Skocz do zawartości

[Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda


Haz

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna marynarka, gratulacje i niech się dobrze nosi! Bardzo dobra decyzja o wydłużeniu, jest dużo lepiej niż na przymiarce, chociaż według mnie jeszcze 1-2 cm długości więcej by nie zaszkodziło :) To chyba dobrze, że nie ma spalla camicia, jakoś mi nie pasuje do charakteru tej tkaniny. Z tego samego powodu na Twoim miejscu wybrałbym chyba 2 guziki zamiast 2,5 ... no ale to już kwestia moich osobistych preferencji. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka: Mnie krój na 2,5 tu pasuje, 3 guziki na froncie z tak rolującą się klapą wyglądają moim zdaniem lepiej niż dwa, plus jest to spójne z resztą detali. Ale jasne, nie będę się kłócił o preferencje :)

Z ciekawostek - górna dziurka obszyta jest z obu stron, bo klapa nie kładzie się płasko i czasem widać z jednej, czasem z drugiej strony :D

Co do długości, to cieszę się, że wydłużyliśmy, ale dłuższej bym już nie robił. Zwłaszcza na zdjęciu z rozpiętą widać, że kolejne 2cm by już przytłoczyło sylwetkę. Natomiast rozmawialiśmy wczoraj z Mikołajem @blueloafers nad kwestią poprawnej długości i zmierzyłem sobie na zdjęciu:

lEPTLDB.jpg

Wychodzi, że niebieska linia to delikatnie ponad połowa białej, więc nie muszę chyba oddawać mojej legitymacji Prawdziwego Eleganta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Haz Mnie się po prostu 3 roll 2 kojarzy z włoskimi marynarkami, lżejszymi tkaninami i do grubszej jesiennej marynarki trochę mi nie pasuje. Oczywiście czytałem o pochodzeniu 3 roll 2 i wiem, że nie pochodzi z Włoch, ale w czasach współczesnych kojarzy mi się głównie z tym krajem. Co do długości - nie twierdzę że jest za krótka, po prostu chyba wolę nieco dłuższe marynarki, to też tylko kwestia moich preferencji :) Ważne, że Ty miałeś inne preferencje i że krawiec spełnił je w 100%, to w końcu Ty będziesz ją nosić :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Haz napisał:

Z ciekawostek - górna dziurka obszyta jest z obu stron, bo klapa nie kładzie się płasko i czasem widać z jednej, czasem z drugiej strony :D

Wciaz nie sprawdzilem jak to jest u mnie ;-)

47 minut temu, Haz napisał:

Co do długości, to cieszę się, że wydłużyliśmy, ale dłuższej bym już nie robił. Zwłaszcza na zdjęciu z rozpiętą widać, że kolejne 2cm by już przytłoczyło sylwetkę. Natomiast rozmawialiśmy wczoraj z Mikołajem @blueloafers nad kwestią poprawnej długości i zmierzyłem sobie na zdjęciu:

Ja sie w pelni zgadzam ze dlugosc jest teraz dobra. Tez sugerowalem dluzsza po przymiarce ale teraz jest elegancko. No i potwierdzone "naukowo" :-D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło pięknie. Miałem okazję "podotykać" częściowo wykończoną marynarkę na manekinie i jedyne czego bym się obawiał to tylko tego, że w pomieszczeniu będzie w niej niestety zbyt ciepło. Sam materiał jest fantastyczny, wełna wielbłądzia zawsze kojarzyła mi się z dość szorstkim materiałem, jak się jednak okazało bardzo się myliłem. Gratuluję pięknego ubrania i niech cieszy właściciela ☺.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Haz napisał:

Co do długości, to cieszę się, że wydłużyliśmy, ale dłuższej bym już nie robił. Zwłaszcza na zdjęciu z rozpiętą widać, że kolejne 2cm by już przytłoczyło sylwetkę. Natomiast rozmawialiśmy wczoraj z Mikołajem @blueloafers nad kwestią poprawnej długości i zmierzyłem sobie na zdjęciu:

Wychodzi, że niebieska linia to delikatnie ponad połowa białej, więc nie muszę chyba oddawać mojej legitymacji Prawdziwego Eleganta ;]

Czyli długość sylwetki mierzymy od górnego brzegu kołnierza razem z butami, ale bez obcasa? Bo na różne niuanse tej metody się napotkałem. (Abstrahuję tu od metod kciukowej i pośladkowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Miro said:

Czyli długość sylwetki mierzymy od górnego brzegu kołnierza razem z butami, ale bez obcasa? Bo na różne niuanse tej metody się napotkałem. (Abstrahuję tu od metod kciukowej i pośladkowej).

Tego tak naprawdę nikt nie wie :D Mikołaj mierzy do końca nogawki :D

Ale wydaje mi się, że to robi naprawdę niewielką różnicę i już jest czystym czepialstwem, bo jak zmierzę z obcasem, to mi wyjdzie, że marynarka stanowi nie 51,7%, tylko powiedzmy 51,2% długości sylwetki - te rozważania są trochę kuriozalne i śmiesznie mi się to nawet pisze.

Generalnie różnice w długości, takie o jakie się kłócimy, czyli 1-2 cm w jedną czy drugą stronę, to naprawdę kwestia gustu i preferencji.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna marynarka. Uwagi: 1. wolałbym taki kształt ramion, jak na manekinie (obecny jest odrobinę mniej atrakcyjny i zapewne oddaje kształt właściciela) 2. dla mnie kolor jest mało uniwersalny; mam podobne marynarki w wersji letniej i zimowej - rzadko je noszę. 3. długość jest dobra, imho w jednorzędówce, ze względu na rozwarcie na dole, ma to mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, spiryt said:

A niższy obywatel to nawet dla lepszych proporcji powinien mieć krótszą.

To akurat nie ma w mojej opinii wiele wspólnego z wysokością, a bardziej z proporcjami ciała. Mam długie kończyny, za krótka marynarka jeszcze wydłuża nogi i skraca tułów, co mi psuje proporcje sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



dla mnie kolor jest mało uniwersalny; mam podobne marynarki w wersji letniej i zimowej - rzadko je noszę.

A mi się wydaje, że jest bardzo uniwersalna. Bardziej niż np szara. Założyłbym do niej chinosy granatowe, zielone, brązowe, wiśniowe. I do jeansów super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, blueloafers said:

Szymon jest bardzo zblizonego wzrostu co ja (prawda? @Haz), a ma niesamowicie dlugie nogi i ogolnie konczyny, w przeciwienstwie do mnie :-)

To prawda, wzrost mamy podobny, ale proporcje sylwetki zupełnie inne - i wydaje mi się, że to jest dość istotne przy takich zamówieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna marynarka.

Mam wrażenie, że dyskusje o długości mogłyby się nie rozwinąć, gdyby kieszenie były naszyte centymetr, a może nawet pół centymetra wyżej, lub gdyby były ciut mniejsze. Patrząc z tyłu długość marynarki wydaje się odpowiednia, ale od frontu coś wywołuje wrażenie, że marynarka za szybko się kończy. Mam wrażenie, że to jednolita kolorystycznie tkanina poteguje wrażenie dużych kieszeni, które przez to wydają się być za blisko krawędzi marynarki, a to wpływa na odbiór jej długości.

To wszystko jednak uwagi na krawędzi czepialstwa. Na usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że szczegółów w swoich zamówieniach czepiam się dużo bardziej drobizgowo :) 

Ogólnie jednak, bardzo mi się podoba. Szkoda, że Poznań mi też nie po drodze.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest świetna i bardzo mi się podoba, zwłaszcza roll klap i wszycie kołnierza po delikatnym łuku, ale zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1. Czy w okolicach wyłogów klapy nie powinny być bliżej? Być może to kwestia konstrukcji kołnierza w tej konkretnej koszuli, nie wykluczam.

2. Czy kołnierz marynarki z tyłu nie powinien być wyższy? Całkiem sporo kołnierzyka koszuli z niego wystaje, ale tutaj - podobnie jak wyżej - może to być "zasługa" wysokiej stójki kołnierzyka tej koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎16 o 17:10, mosze napisał:

Bardzo ładna marynarka. Uwagi: 1. wolałbym taki kształt ramion, jak na manekinie (obecny jest odrobinę mniej atrakcyjny i zapewne oddaje kształt właściciela)

Tutaj też bym się zgodził. Sama idea marynarki (materiał, krój) jak i wykończenie są bardzo dobre, natomiast np. na zdjęciu obok manekina i pierwszym parę postów wyżej wygląda, jakby biodra były szersze od ramion, co jest efektem w męskim ubiorze raczej niepożądanym - po co szyć na miarę ubranie, które nie niweluje, ale wręcz podkreśla (tu przed naturalne ramiona, czy tzw. skirt flare) słabe strony sylwetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dziko napisał:

Tutaj też bym się zgodził. Sama idea marynarki (materiał, krój) jak i wykończenie są bardzo dobre, natomiast np. na zdjęciu obok manekina i pierwszym parę postów wyżej wygląda, jakby biodra były szersze od ramion, co jest efektem w męskim ubiorze raczej niepożądanym - po co szyć na miarę ubranie, które nie niweluje, ale wręcz podkreśla (tu przed naturalne ramiona, czy tzw. skirt flare) słabe strony sylwetki?

@Haz chyba pisał o tym gdzieś w komentarzach na blogu i z tego co pamiętam woli właśnie takie ramiona mimo świadomości, że taki krój nie przybliża go do kanonu. Każdy w ubraniach na miarę szuka czegoś innego, jedni chcą polepszyć swoją sylwetkę inni czują się z nią na tyle dobrze, że nic nie chcą zmieniać i wybierają np. maksymalną wygodę.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ernestson said:

@Haz chyba pisał o tym gdzieś w komentarzach na blogu i z tego co pamiętam woli właśnie takie ramiona mimo świadomości, że taki krój nie przybliża go do kanonu. Każdy w ubraniach na miarę szuka czegoś innego, jedni chcą polepszyć swoją sylwetkę inni czują się z nią na tyle dobrze, że nic nie chcą zmieniać i wybierają np. maksymalną wygodę.

Zgadza się - lubię ramiona bez wypełnienia, bo w takich marynarkach czuję się najlepiej. I nie mam zamiaru zamawiać marynarek z poduchami w ramionach tylko dlatego, że niby powinienem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.