Skocz do zawartości

Restauracje


WojtekJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

To teraz czekam ze niecierpliwieniem na ów listę :)

Oto ona :)

Na wstępie jednak trzy małe uwagi. Po pierwsze, nie jestem żadnym wybitnym smakoszem-krytykiem, znawcą sztuki kulinarnej. Po prostu lubię dobre jedzenie i cenię sobie nowe doświadczenia kulinarne. Po drugie, w Warszawie bywam raptem raz na kilka miesięcy. Za każdym razem kilkakrotnie odwiedzam retauracje, nie jestem jednak w stanie wypróbować wszystkich kuszących mnie lokali. Po trzecie, od wielu lat mieszkam w mieście, w którym dobrych restuarcji nie brakuje. Decydując się na warszawskie "jedzenie na mieście" staram się wybierać miejsca, które są dobre i które nie mają swoich (na ogół lepszych) odpowiedników w Paryżu.

Tak konkretnie to na mojej arcysubiektywnej liście warszawskich knajp jest obecnie pięć lokali (kolejność przypadkowa):

Platter, Emilii Plater 49 (hotel IC)

http://www.platter.pl/index.php?wh=restaurant〈=pl

Wybitna, rasowa restauracja, serwująca polskie dania w wydaniu "gastronomique". Ostatnio ujęło mnie carpaccio z wędzonej gęsiny. Do tego odważne podejście do nalewek i innych rodzimych napitków. Duże brawa!

U kucharzy, Ossolińskich 7

Pięciogwiazdkowy bar mleczny. Surrealistyczna mieszanina klimatów i nastrojó; trochę z "Misia", trochę ze stołówki szkolnej, trochę z przedwojennych filmów. Jedeznie: proste, polskie i wspaniałe (normalnie bar mleczny *****). Niestety ostatnio jakość jedzenia nieco się pogorszyła (a może to tylko moje subiektywne odczucie?)

Smaki Warszawy, Żurawia 47/49

http://smakiwarszawy.pl/

Fajna, w miarę niedroga restauracja między szczotkami, a zakładem pana Duranca ;) Sporo dań kuchni polskiej w ciekawej aranżacji (np. pomysłowa kaszanka z jabłkiem). Genialny tort bezowo-żurawinowy na deser! Mały minusik to (jak dla mnie) nieco pretensjonalny wystrój.

Restauracja Studio Buffo, Konopnickiej 6

http://restauracja.studiobuffo.pl/

Lekkie, bezpretensjonalne wnętrze. Bardzo dobrze wykonane dania kuchni polskiej, ciut (ale nie za bardzo) podkręcone. Znakomite miejsce na koniec weekendowego spaceru, albo na kolację po teatrze.

U Madziara, Chłodna 2/18

http://umadziara.pl/

Mały lokal; cosik pomiędzy barem "bistro" a restauracją. Zaskakujące dobre, proste dania kuchni węgierskiej (polecam zupę rybną). Tanio!

I to by było na tyle. Rzecz jasna będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe sugestie / polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Bardziej bistro niż restauracja.

 

Działa od stycznia, ma się wrażenie, że istnieje od zawsze.

 

 

Szynk Praski (Stalowa 37, lok. 29/30)

 

Klimat Pragi pełną gębą. Obsługa +, jedzenie +, klimat +.

 

Ma się wrażenie, że to miejsce nie jest stylizowane na klimaty praskie, ale w pełni oddycha klimatem tej dzielnicy. :)

 

Polecam:

wódka

schabowy z kością

przysmażane ziemniaki

mizerie

RACUCHY

chleb razowy (wypiekany na miejscu)

baleron

 

 

Świetne miejsce na spotkanie forumowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam,

Grasica cieleca to istne niebo w gębie, delikatne mieso i pyszny sos.

Chateaubriand rowniez bylo wspaniale, dobrze przygotowane i usmazone mieso + wybor odpowiednich sosow. Porcja spokojnie starczyla na 2 osoby + zostaly z tego co pamietam 3 kawalki do wziecia do domu.
Obsluga bardzo mila, znaja sie na rzeczy. Uzupelniaja braki w napojach, i podaja nowe kawalki miesa wtedy kiedy trzeba, ale nie jest to nachalne, za to bardzo duzy plus.
 
