Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mrkaramba    56
Dnia ‎19‎.‎01‎.‎2017 o 09:35, Clovis napisał:

Brałem udział w czymś takim w Paryżu, niestety nie pamiętam restauracji, gdzieś w okolicach Marais. Posiłek (w przeciwieństwie do polskiej tradycji, a raczej "tradycji"), składał sie z dużej liczby przystawek i dań podawanych w niewielkich że tak powiem gramaturach (typu jedna pieczarka z nadzionkiem, pieczona), trwał odpowiednio długo, i pod koniec byłem tak załatwiony, że obraziłem kelnera nie jedząc deseru. Nawiasem mówiąc, w Marais widziałem "polską restaurację". Na ścianie była wymalowana jakaś para łowicka, a zakład nazywał się "Pici Poi"... Nawet nie pytajcie, bałem się wejść.

Polska Tradycja jest jaka jest i trzeba ją pielęgnować. Nie wszystko co zachodnie jest super a inne be. Ja jak idę do restauracji to idę zjeść, a nie pieścić się z 15 talerzami które zjem jedną łyżką a na końcu i tak wyjdę głodny i zapłacę fortunę.  Chyba że ktoś idzie z kobietą na kolację razem, to wtedy to ma oczywiście większy sens, bo można dłużej siedzieć i ciumkać.

Poza tym wg mnie to bardziej sztuka dla sztuki i zabijanie czasu wolnego niż jedzenie a rzeczy są strasznie wymyślne nieraz.

Cieszę się że mamy tradycje jaką mamy :)

Żeby nie było, jem różne rzeczy, nawet dla testu byłem w knajpach wegańskich ze dwa razy, i uwielbiam kuchnię azjatycką.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hargin    5975
10 godzin temu, mrkaramba napisał:

Polska Tradycja jest jaka jest i trzeba ją pielęgnować. ....

Cieszę się że mamy tradycje jaką mamy :)

Hmmm ale jaka jest ta tradycja? Kilkudniowe biesiady na szlacheckich dworach, kasza z drewnianej miski w otoczeniu kilku łyżek, czy bób na przednówku?

Myślę, że sztuka jedzenia nie ma wiele wspólnego z kuchnią. Można się nażreć do syta daniem jednogarnkowym w 5 min, można osiągnąć taki sam poziom sytości kosztując kilku dań. Oczywiście to kosztuje, ale czemu się dziwić jeśli wymaga więcej pracy. 

• Upvote 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Beny23    8521

Szczerze polecam restaurację Osteria dell'Orsa. Najlepsza pasta w Bolonii. Spytałem kilku Bolończyków gdzie zjem najlepsza pastę w mieście i wszyscy wymienili tą knajpę. 

Zjadłem tagliatelle al ragu bolognese i ravioli i obydwa dania były idealne. Pasta al dente, nie za dużo sosu, pyszne mięso i ricotta w ravioli. Do tego lokalne wino i tylko palce lizać. Ceny bardzo przystępne. Za dwie osoby zapłaciłem 25 euro i szczęka mi podała bo za takie pyszności w NYC zapłaciłbym trzy razy tyle ;) 

IMG_7145.JPG

• Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skalpel    2164

Nie wiem czy to będzie odpowiedni wątek, ale zapytać warto :)

Gdzie znajdę na Śląsku jakiś dobry i na pozomie klub (nie, nie te go-go), na wyjście ze znajomymi, żeby napić się dobrego drina, potańczyć, poszaleć, a przy okazji nie spotkać studentów deliberujących 5 godzin nad jedną butelką wódki ;) jak i świeżo upieczonych "dorosłych" ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rumcajsik    3

@Skalpel - sam jestem ciekawe, bo chętnie podłączyłbym się pod pytanie. Jeśli teraz miałbym polecać - to pewnie Katowice Cooler lub Prime.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wuj    2311
23 godziny temu, Skalpel napisał:

Nie wiem czy to będzie odpowiedni wątek, ale zapytać warto :)

Gdzie znajdę na Śląsku jakiś dobry i na pozomie klub (nie, nie te go-go), na wyjście ze znajomymi, żeby napić się dobrego drina, potańczyć, poszaleć, a przy okazji nie spotkać studentów deliberujących 5 godzin nad jedną butelką wódki ;) jak i świeżo upieczonych "dorosłych" ?

A jak, kurde balans, założyłem wątek o dobrych lokalach do picia w Polsce, to mnie towarzystwo wyśmiało...

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skalpel    2164
A jak, kurde balans, założyłem wątek o dobrych lokalach do picia w Polsce, to mnie towarzystwo wyśmiało...

Wuju, zawsze możemy napisać taki przewodnik na podstawie własnych organoleptycznych doświadczeń z bywania w takowych miejscach. Ja proponuję powołać do samozwańczego składu jeszcze kolegę xkozla.
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wuj    2311

Ja ruszam w czwartek do Sopotu, na weekend bez Małżonki, tak więc - drżycie obywatelki!

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
NieMy    291
3 godziny temu, Wuj napisał:

Ja ruszam w czwartek do Sopotu, na weekend bez Małżonki, tak więc - drżycie obywatelki!

Prosimy o relację live ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kyle    2106

Panowie, proszę o propozycje w temacie: spotkanie dla byłych najbliższych współpracowników w liczbie zapewne 20-30 przy winie i przekąskach, Warszawa Centrum albo bliskie przyległości, tak żebym nie zbankrutował ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KubaKuba    3
1 godzinę temu, Kyle napisał:

Panowie, proszę o propozycje w temacie: spotkanie dla byłych najbliższych współpracowników w liczbie zapewne 20-30 przy winie i przekąskach, Warszawa Centrum albo bliskie przyległości, tak żebym nie zbankrutował ;-)

Polecam Mielżyński Wine Bar https://www.mielzynski.pl/index.php/WineBar/

Jedzenie całkiem całkiem, ale wina bardzo dobre :)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
damiance    2525
3 godziny temu, Kyle napisał:

Bar 13 w Vitkacu, na miejscu bez dodatkowej opłaty można skonsumować wina z Vinoteki 13. Sporo miejsca na grupowe spotkanie

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kyle    2106

Podane wyżej propozycje są trochę przekraczające budżet - ma ktoś jakieś propozycje z mniejszym czynnikiem hype, może być też coś z dobrym piwem i przekąskami, byleby się zmieściło 25 osób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta