Skocz do zawartości

saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, 50groszy napisał:

https://patine.pl/manufacturer/tlb-mallorca/tlb-544-old-england-brown.html Co by było jakbym potraktował te buty kremem w kolorze testa? tabakowy Dało by to jakiś efekt ? 

Sam jestem ciekaw :)

 

4 godziny temu, metius napisał:

Czy zamsz jest również inny niż yankowy?

Muszę przyznać, że akurat zamszaków jeszcze nie dotykałem, także opieram się na subiektywnej ocenie producenta - trochę cytat: "zamsz jest zupełnie inny. Jeżeli cena surowca ma być wyznacznikiem jakości to jest 2,5x lepszy. TLB to unikatowa marka i zupełnie nowa firma! Nie mamy nic wspólnego z Yanko! Nie utrzymujemy relacji! Naklejki są takie same, bo to program informatyczny, z którego korzysta wiele manufaktur! To nic nie znaczy!"

Zabrakło mi tylko: "Weź mnie więcej nie denerwuj" ;)  

 

4 godziny temu, Tanatos70 napisał:

To które lepsze ? :twisted:

Dla jednego pewnie "te", a dla drugiego "tamte" ;)  Jedni cenią sobie optymalne dopasowanie kopyta, inni konkretne skóry, jeszcze inni cenę ... 

Sam muszę trwać w takim rozkroku, by współpraca z obiema markami dobrze się układała :) Lubię obie marki :) Litości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saphir.pl napisał:

Muszę przyznać, że akurat zamszaków jeszcze nie dotykałem, także opieram się na subiektywnej ocenie producenta - trochę cytat: "zamsz jest zupełnie inny. Jeżeli cena surowca ma być wyznacznikiem jakości to jest 2,5x lepszy. TLB to unikatowa marka i zupełnie nowa firma! Nie mamy nic wspólnego z Yanko! Nie utrzymujemy relacji! Naklejki są takie same, bo to program informatyczny, z którego korzysta wiele manufaktur! To nic nie znaczy!"

Zabrakło mi tylko: "Weź mnie więcej nie denerwuj" ;) 

:) W skrócie i klasycznie: "Będziesz Pan zadowolony". ;)

OK w takim razie czekam na zamszowe loafersy.  Pewnie poczekam sobie całkiem długo, bo TLB ma je dopiero w planach :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nasi klienci są dość podzieleni w tej kwestii, proponuję więc po prostu zamówić i spróbować :) Proszę pamiętać, że monki zawsze nieco inaczej będą leżały niż modele sznurowane. Kilka fotek modelu Willis 543S na kopycie Oliver F w załączeniu. Jeżeli potrzebne jakieś dodatkowe zdjęcia porównawcze, pomiary, pomoc .... bardzo proszę kontaktować  się mailowo z supportem. Tam ekipa przez cały czas stara się podpowiadać w takich sprawach. 

TLB_543OS_Boxcalf_Negro_Senior_031.thumb.jpg.086b0f7ef2bc4bdc620beef4e103138d.jpgTLB_543OS_Boxcalf_Negro_Senior_022.thumb.jpg.3e65c7a0dfb8fdc947cc332c38c541f5.jpgTLB_543OS_Boxcalf_Negro_Senior_017.thumb.jpg.240079d50e40992d95862eea64d18981.jpgTLB_543OS_Boxcalf_Negro_Senior_008.thumb.jpg.1bff4ca345a7542637ad5a8ddf80bde4.jpgTLB_543OS_Boxcalf_Negro_Senior_005.thumb.jpg.5ae4afe74be1583751f0527feb29f54f.jpgTLB_543OS_Boxcalf_Negro_Senior_003.thumb.jpg.58cedefb12ef5eea87c183c435e94350.jpg

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te czarne Willis’y i powiem Wam, że naprawdę robią wrażenie. 

Odnosnie porównania kopyt: mam brogsy Y960G i przy tym samym rozmiarze na starcie było ( bo teraz troche „zmiękły” we wszystkich kierunkach) troche ciasno, szczególnie jeżeli chodzi o podbicie, przyszwa słabo mi sie schodziła, było tez troche krwi na piętach po pierwszym wyjściu - w porównaniu do Oliver F i Y915 F, gdzie takich kłopotów nie przewiduje  

Monki TLB od pierwszego włożenia komfort i dalej jest coraz lepiej, Yanko 915F miałem tylko chwile, mierzyłem tez dosłownie chwile bo wiedziałem, ze zwrot, bo kolor mi nie podszedł, ale spoko mógłbym w nich iść w trasę, dużo lepiej niż Y960G na starcie. 

