Skocz do zawartości

Klasyczny zegarek do 800 zł. Seiko, Orient czy Zeppelin?


grzechu26

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dość intensywnie poszukuję klasycznego zegarka na brązowym pasku z białą bądź jasną tarczą. Szczere powiem nie mam zbytnio doświadczenia w tym temacie a wydatek rzędu 800 zł musi być przemyślany i skonsultowany. Zawężając pole poszukiwań i moich oczekiwań z ostatnich tygodni, chciałbym aby to był zegarek który bez problemu założę do eleganckich stylizacji ale co dla mnie jest najważniejsze, nie może kolidować z casualowym ubiorem (jeansy, koszula, sweter). Po godzinach poszukiwań postanowiłem wybrać 3 modele, które moim zdaniem mogłyby spełnić moje oczekiwania lecz nie mam pewności czy śmiało mogę nosić do codziennego casualowego stylu. Wybór dla mnie jest bardzo trudny. Poproszę o opinie co do jakości i designu wybranych modeli. A może polecacie coś jeszcze innego?

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-srp713k1

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-bambino-fac00008w0

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz127-7656-1?gclid=Cj0KCQiAyNjRBRCpARIsAPDBnn0qGwYUuRyXDcY5mMLwgk4IN6aJ_sYGQMncv8miwW7KNnqvLwLEwTYaAvgGEALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa to dobry wybór, ale zastanów się czy w tym budżecie chcesz zegarek automatyczny, czytaj: czy nie będzie Ci przeszkadzać kiepska dokładność i rezerwa chodu. Kwestia stylistyczna to rzecz drugorzędna. Zobaczywszy lata temu zdjęcia arbitra elegantiarum Gianniego Agnellego z zegarkiem na mankiecie koszuli nie przejmuję się już dopasowaniem paska do butów czy koperty do okularów.

(zdjęcie za Esquire)

54d1af7c95c08_-_buttoned-button-down-gianni-agnelli-style-2013-mdn-52664027.jpg.acb47cd84d32b109626c941f9aa12727.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Orient Bambino. Nawet przy zwiększeniu budżetu do 2000 zł poleciłbym Ci ten sam model. Ponadczasowy zegarek, tak jak cała seria Bambino od v1 do v4. Mam identyczny model od 2 lat, gdybym miał zostawić jeden na całe życie to właśnie byłby to on. Bardzo vintage, no i na rynku w tym budżecie jest mało tak ładnych rzymianek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lubo69 napisał:

Pierwsze dwa to dobry wybór, ale zastanów się czy w tym budżecie chcesz zegarek automatyczny, czytaj: czy nie będzie Ci przeszkadzać kiepska dokładność i rezerwa...

Akurat w tym wypadku może być różnie. Mój "budżetowy" automatyczny Orient Star jest dokładniejszy od x razy droższego Paneraia :). W zasadzie to mój najdokładniejszy zegarek (odchyłka dobowa 1-2 s na +). Rezerwa chodu 40 h (realnie więcej) -jest lepsza niż w Omedze.

EDIT: klasyczna porada w stylu naszego forum- ja bym "dozbierał" do tego (bardzo mi się podoba poza logo, a za jakość ręczę, bo znam z autopsji):

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-star-classic-wz0341el

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym wypadku może być różnie. Mój "budżetowy" automatyczny Orient Star jest dokładniejszy od x razy droższego Paneraia . W zasadzie to mój najdokładniejszy zegarek (odchyłka dobowa 1-2 s na +). Rezerwa chodu 40 h (realnie więcej) -jest lepsza niż w Omedze.

Pogratulować (albo współczuć Paneraia;-))
Miałem kiedyś Seiko 5 prosto z Japonii, który robił + 20 sekund na dobę. 2,5 minuty po tygodniu nieregulowania to było dla mnie za dużo.
A propos Omegi, nowe mechanizmy mają rezerwę 60h, co w praktyce i tak oznacza, że zegarek „służbowy” odłożony na półkę w piątek po pracy, w poniedziałek rano stoi. Zdecydowanie lepiej, gdy coś innego rano stoi, nie tylko w poniedziałek;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus :)

@grzechu26  szukaj, czytaj, analizuj, polecam forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, po rejestracji dostęp do bazarku a tam naprawdę wiele ciekawych ofert. Ze swej strony polecam Orienta Curatora (mam i jestem zadowolony), no i można go trafić za jakieś 500 zł - z szafirowym szkiełkiem !!, rezerwą chodu i słabym paskiem :-P. Obrazek poniżej

 

sfd0j004w0_25.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-Bay- Wielkie dzięki, z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków na pewno będę korzystał, tymczasem decyzję już podjąłem i dziś na mojej ręce pojawił się jednak........ Seiko

Jest to mój pierwszy poważny jak dla mnie zakup jeśli chodzi o zegarki i na żywo prezentuje się świetnie, chyba będę dziś z nim spał :-) 

No i co za tym idzie zarzuciłem już sieci na Orient Bambino i jest następny na mojej liście;-)

20171222_144315.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.