Skocz do zawartości

Wybór butów ~1200 zł


Harth

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić dobrej jakości buty. Na razie w planach mam dwie pary; czarne Oxfordy brogue (np. Yanko 435/ Loake 1880 Buckingham Black), brązowe (coniac?) Oxfordy brogue (np. Yanko 435Carlos Santos 8127 Braga). W przyszłości chciałbym dokupić Monki oraz klasyczne Oxfordy. Przeczytałem trochę różnych tematów w których się wypowiadacie, ale chciałbym jeszcze dopytytać o parę spraw:

1) Szewc24.pl pisał że ceny butów szytych w pełni metodą GYW (bez kleju) zaczynają się powyżej 2k. Z drugiej strony wielu forumowiczów jest zadowolonych z jakości butów od firmy Yanko które szyte metodą GYW mają cenę 1200 zł (zakładam więc że w ich produkcji używany jest klej). Czy więc Waszym zdaniem inwestować w Yanko czy też szukać butów szytych metodą Blake innych producentów (może dzięki temu tańszych). Jeśli tak to jakich?

2) Jak napisałem we wstępie mam na oku buty Yanko które mają skórzane podeszwy. Ale chciałbym je podzelować (np zelówkami firmy Dainite, najlepiej u szewca24.pl, choć z tego co widziałem trzeba będzie z tym poczekać do lutego). W związku z tym czy Waszym zdaniem nie lepiej kupić buty z podeszwą skórzano-gumową (np. Loake 1880 Heston Mahogany)?

3) Przewinęło mi się kilka postów w których użytkownicy forum wspominali o słabej jakości skórach w butach Yanko. Którzy producenci Waszym zdaniem posiadają buty lepsze w kwocie 1200. Zakładam że to dość subiektywne odczucie które buty są lepsze ale chciałbym poznać Wasze zdanie.

Gdyby odpowiedzi na moje pytanie można było znaleźć na forum podajcie mi proszę tylko temat w jakich ich szukać a spróbuję je namierzyć.

Z góry bardzo Wam dziękuję za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na Black Friday i zapoluj na przecenione Alfred Sargent na afinepairofshoes (opcja droższa) albo robione w nieco niższym standardzie dla Herring Shoes (opcja tańsza). Przy obecnym kursie funta jest duża szansa, że zmieścisz się w budżecie... a jakość będzie o klasę albo dwie wyższa.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wypada to cenowo, ale na którymś dziale obok właśnie organizowany jest zakup secondsów produkcji Alfreda Sargenta. Jeśli ceny są w przybliżeniu 1200 PLN (czyli tyle ile np. secondsy Sargenta z A Fine Pair of Shoes) to uznałbym to za najlepsze value for money. Zajrzyj i sprawdź czy nie ma tam czegoś co byś chciał kupić :) Detale znajdziesz na forum.

Jakkolwiek bardzo podobają mi się Yanko, tak kupione przeze mnie secondsy Alfreda Sargenta to moje absolutnie najbardziej ulubione i wygodne buty. Przebijają nawet Edwardy Greeny, zapewne ze względu na lepiej dopasowane kopyto - skóra jednak w Greenach wygrywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harth Koledzy dobrze sugerują poczekać do Black Friday ;) Na swojej stronie musiałem napisać o bardzo długich terminach, bo ograniczam działanie serwisu ogólnodostępnego. Będę bardziej koncentrował się na wyrobie butów, w bardzo różnych półkach cenowych, jak również do obsługi stałych klientów, mających buty z kręgu zainteresowania forum. Jeżeli chciałbyś zrobić zelowanie, to napisz na priv i wtedy coś wymyślimy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli Black Friday. Jakie Firmy oprócz Alfred Sargent (podobają mi się modele: Alfred Sargent Hunt Black i Alfred Sargent Hunt BMahogany) i Herring Shoes (Gladstone II brogueGladstone II rubber-soled brogue [oprócz nazwy to nie wiem czym się różnią]) warto brać pod uwagę?

Mam jeszcze taki problem że to dla mnie pierwsze 'takie' buty więc obawiam się o rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, to zależy od stylu i kopyta. Ale jeśli nie miałeś na nogach takich butów w życiu, lepiej sprawdzić najpierw. Crockett & Jones jest z tej samej półki (lub ciut wyżej) od Alfred Sargent, można je znależć w sklepach E. Berg w Galerii Mokotów lub w CH Klif (kiedyś mieli też sklep w Zlotych Tarasach, podobno teraz zlikwidowano). Loake ma salon na Chmielnej. Shoe Passion ma salon na Kruczej, a Carminy podobno można przymierzyć w Balthazarze na Mokotowskiej. Sprawdż w Przewodnik Miejski [Warszawa i okolice] Buty.

P.S. Zgadzam się z ogólną radą, że najlepszy stosunek jakości do ceny to Alfred Sargent z AFPOS na przecenie. Ale trzeba wiedzieć, co bierzesz, a niektóre kopyta są bardzo specyficzne. Brogsy i trzewiki w style country są niewymagające i nadają sie na szersze stopy. Wydłużone, dynamiczne kopyta jak 724 są trudniejsze i raczej na szczupłe stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet w wysokości 1200 to za mało na TJa czy Kielmana.

@Harth Gladstone są przez Cheaney robione, też niezły wybór.