Baardzo polecam, duzy wybor win, wspaniala obsluga i doskonale miesą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić w Warszawie Bistro de Paris Michel Moran, jadłem tam fantastyczne fois gras w wersji na zimno oraz na ciepło, grasicę cielęcą oraz dla bardziej zachowawczych gości z pewnością mogę polecić sarninę i jelenia. Ostatni raz jadłem tam przed jego debiutem telewizyjnym, ale znajomi mówią, że nic się nie zmieniło i nadal karmi wyśmienicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Oj, że mają gwiazdkę to ja wiem, liczyłem na opinię forumową :)

 

Trzymają poziom. Porcje raczej degustacyjne, nie jest to zapychacz po całym dniu bez jedzenia.

Smakowo - pysznie, oryginalnie, świetnie podane. Opinia potwierdzona przez towarzyszącą mi osobę - prawdziwego food freaka ;)

Polecam zamówić także wybór alkoholi - sam nie piłem, ale podobno świetne polskie wódki.

 

Cenowo - minimum to ok. 300 zł za kolację dla 2 osób, można celować w 500-600 zł.

 

Obsługa miła, chętnie i bez zadęcia opowiadają zarówno o jedzeniu jak i alkoholach. :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restauracja polecana w Sopocie Toscana.http://styleman.blog.pl/widelcem-i-piorem/

 

A wiedziałeś, ze panna cotte robią z proszku? Sam szef kuchni nam o tym powiedział.. Mnie po jedzeniu tam tylko robolał brzuch.

 

Włoska restauracja w 3mieście warta uwagi to La Cucina na ul. Szerokiej w Gdańsku (wszystko robią sami, makarony, nalewki itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedziałeś, ze panna cotte robią z proszku? Sam szef kuchni nam o tym powiedział.. Mnie po jedzeniu tam tylko robolał brzuch.

 

Włoska restauracja w 3mieście warta uwagi to La Cucina na ul. Szerokiej w Gdańsku (wszystko robią sami, makarony, nalewki itp.).

Pokaz mi włoską restauracje gdzie panna cotta jest robiona inaczej.Makarony większość dobrych restauracji robi sama,co do nalewek nie ma takiej opcji ,jest to nie możliwe ze wzgląd na koncesje.Jest to w żaden sposób nie opłacalne a robienie bez koncesji na produkcje alkoholu bardzo ryzykowne.Na własnej skórze przerobiłem ten temat. Jadam tam od lat ,zawsze kiedy jestem w 3-miescie,nigdy nie miałem problemów a żołądek mam dosyć wrażliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La Cucina na ul. Szerokiej - pyszna panna cotta robiona bez udziału proszku (szef kuchni powiedział, że do tego deseru używają belgijskiej śmietany, zero proszków i gotowych półproduktów). Innych doświadczeń z włoskimi restauracjami niestety nie mam, bo w trójmieście nie ma ich zbyt wielu. Wydaje mi się nieporozumieniem, żeby dobra restauracja podawała jakieś danie zrobione z proszku.. Ja poczułem sie trochę oszukany jak kucharz tłumaczył, że próbowali najpierw używać proszku gellwe, ale potem przerzucili się na proszek sprowadzany z Włoch(deser mi zasmakował i zapytałem, czy zdradzą nam restauracyjną tajemnicę i przepis). Nie po to się chodzi do restauracji! Muszę dopisać plusa za uczciwość - w wielu restauracjach by skłamali ;)

Ja w Toscanie jadłem raz... może to za mało, żeby wystawiać takie opinie jak moja. Mimo przystępnych cen i smacznych makaronów zawiodłem się na tej restauracji (głównie deserem i daniem głównym).

W Warszawie mogę śmiało polecić restaurację Nolita (ulica wilcza) - naprawdę uczta smaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14864856,Restauracja_zdewastowala_samochod_swojego_klienta_.html#BoxSlotII3img

 

Popieram działania restauracji w 100%. Namawiam do bardziej wymownych komunikatów na naklejkach, których jednak na eleganckim forum nie wypada cytować (wskazówka: wygooglać "naklejki za złe parkowanie").

 

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.