Skocz do zawartości

Płaszcz "mundur"


marcolo2307

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Bardzo podobają mi się płaszcze w stylu militarnym i munduru, szczególnie ten.: mundur.png.cd7ad8fc3f11525761978f4bad2e2726.png

ewentualnie te: plaszcze.png.8e60df716cab0ca58bea8fc0022ddd8e.png

Ciężko mi jednak znaleźć coś w tym stylu, na ogół szukam pod kategorią "trench". Zależy mi na płaszczu zimowym i wełnianym

Niestety pierwszy jest zbyt lekki no i bawełniany (https://www.zalando.pl/kiomi-prochowiec-black-k4422na0s-q11.html?zoom=true), a do tych z drugiego zdjęcia (http://casualism.pl/trencz-jak-nosic-trencze-meski-trencz/) nie mogę odnaleźć nawet na stronach producentów :/

 

Byłbym wdzięczny za jakieś naprowadzenie do sklepów lub pod jakimi nazwami szukać tego typu ubioru.

 

Co myślicie o tego typu płaszczu dla siedemnastolatka oraz delikatnych przeróbkach (zmiana guzików, dodanie metalowych ozdób na mankietach, pagonach itd.)?

 

Mam nadzieję, że temat nadaje się do tego działu, w razie zastrzeżeń proszę jedynie o wypowiedzi nt. pytań w poprzednim zdaniu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało mi się szybko znaleźć coś, co mi się podoba jednak dostępne jest tylko na Aliexpressie :/ Wolałbym jakiś bliższy sklep, przede wszystkim żeby dostawa nie trwała miesiąca. Mógłbyś jakieś polecić? Najlepiej tak, żeby była opcja sprawdzania jak na Zalando ;d Mam nadzieję, że nie wymagam za dużo :c

 

Jeśli chodzi o sklepy w Polsce to nawet drogie płaszcze (1000+zł) mają podszewki z poliestru. Czy w tych cenach nie powinny być już w pełni wełniane? Często mocno się pocę i wydaje mi się, że poliester to u mnie bardzo zły pomysł :/

Np. takie coś: https://www.zalando.pl/sisley-regular-fit-plaszcz-welniany-plaszcz-klasyczny-navy-7si22h00z-k11.html

Materiał: 50% wełna, 50% poliester

Wypełnienie: 100% poliester

Podszewka: 100% poliamid

A płaszcz za ponad 800zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może to nieco późna odpowiedź, ale jeśli szukasz płaszcza w stylu wojskowym, to zacznij od... wojska!

Płaszcze z demobilu są bajecznie tanie (swój kupiłem za 70 zł - nigdy nie używany!)  i przy okazji rewelacyjnej jakości. Szukaj pod hasłem "płaszcz sukienny"; do wyboru trzy "kolory" - wojska lądowe, lotnictwo, marynarka wojenna (oliwkowozielony, szaroniebieski, czarny). Po wymianie guzików i zwężeniu kroju prezentuje się znakomicie; pamiętać należy jednak, że jest to płaszcz bardzo ciepły (nie zakładam powyżej -3) i bardzo ciężki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.