Piszę oczywiście o swoich stopach, wiec nie wiem czy ktokolwiek będzie miał z tego pożytek, ale przynajmniej tyle moge powiedzieć, że rozmiarówka tych trzech kopyt jest bardzo podobna. Wszystkie były 10.5UK i przynajmniej jeśli chodzi o długość było tak samo ok. 

 

Odnosnie tych Willis’ów:

Wydaje mi sie, że przez to, że maja jeden  pasek i nie mają noska są jednocześnie bardzo formalne i mało formalne - w zależności od stylizacji. Mam zamiar chodzić w nich w jeansach i np. białych koszulach, jak również w dość formalnych układach - budzą u mnie skojarzenia z lotnikami:-)  Oxfordy z pewnych względów mi nie potrzebne, dużo większy pożytek będę miał z takich HiEndowych monków.  

Ja polecam.

pozdrawiam Andrzej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo (fotki z telefonu na szybko):

patine_shoes_yanko915vstlboliverF_01.thumb.jpg.53396aa4a918027e0ce37e21e54f526c.jpg

patineshoes_monks306vstlboliver.thumb.jpg.aaaeee095d7f0b099ef23a7509477533.jpg

Gdyby były potrzebne dodatkowe zdjęcia lub jakakolwiek informacja opisowa, bardzo proszę o kontakt z supportem. Na miejscu ekipa ma wszystko pod ręką, mogą przymierzyć, porównać i wykonać zdjęcia dokładnie tak, jak klient będzie sobie życzył. Ja zawsze chętnie pomogę, ale natłok obowiązków i wyjazdy sprawiają obecnie, że często reaguję z opóźnieniem i praktycznie jedynie pośredniczę w przepływie informacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję w tym tygodniu udać się do Stargardu i niejako przy okazji obejrzeć z bliska i przymierzyć TLB.

Muszę przyznać, że jak kilka tygodni temu przeczytałem informację o wprowadzeniu do oferty nowej marki byłem nieco sceptyczny (na zasadzie: Paaanie, tyle Yanko jest do wyboru, to po ki czort jeszcze te TeElbeLy?). Po przymiarce czarnych oksfordów zmieniłem zdanie. W moim odczuciu to bardzo dobre uzupełnienie, w szczególności pod kątem dostępnych kopyt. 

Na moim przykładzie: noszę na razie wyłącznie buty na kopycie 960 z racji szerokości stopy. 915 i podobne nigdy nie wchodziły w grę. Stwierdziłem, że dobrze by było zacząć rozglądać się za czymś oficjalnym, bo mam już kilkanaście par brązów i zamszu, ale żadnych dynamicznych i dobrych czarnych oksfordów. Oczywistym wyborem na moją szerszą stopę było kopyto 962. W nim przyszwa się w większości schodziła, ale pięta trochę latała. Potem mierzyłem jeszcze kopyto 790, odpowiednio z pięcioma i sześcioma oczkami. Tutaj pięta już stała nieruchomo, ale przyszwy nie zachodziły na siebie. Kwestia estetyki, ale ja jednak wolę dobrać takie buty, gdzie wszystko wygląda modelowo. 

Na końcu zobaczyłem TLB, bardziej z ciekawości i przypadku. Model Williams 502, kopyto G, roz. 10 UK (mój zwyczajny). Strzał w dziesiątkę. Ładne, dynamiczne, z wypolerowanym od razu czubkiem, brak problemów z piętą i podbiciem a i przyszwa by się w całości schodziła (na zdjęciach nie dowiązałem). Bardzo podoba mi się też nieco szersze rozstawienie oczek na przyszwie. 

Wpisałem na listę planów zakupowych. :) 

20180411_092240.thumb.jpg.03e2b682a7762c661d5d9d6a9f211dec.jpg

20180411_092628.thumb.jpg.cf624d1efb90feb7622a0add9d2711fb.jpg

 

 

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej próbie wejścia na stronę www.tlbmallorca.com następuje przeniesienie na patine.pl 😐 Próba cenzury? 😉 No, ale tak serio-strasznie to denerwujące. Pewnie przez bramkę proxy da się to obejść (nie próbowałem jeszcze), ale to naprawdę słabe zagranie. Pomysł TLB, czy autorski? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metius
o fajnie :) Chyba naprawdę nas lubią ;) Oczywiście, że się da obejść :) 

@wally,
nie przejmuj się. Pewnie jakieś 99% ludzi zainteresowanych tematem zakręciła się definicyjnie. Postanowiliśmy w końcu zacząć pytać u źródeł prawdopodobnie najlepszych. Dlatego powstał wpis na ten temat:
http://blog.patine.pl/koncu-tymi-przyszwami/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.