Skocz do zawartości

Restauracje


WojtekJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Mała ciekawostka w temacie.

Tuż przed Świętami wybrałem się z żoną na obiad do paryskiej resturacji Le Relais Louis XIII. (Swoją drogą świetna resturacja; http://www.relaislouis13.fr/ ) Po wybraniu dań z ciekawością poszperałem w karcie win -- co tam mają, jakie regiony, jacy producenci, jakie ceny... Bardzo zaskoczyła mnie cena jednego z win oferowanych w tej restauracji. 28 000€ (dwadzieścia osiem tysięcy euro) za butelkę! Nieco oszołomiony nietaktownie cyknąłem zdjęcie komórką.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28k euro za jeroboam czyli za butelkę wielkości 6 butelek 0,75l, z pierwszej piątki Bordeaux. (http://en.wikipedia.org/wiki/Wine_bottle) Poza tym rocznik 2000 swego czasu był bardzo pożądany. Tutaj może podejrzeć jak prezentowały się ceny w gbp, na aukcjach za skrzynkę, 12 x 0,75l, bez podatku (sales / VAT etc). http://www.decanter.com/collecting/trac ... hTo=201301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Restauracja Boruta.

BARDZO miłe miejsce na kawę/obiad podczas niedzielnego spaceru we dwoje po Starówce. Kwaśnica (nie ma jej w karcie na stronie) z kością oraz rosół godne polecenia. Muzykę i wystrój oceniam bardzo wysoko, obsługa dobra. Miałem przyjemność spędzić czas w sali po prawej stronie.

http://restauracja-boruta.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys z Panow moze polecic najlesza wzgledem serwisu restauracje we Wroclawiu? Narazie moje typy to wieza cisnien na wisniowej.

pol606

Z pewnością restauracja w Platinum Palace przy ul. Powstańców Śląskich. Również The Granary na Menniczej i Mosaiq na Św. Mikołaja. Moim zdaniem ścisła czołówka jeśli chodzi o Wrocław. Smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za restauracja ma to być? Z jakąś konkretną kuchnią, konkretnymi daniami czy ogólnie dobra?

Faktycznie, mało konkretnie się wyraziłem, bo pisałem szybko i bez namysłu.

Miałem na myśli restaurację godną polecenia. Nie mam skonkretyzowanych wymagań co do rodzaju kuchni, ale zależy mi raczej na czymś eleganckim. Znam sporo miejsc, w których można zjeść smacznie (np. Kużnia Polska, Trattoria), ale nie znam osobiście żadnego lokalu "z klasą", a żona chce żebyśmy się wybrali w końcu do jakiegoś miejsca, gdzie można założyć te "lepsze" suknie, bo na codzień to nie bardzo się udaje.

Wiem, że Bombay ma dobrą opinię, a z kolei Radeccy podobno są trochę przedrożeni. Mógłbyś mi coś polecić? Byłbym zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli szukasz fajnej restauracji polecam Ci "Z drugiej strony lustra" - http://www.zdrugiejstronylustra.pl/, dobrą kuchnię ma jeszcze Bohema i Park Hotel.

Odradzam stanowczo Chefa, który zepsuł się 2 - 3 lata temu. Bombay trzyma poziom, chociaż w ich nowej restauracji (tajska Buddha) jeszcze nie miałem okazji być. Bombay obniżył jednak loty około 2 lata temu po zmianie kucharzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się na forum fan Warszawskiej restauracji Amber-Room, w celu wymiany poglądów?

Podobnie jak Styleman znam dobrze tę restaurację i podobnie jak Styleman nie jestem jej fanem.

Jest to klasyczna, wyszukana restauracja, w typie określanym we Francji mianem gastronomique. Czyli: nacisk na jakość wszystich składników; niemalże przesadna dbałość o wizualną stronę prezentacji dań; śmiałość i odwaga poszukiwań nowych kompozycji smakowych. Słowem -- taka mała opera smakowa. W odróżnieniu od Stylemana, mi bardzo odpowiada mi ten rodzaj jedzenia.

Dlaczego więc nie jestem fanem Amber Roomu? Otóż jak dla mnie jest to dość prosta (prostacka?) kopia paryskich restaurants gastronomiques. W "Amberze" nie znajdziemy autorskich smaków, bazowania na lokalnych składnikach/przepisach, nowatorksich. "Amber" to taki polski magnetowid fanasonic z lat dziewięćdziesiątych; takie dość nieudolne ctrlC-ctrlV michelenowskich, gwiazdkowych restauracji. Dodatkowo wzmacnia to snobowo-napufana atmosfera klasy wannabe (oh la la...)

Rzecz jasna powyższa opinia jest niczym więcej niż moją subiektywną notką w notesie. Muszę przyznać jednak, że na mojej krótkiej liście warszawskich restauracji gdzie warto wrócić, "Ambera" nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie może jak nazywa się jeden z programów kulinarnych, który prowadzi pewien łysawy brytyjczyk który jeździ po całej kuli ziemskiej i referuje kuchnie tubylczą w miejscu w którym się znajduje. Wiem, że widziałem jeden z jego programów na jednym z kanałów BBC ale nie mogę tego znaleźć go w ramówce. Najbardziej interesuje mnie odcinek, w którym ów kucharz był na Sri Lance.

Naprawdę przecudna, kolorowa, aromatyczna kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.