Skocz do zawartości

Kurtki woskowane, olejaki - Barbour, Filson i inne.


Żorż Ponimirski

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Ladislav napisał:

Dzięki Panowie za polecenie. Więc, jeszcze zapytam. Kiedy planuję też ubierać marynarki pod tą kurtkę, mogę liczyć też na 38? Z koleji dodam, że obwód klatki to u mnie 105 cm.

 

Dzięki i hough

Jesteś ode mnie niższy o 9 cm a masz o 1 cm szerszą klatkę - to mi wygląda jednak na Beaufort i to około 40. Bez mierzenia osobiście i na marynarkę bym raczej nie szedł w ciemno.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ladislav napisał:

Cześć Panowie,

 

mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy chce wybierać międzi Beaufort i Classic Beaufort, to w czym praktyczna i w czym wizualna różnica? Zakładam, że Classic jest bardziej bliśczący  się...czy?

 

Dzieks

Nie pamiętam, ale chyba jest porównanie na Youtube. Jedna zdaje się ma wosk thornproof, druga sylkoil. Nie potrafię powiedzieć która jest lepsza.

Jeśli zdecydujesz się na M (38) to na Allegro wisi od długiego czasu taka kurtka z firmową podpinką:

https://allegro.pl/barbour-beaufort-rozm-m-nowa-i7522102817.html#imglayer

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć po długszym czasie. Właśnie w końcu stwierdziłem, który rozmiar Beauforta (nie classica) się dopasowuje do moich rozmiarów.

Wcześniej może byłby to nawet 40. Obecnie mi się trochę zmieniła figura (poszerzyły ramiona, plecy ) i widziałem, że w 40 być może dałoby się existować, ale raczej nie komfortowo. Więc mam 42 z wpinką i jestem w stanie stwierdzić, że nawet z marynarką lub grubszym swetrem jest ok.

Poradnik dla kogoś, kto by chciał kupić Beauforta, to ja mam 176cm 77kg i raczej atletyczną figure. 38 zupełnie odpadała, 40 jest raczej kwescja preferencjy, no i ja wolę mieć 42. Powiem tylko, że długość rękawów jest zupełnie w normie, (czyli nie przechodzą poniżej nadgarstka[max 1/5, kiedy już]). Mogę póżniej dodać jakieś zdjęcia.

Sam byłem zaskoczony bo Barbour nemiecki mi nawet polecił przez chat oczywiście 38.

Mam nadzieje, że komuś się przyda. Ogólnie to naprawde, jak ktoś już wcześniej pisał sam chyba Barbour lub jeden z sklepów online co sprzedają, ma bardzo fajny poradnik na temat dopasowywania i myślę, że mogłby pomoć. Stwierdzam jednak, że warto przymierzyć.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zastanawiam się na zakupem Barbour model Duke. Przeczytałem wątek i wiem, że muszę liczyć się z "kontrowersyjnym" zapachem oraz ew. sztywnością kurtki przy niskich temperaturach. Ja jednak szukam czegoś w miarę uniwersalnego na tzw. okres przejściowy i właśnie Duke bardzo mi się spodobał. 

Jestem osobą wysoką (192) i szczupłą, w związku z tym wydaje mi się, że krój powinien na mnie pasować przy czym zastanawiam się nad rozmiarem, który wybrać. Czy rzeczywiści, jak sugerują niektórzy w internecie, należy iść o jeden w górę, tj. np. zamiast zwyczajowego M powinienem raczej sięgnąć po L? Dwa, czy znacie może jakieś zamienniki dla Duke'a w przedziale cenowym do 1000 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam duke, rozmiar L przy 85 kilo i 185 cm wzrostu. Dla mnie jest ona na granicy dopiecia z bluza pod spodem. Jest tez moim zdaniem dosc krotka jak na moj wzrost. Obawiam sie, ze na 192cm moze byc kusa. Nie wiem czy XL pomogloby z dlugoscia. Barboura niestety musowo zmierzyc.

Jest sztywniejsza, bo pokryta thornproofem a nie sylkoilem. Moim zdaniem zapach zblizony do wosku swieczki - na pewno nie nieprzyjemny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie proszę o radę. Kupiłem model Bedale, o dziwo trafiłem z rozmiarem (przymiarki w TK-Max kończyły się zawsze niepowodzeniem). Chciałbym kupić kaptur do tej kurtki. Problem jest taki, że kupiłem kurtkę w nietypowym bordowym kolorze. Na stronie Barboura kapturów w tym kolorze brak. W otchłani internetu znalazłem kaptur w tym kolorze - czyli w naturze występowały. Pytanie gdzie szukać?

https://www.endclothing.com/cn/barbour-sl-bedale-jacket-mwx1256re91.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rumcajs43, chyba nie pomogę zbytnio mówiąc, że nigdy nie widziałem kaptura w tym kolorze na żywo, ale jeśli nie miałeś nigdy Barboura z doczepianym kapturem to poddam pod Twoją rozwagę trzy informacje:

1) doczepianie tego kaptura na napy pod kołnierzem sprawia, że z założonym kapturem kołnierz jest zawsze postawiony

2) przez to że przyczepiony jest na napy nie trzyma się zbyt mocno i łatwo go odczepić np zdejmując torbę przez ramię

3) kaptury Barboura są dość płytkie

Ja kupiłem kaptur do Ashby i jakoś po kilku miesiącach go odczepiłem i leży w szafie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

@rumcajs43, chyba nie pomogę zbytnio mówiąc, że nigdy nie widziałem kaptura w tym kolorze na żywo, ale jeśli nie miałeś nigdy Barboura z doczepianym kapturem to poddam pod Twoją rozwagę trzy informacje:

1) doczepianie tego kaptura na napy pod kołnierzem sprawia, że z założonym kapturem kołnierz jest zawsze postawiony

2) przez to że przyczepiony jest na napy nie trzyma się zbyt mocno i łatwo go odczepić np zdejmując torbę przez ramię

3) kaptury Barboura są dość płytkie

Ja kupiłem kaptur do Ashby i jakoś po kilku miesiącach go odczepiłem i leży w szafie.

 

 

1.  Dlaczego miałby to być problem? Postawiony kołnierz chroni od wiatru.

2. Aż tak źle nie jest, nigdy mi się całkiem nie odczepił, czasem skrajna napa się odpinała przy zakładaniu np. torby.

3. Są BARDZO głębokie, głębszy mam tylko w  parce Canada Goose.

Poza tym jaki sens jest posiadania kurtki przeciwdeszczowej bez kaptura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn, nigdzie nie napisałem, że to jest problem. Po prostu kwestie estetyczne i użytkowe, które zauważyłem po roku noszenia do wzięcia pod uwagę.

Na deszcz noszę Patagonię, Barboury to typowe wiatrówki, a duża część nawet nie ma opcji doczepienia kaptura.

Odczuwalna głębokość kaptura pewnie zależy od wielkości głowy, długości szyi i luzu w samej kurtce, ale moje odczucie jest takie, że doczepiany kaptur Barboura nie zakrywa od góry nawet moich okularów, więc jest praktycznie nieprzydatny, a przy zastosowaniu kurtki jako casualowy overcoat nie pasuje mi kaptur do wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.