Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej kupić Omegę (Seamaster) - używana


glocek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Kieruję się do Was z pytaniem, gdzie mogę zakupić Omegą (Seamaster) - klasyczna ze złotą tarczą i skórzanym paskiem, używaną (w dobrym stanie). Dotychczas znalazłem takie portale jak ebay oraz chrono24, problem w tym, że nie jestem znawcą i obawiam się, że mogę trafić na podróbkę.

Będę wdzięczny z Wasze opinie w tym zakresie.

Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chrono24 raczej nie ma podrób, co najwyżej mogą zdarzyć się nierzetelni sprzedawcy (ponoć należy unikać podejrzanie korzystnych ofert z Włoch).

Jeżeli kupujesz zegarek z odbiorem osobistym (czyli np. na Allegro), zapytaj sprzedawcę czy zgadza się na weryfikację oryginalności u wskazanego przez Ciebie zegarmistrza.

Moim zdaniem jeśli sprzedający żąda ceny zbliżonej do średniej z chrono24 za ten sam model w podobnym stanie, nie ryzykujesz że kupisz podróbę, co najwyżej składak (z części oryginalnych, ale nie pochodzących w 100% z tego zegarka, tylko wymienionych później).

PS. Dlaczego ze złotą tarczą? To chyba DeVille? Czy nie chodzi o złotą kopertę? Pozłacane odradzam, a złote wiadomo - koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Polecam popatrzeć w sklepach (komisach) z używanymi zegarkami - np. Le Sabre czy Wrzeciono Czasu. Często maja vintageowe Seamastery. Zapłacisz o jakieś 15-20% więcej niż na Allegro, ale przynajmniej masz (większą) pewność, że zegarek jest oryginalny i jest w dobrym stanie mechanicznym - dostajesz gwarancje na bodajże 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pierwszej wspomnianej firmy nie polecam. Kupiłem Breitlinga, po otrzymaniu przesyłki dopiero mozna było zauważyć że antyrefleks wyglądał jakby ktoś go znalazł na plaży po długim czasie, jednym słowem mega zjechana powłoka, czegoś takiego nie widziałem. Gdybym nie miał zegarków z zewnętrznym antyrefleksem mógłbym uwierzyć, że tak to wygląda po kilku latach, bo "zegarek nie jest nowy". Oczywiście zegarek zwróciłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MichałZet napisał:

Pierwszej wspomnianej firmy nie polecam.

 

Ja akurat mam bardzo dobre doświadczenia, ale fakt, że mogłeś go zwrócić, bo coś było z nim nie tak, tylko potwierdza sugestie z mojego posta. Mniej doświadczony miłośnik zegarków, szczególnie kupujacy vintage, lepiej zrobi dopłacając te 15%-20% więcej i kupując od tego rodzaju sprzedawcy, niż od osoby prywatnej, gdzie ryzyko takiej wpadki, o której mówisz, jest jednak o wiele większe.

Swoją drogą - przepiękny pie-pan na zdjęciu profilowym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.