groszy ) poruszał kwestię różnicy (lub jej braku) długości kopyt Yanko 915F i TLB Alan F. Mając obydwa, skłaniam się ku stwierdzeniu, że Alan F jest jednak minimalnie większe/dłuższe i o niebo wygodniejsze. O ile pierwsze wyjście w Y915F skończyło się po godzinie, a drugie po pięciu godzinach bardzo bolesnymi otarciami, tak dziś cały (pierwszy) dzień w TLB Alan F był zupełnie innym doświadczeniem. Pisałem już o kilku parach, że były wygodne od pierwszego założenia i to dalej podtrzymuję, ale w TLB po prostu zapomniałem, że mam buty na stopach. Może to zasługa lepszych skór, może jest inna krzywizna pięty, nie wiem. Kopyto TLB Alan F otrzymuje tym samym Laur Wygodnego Żorża ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Poprosiłem magazyn o takie zdjęcia. Myślę, że jutro ktoś ogarnie i mi podeśle. Wtedy udostępnię :) Gdybym długo się nie odzywał, bardzo proszę o maila REMINDERA z taką prośbą, ale już bezpośrednio do supportu. Wtedy już bez pośredników powinno być sprawniej i szybciej, bo u nas nie właściciel, a klient traktowany jest priorytetowo :) W sumie chyba OK, tylko nie wiem czy ktoś odebrał w ogóle moją wiadomość ;) 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja się wyleczyłem z kupowania odrobinę za małych butów z nadzieją, że się rozejdą. Nawet jeśli ostatecznie się dopasowują (jak większość moich Yanko na 915F), to wolę sobie oszczędzić bólu który towarzyszy temu procesowi. Ta para jest moim zdaniem dopasowana optymalnie - również w podbiciu. Samo złamanie również według mnie nie odbiega ani miejscem (jest za wingtipem) ani stopniem/wielkością od tego, jak złamały się pary o pół numeru mniejsze (np. full broguesy Yanko albo czarne adelajdy TLB).

Z moich doświadczeń wynika, że lepiej pomylić się o pół rozmiaru w górę, niż mieć buty odrobinę za małe. W pierwszej sytuacji z reguły zwykła wkładka pozwala rozwiązać problem całkowicie, a w drugiej jest bardzo duża szansa, że nic się nie da zrobić. Buty nie dość, że będą kiepsko się prezentowały (V-ka), to jeszcze będą katowały stopy i koniec końców wylądują na dnie szafy. W tym przypadku kopyto jest bardzo smukłe i ma średniej wysokości podbicie i w tym rozmiarze jest dla mnie dopasowane bardzo dobrze. Skóra jest bardzo miękka i jest spora szansa, że pół rozmiaru mniejsze też by się dopasowały, ale nie mam ochoty ryzykować. Wybieram komfort i możliwość założenia ich od razu na długi, całodzienny spacer po mieście tu i teraz, zwłaszcza że moim zdaniem nie ma żadnych negatywnych konsekwencji estetycznych :)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 1.04.2019 o 10:25, Żorż Ponimirski napisał:

Pokusiłem się o małą fotorelację moich pierwszych butów TLB przed pierwszym wyjściem i o porównanie z monkami AS Ramsey. 

Po pierwsze buty TLB jak i AS to najwyższe jakościowo pary jakie posiadam i w tym momencie nie mam porównania do butów z jeszcze wyższych półek.

IMG_20190401_095336938_HDR.thumb.jpg.70faebdee6f42298132b99118ffb25d0.jpg

W kwestii rozmiarów AS i TLB to 9UK (oba kopyta F), ale AS są dla mnie minimalnie za krótkie (lub jest to odczucie niewielkiej powierzchni nad paluchem o czym za moment). Co ciekawe oba modele po zewnętrze mają niemal identyczny wymiar.

IMG_20190401_095432699_HDR.thumb.jpg.33b8d309cb4db05ed3301e38aab17d28.jpg

Jak widać na zdjęciach powyżej, buty mają zupełnie inne proporcje części z klamerkami do części powyżej kapki. Podczas przymiarki buty TLB sprawiają wrażenie wygodnych od pierwszego założenia. Nie ma ucisku na stopę od góry. W AS jest to odczucie.

IMG_20190401_095620057_HDR.thumb.jpg.96f03f825b9c3fc7564b04bafcebddcf.jpg

IMG_20190401_095708705_HDR.thumb.jpg.9b85241dec84515140668b92b442d731.jpg

Podeszwy są zupełnie inne, oprócz bieżnika w TLB cała konstrukcja jest grubsza i wyższa. Moim zdaniem wygodniejsza do codziennego noszenia. Z kolei AS chętniej bym widział do eleganckich spodni/zestawu koordynowanego. Mogły by być nawet ciut za eleganckie do jeansów. 

IMG_20190401_095832657_HDR.thumb.jpg.936f9d1330717cf1e562d6f8ede1943f.jpg

Na zdjęciu powyżej tkwi sekret piękna kopyta Alan F - garbik na nosku. W połączeniu z lustrem od ekipy @saphir.pl robi genialną robotę. Tutaj też upatruję większej wygody kopyta TLB w palcach.

Żeby nie było tak słodko, AS wygrywa w kategorii gęstości szwów na podeszwie:

IMG_20190401_095353104_HDR.thumb.jpg.0f2796aad89a43a9520265450e01f513.jpg

Dodatkowo w TLB niektóre szwy nie są idealnie symetrycznie poprowadzone, co nie ma miejsca w AS:

IMG_20190401_095841001_HDR.thumb.jpg.dddcc188e293340853df9f46e4c4306e.jpg

IMG_20190401_095849118_HDR.thumb.jpg.8c8535b381fa6acb6560abe137032af1.jpg

 

Podsumowując, czy TLB jest lepsze niż AS lub odwrotnie ? Wydaje mi się, że są to bardzo porównywalnej jakości buty o zupełnie innym charakterze. TLB mają wg mnie niemal punkową duszę - spokojnie bym je nosił np. do czarnej ramoneski. AS to buty o wiele bardziej eleganckie, węższe, delikatniejsze w każdym wymiarze (i niestety odrobinę za krótkie na mnie). Mimo wielu podobieństw, obie pary miałyby miejsce w mojej szafie, ale zostają TLB.

@Żorż Ponimirski jak double monk Tlb się sprawuje po chwili użytkowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomdab84 napisał:

@Żorż Ponimirski jak double monk Tlb się sprawuje po chwili użytkowania? 

Świetnie. Najwygodniejsze buty jakie mam, najchętniej wobec tego lądują na stopach. Ale na Światowida, nie cytuj wpisów razem ze wszystkimi zdjęciami. Wystarczy zawołać po nicku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

Świetnie. Najwygodniejsze buty jakie mam, najchętniej wobec tego lądują na stopach. Ale na Światowida, nie cytuj wpisów razem ze wszystkimi zdjęciami. Wystarczy zawołać po nicku.

@Żorż Ponimirski, może jakieś zdjęcia? . Ciekaw jestem jak buty wspomniane wyglądają przy częstym użytkowaniu. 

Ps. Będę po nicku wołał, dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.