Hunty są śliczne od ASa, na AFPOS zawsze powyżej 100 gpb działa kod SF10, kolejne 10% zniżki. Poza tym jakość AS... genialne buty.

Pytales o Hestony więc również mogę polecić. Dodatkowo Buckhingamy też są w opcji z podeszwą jak w Hestonach, parę śni temu pojawiły się w sprzedaży. Na pewno są w sklepie szwedzkiego Loake. Można przymierzyć normalne w salonie, a te z podeszwą zamówić od szwedów. 

Wszak jednak z uwagi na Black Friday i możliwość upolowania wyższej klasy butów w cenie Loake, próbowałbym się jednak rozejrzeć właśnie za czymś lepszym, albo pooglądać ostatnie 2 strony tematu AS i tam już są wszelkie niezbędne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak@Nowoanglik uważałbym na 724 od AS przy szerszej stopie i brał pół numeru wyższe niż normalnie. Polecam dla szerokiej stopy za to 99 w swoim zwyczajowym rozmiarze, bardzo ścisłe kopyto ale dopasowuje się skóra idealnie, podobnie 109. 87 za to szersze i bezproblemowe przy zwyczajowym numerze buta. Uwaga przy 7wk, trzeba brać pół numeru niższe bo bardzo jest szerokie. Generalnie polecam AS na zamówieniu grupowym. Minus to brak możliwości zwrotu, ogromny plus to paleta butów do wyboru w tym zamówieniu, większa niż w AFPOS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Harth napisał:

2) Jak napisałem we wstępie mam na oku buty Yanko które mają skórzane podeszwy. Ale chciałbym je podzelować (np zelówkami firmy Dainite, najlepiej u szewca24.pl, choć z tego co widziałem trzeba będzie z tym poczekać do lutego). W związku z tym czy Waszym zdaniem nie lepiej kupić buty z podeszwą skórzano-gumową (np. Loake 1880 Heston Mahogany)?

 

rozważ podeszwę York w butach Yanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w Loake - kopyto Clardige mam 7 UK, a w ASach - 7,5.

W węższym kopycie Loake - Tower (seria Export Grade) mam i 7 i 7,5. Niemniej jednak nie jest ono tak wąskie i smukłe jak 724 ASa.

Może to być delikatnie pomocne tylko. Ale mierząc stopę, czy nawet przymierzając buty np. z Loake i pisząc zapytanie do AFPOS to podpowiedzą z rozmiarem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda, ale dobrze byłoby przymierzyć Loake, Yanko lub nawet Crocketty, żeby mieć bazę porównawczą. Jak będziesz w stanie powiedzieć, co Ci pasuje w Loake kopyto Capital lub 026 albo w Yanko 915, będzie łatwiej odnieść się do AS-ów. Jak rozumiem, to ma być pierwszą przygodą z GYW, więc lepiej spróbować, zanim kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem:

Loake 1880 Strand Black- rozmiar 9 (wymiary mojej stopy to 28 cm długości i 24 cm obwodu na wysokości haluksa). Na długość i szerokość bardzo dobrze.

Loake 1880 Export Grande Hanover Black/ Grosvenor - rozmiar 8,5. W porównaniu do butów powyżej w rozmiarze 9 miałem za dużo miejsca na szerokość. Na długość bez większej różnicy.

Shoepassion No 543- rozmiar 9. Ponoć to klasyczne kopyto. Leżały bardzo dobrze na długość i szerokość.

Shoepassion No 553- rozmiar 9. Tutaj kopyto wyraźnie 'szczuplejsze' ale nie czułem dyskomfortu. Za to długość już mi przeszkadzała. Generalnie but smuklejszy ale za długi jak dla mnie. 

W związku z tymi przymiarkami zakładam że kopyto 109 w butach AS Hunt Black będzie dla mnie dobre (podobnie 99). Ale czy Waszym zdaniem warto polować na modele z kopytem 104F, 87F, 19F, 53F, AS24, 48F, 99EX? Sporo tych kopyt ale takie buty są dostępne w rozmiarze 9 z listy od @fana_dobrego_buta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mogę radzić z własnego doświadczenie. 87 jest obszerniejszy niż 109, więc rozmiar 8,5 UK może być dobry w normalnym półbucie. Ale jeśli weźmiesz 87 w trzewikach (AS ma świetnie trzewiki Cambridge, dostępne w AFPOS, bardzo polecam), przyda się więcej miejsce na grube skarpety, więc 9. Na 104F lub 724 rozważ nawet 9,5.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Na początek chciałbym kupić oxfordy (2 pary: czarne i brązowe). Trzewiki zachowam na kolejne zakupy :). Chciałbym podłączyć się pod zakupy z AS seconds u @fan_dobrego_buta. W tabeli jest dość sporo różnych kopyt. Niektóre zostały już przez Was opisane (za co bardzo dziękuję). Czy moglibyście mi pomóc jeszcze z poniższymi?

87E jest węższy czy szerszy niż 87F?

Co może oznaczać kopyto 104EE?

19F, 53F, AS24, 48F, 99EX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13512]Harth[/mention] E węższe od F. 104EE z tego co pamiętam odpowiada 724 - eye_lip kupił tu w maju buty na tym kopycie, polecam PW do tej osoby. 99EX będzie ciut węższe od 99. Reszty kopyt nie znam, widzę tylko że 48 I 53 to kopyta Handgrade. PS. do podziękowań jest taki specjalny przycisk pod postami

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.