Skocz do zawartości

Prawidła Do Butów - Gdzie Kupić?


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co prawda poszło już zamówienie do Francji, ale mogę spróbować domówić:

http://www.valmour.com/cleaning-products/solid-cedar-shoe-tree-saphir,472

Cena niestety jak widać - zaproponować mogę 15% rabatu dla użytkowników forum ...hmm ... :)

Musiałbym jeszcze spojrzeć w cenniki - gdybyś był zainteresowany napisz proszę na priv - postaram się optymalnie wyśrubować cenę :)

Jeżeli uda się domówić - dostawa wjedzie za jakieś 2 tygodnie, więc proszę mieć to na uwadze. Jeżeli są inni chętni - proszę słać prywatne wiadomości.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego troszkę na allegro, dla przykładu:

Ten oferuje prawidła w rozmiarze 46:

http://moda.allegro.pl/item1024361866_p ... ezent.html

Od tego użytkownika sam kupowałem i mogę polecić z czystym sumieniem, ale o rozmiar 46 trzeba się podpytać, bo na wystawionych aukcjach nie widzę:

http://moda.allegro.pl/item1011283796_p ... nr_44.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Zamówione co prawda pod indywidualne zamówienia, ale by zapełnić stan magazynowy - wzięliśmy nieco więcej.

W tej chwili dostępne rozmiary: 44 - 45 - 46

Drewno cedrowe, nielakierowane.

http://sklep.saphir.pl/drewniane-prawidla-cedrowe-saphir.html

Dołączona grafika

Cena nie jest niska, ale forumowicze standardowo - 15% ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 11 months later...

Panowie, kupiłem prawidła u kilkakrotnie polecanego na forum sprzedawcy (http://allegro.pl/prawidla-cedrowe-znak ... 79178.html). Zamówienie próbne - jedne dla dziewczyny, jedne dla mnie. Damskie 38, męskie 41 (w zasadzie 40/41, bo bałem się, że 42/43 nie wejdą).

I dziwna sprawa - obydwie pary są niemal tej samej długości. Niemal, bo.. te opisane na odwrocie "38" są odrobinę dłuższe! Ale jednocześnie mają dużo węższą część pięty, co wskazywałoby (?) na typ damski. Tak czy inaczej, obydwie pary są za małe do moich butów 41, a jednocześnie te niby 38 nijak nie wchodzą do butów damskich 38. Z kolei te opisane 41 wchodzą do damskich 38, ale przód za bardzo rozpycha but na boki. Nie wiem za bardzo, co o tym myśleć.

1. myśl - źle opisali rozmiary na odwrocie

2. - nastąpiła pomyłka polegająca na wysłaniu męskiego 38 i damskiego 41

W rozwikłaniu tego przydatna byłaby informacja, czy rzeczywiście prawidła damskie mają węższą piętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zamówieniem nie, bo z wypowiedzi na forum wywnioskowałem, że te rozmiary prawideł powinny być odpowiednie. A prawidła przyszły dziś, sprawdzałem dopiero wieczorem, więc w pierwszej kolejności postanowiłem poradzić się na forum, bo i tak w weekend pewnie nie pracują. Nie wiem też jeszcze, w jakim tonie pisać ("chciałbym zamienić na inne rozmiary" czy "oszuści daliście złe rozmiary!!!!" ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pierwsze ;-) Mam ten sam rozmiar buta co ty i też miałem dylemat czy brać 40/41 czy też 42/43. Są mocno za małe? - rozkręciłeś je maksymalnie?

Tak, maksymalnie, zostaje ponad pół centymetra luzu. Ale, powtarzam, moje większe zakłopotanie budzi to, że prawidła nr 38 są odrobinę większe od tych opisanych jako 40/41. Coś tu nie gra i stąd podejrzenie, że wysłali mi 38 męskie i 40/41 damskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam z innego wątku część cytatu ze swojej wypowiedzi dot. prawideł EMLING.

Panowie, buty przyjechały. (...)

Nie polecam natomiast białych prawideł. Są w przecenie, ale jakość wykonania średnia, a jedno z prawideł ma wadę konstrukcyjną uniemożliwiającą wystarczające zgięcie prawidła i włożenie do buta. Tak więc porażka. Łatwo można ten defekt usunąć bardziej wyżłabiając część drewna, ale chyba nie o to chodzi, aby przy okazji nauczyć się stolarki. :D Dużo bardziej polecam prawidła cedrowe z allegro. Świetna cena i bez nieoczekiwanych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wracając do sprawy z poprzedniej strony. Od ponad 2 tygodni nie mogę się od sprzedawcy z Allegro doprosić o wymiary ich prawideł, żeby wymienić swoje na odpowiedni rozmiar. Tymczasem kupiłem w stacjonarnym Sklepie Szewskim prawidła w odpowiednim rozmiarze. Co wszystkim warszawiakom gorąco polecam. Prawidła są od tego samego producenta, co te z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy z poprzedniej strony. Od ponad 2 tygodni nie mogę się od sprzedawcy z Allegro doprosić o wymiary ich prawideł, żeby wymienić swoje na odpowiedni rozmiar. Tymczasem kupiłem w stacjonarnym Sklepie Szewskim prawidła w odpowiednim rozmiarze. Co wszystkim warszawiakom gorąco polecam. Prawidła są od tego samego producenta, co te z Allegro.

W jakim sklepie w Waw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.