Skocz do zawartości

Płaszcz


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Off topic - to zdjęcie przewala się po forach i blogach. Jedna z popularniejszych fotografii. Kto jest na tym zdjęciu przedstawiony w kamelowym płaszczu? Osoba z branży odzieżowej z Włoch?

Zdjęcie podchodzi z thesartorialista i zostało zrobione na pitti, więc jest to ktoś z branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria polo coat: http://www.ivy-style.com/the-polo-coat-gallery.html

A tutaj zdjęcie, jak dla mnie wygląda dopasowany płaszcz: http://img62.imageshack.us/img62/6813/d ... 259jc7.jpg

Powyższy płaszcz jest akurat ekstremalnie długi, przeważnie zaleca się, aby sięgał prawie do kolona ( 2-3 cm nad kolanem ), co jest połączeniem między klasyką (długość do kolana), a współczesnym trendem, czyli o wiele krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirat,

jestem na podobnym etapie ja Ty więc nie powielałem pytania tylko skrupulatnie czytam co koledzy podpowiadają. Szczególnie do gustu przypadly mi:

Może pozyskamy we dwóch (jakiś upust?) jeden z powyższych modeli? Może ktoś z kolegów się dołączy do tego jakże praktycznego na tę porę roku projektu? ;)

Projekt forumowy Płaszcz(ka) ;)

Z wstawionych przez Doktora, najbardziej przypadł mi do gustu ten pierwszy, Pana Bowna, ze względu na brak symetrii (nawet bym ten brak zwiększył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pomysłów zarówno tańszych jak i droższych. Przy okazji pytanie czy płaszcz to większa filozofia niż marynarka czy mniejsza?

Mniejsza. Materiał grubszy, a więc łatwiejszy w robocie. Nie jest wymagane tak dokładne dopasowanie. Sam Alden zamawia płaszcze MTM i twierdzi, że taki stopień dopasowania jest zupełnie wystarczający.

Nie wiem, czy mniejsza, skoro koszt igły za płaszcz jest wyższy niż za marynarkę (w każdym razie u Sebastiana Żukowskiego i Janusza Kruszewskiego).

Jako ciekawostkę podam, że uszycie płaszcza z tkaniny wełnianej u Turbasy, to mniej niż 50% kosztu garnituru (robocizna + materiał krawca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przymierzam. Mam nawet wełnę z kaszmirem w kolorze navy blue. Chyba wolę jednorzędową dyplomatkę, ale najchętniej miałbym ich kilka :P

W pracowni Krupa&Rzeszutko widziałem piękną dyplomatkę z patkami i brustaszą zrobionymi z innego materiału.

Taką samą jak tutaj:

http://images37.fotosik.pl/249/31aacffdb875e3f3.jpg

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.