Jump to content
malwes

Bielizna bazowa - produktu dobrej jakości - zestawienie

Recommended Posts

8 godzin temu, Nawrot napisał:

A czy ktoś mógłby polecić bokserki dla ludzi z dużymi udami? Takie, które po chwili nie będą się podnosić lub zwijać w okolice pachwin? Nie chcę zbyt obrazowo opisywać, co się dzieje przy okazji ;) Czy dla takich ludzi pozostają jedynie niebokserkowe produkty?

CORNETTE - mają również bardzo duże rozmiary i są bardzo wytrzymałe. Fajne, kolorowe wzory, coś poza oklepanymi jednokolorowymi innych producentów. Kupiłem na początku na próbę je i Atlantic - mniej więcej po paru miesiącach wszystkie Atlatnic już były kompletnie dziurawe w kroku plus kolory wypłowiałe, Cornette się wciąż trzymają. Pasjonatów wydawania fortuny na ubrania może odstraszyć cena ~20zł 

Z wymienionych wyżej producentów bielizny kompletnie odradzam czegokolwiek od Fruit of the loom - nie wiem jaka jest skala jakości bawełny, ale ten producent używa najgorszej możliwej 

Moje Atlantic tak się układają na udach. Przepraszam jeśli komuś zepsułem śniadanie :)

[...]

Edited by mosze
Usunięta niezbyt estetyczna ilustracja. Chyba możemy dać radę bez niej

Trudno., Co robić .,Współczuję.,W takiej sytuacji można użyć myszki od komputera, albo skarpet zwiniętych "w kulkę"

• Upvote 2

Myślałem że to w miare normalne forum. Coś masz z głową? Co to zdjęcie ma wnieść do dyskusji?

W dniu 8.03.2019 o 07:06, JakubAnderwald napisał:

Moje Atlantic tak się układają na udach. Przepraszam jeśli komuś zepsułem śniadanie :)

To zdjęcie nie tylko wiele wnosi do dyskusji.,Może być także początkiem nowego działu JGMDNS (Jakie Gacie Masz Dzisiaj Na Sobie)

Ja z tego zdjęcia wyniosłem tyle, że rozmawiamy o dwóch różnych rodzajach bielizny. Mnie chodzi o takie:
d77fe0acdafebbf2823c714b9c104e3b.jpg
Zdjęcie z sieci (Amazon), ale ilustruje problem. Zakładając że na zdjęciu jest classic fit, poszukuję slim fit.

• Upvote 1

Też noszę te nie przylegające, typu spodenki. Przy mniejszych nogawkach mam problem, że cały krój ogólnie jest mniejszy i mniej komfortowy niż te szersze i luźniejsze.

Cały czas szukam takich łączących zalety 1 i 2. Pytanie za jaką cenę?.................  Ktoś ma VelVENTI żeby się wypowiedzieć czy warto http://www.koszulanawymiar.pl/store/categories/bokserki/products/41 ?

O to, to! t

Tak, jak pisałem Łukasz - 'te młode sie nie znajo'... :P

@eduardo - nie widzę, żeby te z Twojego linka jakoś na plus odbiegały krojem nogawki.

• Upvote 1

2 godziny temu, _harry napisał:

Myślałem że to w miare normalne forum. 

Forum jest normalne.,To ,że zdarzają się użytkownicy ,którzy w imię walki z poprawnością polityczną wyszydzają wygląd starszych kobiet  to nie jest wina forum.,To wzorce wyniesione z domu przenoszone z pokolenia na pokolenie

54 minuty temu, Koval napisał:

Tak, jak pisałem Łukasz - 'te młode sie nie znajo'... :P

Waldek, ale całe szczęście, że nie jesteśmy na etapie tego:

91pKXXlvVfL._UX342_.jpg.82e956440e28a397591005b6fd9fc059.jpg

• Like 1

4 godziny temu, mayor napisał:

Forum jest normalne.,To ,że zdarzają się użytkownicy ,którzy w imię walki z poprawnością polityczną wyszydzają wygląd starszych kobiet  to nie jest wina forum.,To wzorce wyniesione z domu przenoszone z pokolenia na pokolenie

Przecież ustaliliśmy, że wcale nie była starsza tylko w średnim wieku, a sweter ostatecznie nie był taki najgorszy. Ważne żeby było miło.

Ostatnio zaopatrzyłem się w sporo bielizny premium; użytkuję każdą rzecz już na tyle długo, żeby pokusić się o krótką recenzję i ocenę kilku marek.

Górna półka:

Derek Rose: super, zdecydowanie polecam. Znakomita jakość i wytrzymałość. Niestety obecnie dość trudne do kupienia. Dla mnie wymarzona bielizna. 5/5

Sunspel: przeniesienie produkcji z UK do bodaj Portugalii chyba nieznacznie odbiło się na jakości. Nadal jest dobrze, ale w T-shircie szew pod pachami puścił już dwukrotnie. 4/5

Hanro: co najmniej poprawnie, może bez efektu wow, ale nie mogę narzekać. 4/5

Zimmerli: największe rozczarowanie. Najpierw kupiłem (w TK, bo ceny katalogowe są po prostu absurdalne, to ponoć "najlepsza bielizna na świecie") T-shirt z bawełny z modalem. Po trzecim praniu koszulka wyglądała jak wełniany sweter po dwudziestym praniu w pralce. Napisałem do customer service; dostałem odpowiedź w stylu "it's not a bug, it's a feature" i informację, że jeśli sobie życzę, mogę koszulkę wysłać na własny koszt do laboratorium kontroli jakości w Szwajcarii; darowałem sobie. Zaryzykowałem i kupiłem jeszcze jedną, z czystej bawełny Sea Island - jest lepiej, ale nadal nieadekwatnie do ceny (mówię o cenie z TK), poza tym krój jest przedziwny - szeroki i bardzo krótki. 2/5, a w cenach regularnych 0/5 (na podstawie tych dwóch egzemplarzy, ale jeśli się za T-shirta żąda 500 zł, to margines błędu ma się bardzo niewielki).

The White Briefs: dziwne kroje, jakość poprawna, na wyprzedaży można. 3/5

Średnia półka:

Marc O'Polo: bardzo dobra jakość; może nie taka jak Derek Rose, ale też tyle nie kosztuje. 5/5

Schiesser: różnie bywa, ale generalnie firma trzyma poziom. Najtańsze linie do kupienia w TK w cenie ciastka z kremem są dość przeciętne, ale w tej kategorii cenowej nie mają konkurencji. 4/5

Gant: majtki (tzw. panty, czyli obcisłe bokserki) bardzo fajne, T-shirty nieco gorsze jakościowo. 4/5

Majestic Filatures: kiepska jakość, mam dwa T-shirty, szybko tracą fason. słabe 3/5

• Like 1
  • Upvote 7

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

The White Briefs: dziwne kroje, jakość poprawna, na wyprzedaży można. 3/5

Rozwiniesz?

8 godzin temu, Servetch napisał:

Rozwiniesz?

Kupiłem górę i dół od piżamy, osobno, nie komplet. Obie rzeczy są krótkie, jakby "short" zamiast "regular". Spodnie maja bardzo wysoki stan, nieproporcjonalnie krótkie nogawki i są znacznie szersze w udzie niż w łydce (taki loose extra tapered fit). Granatowy kolor dość szybko się sprał. Góra ma nieproporcjonalnie krótki tułów w stosunku do rękawów. Tu kolor trzyma lepiej, ale efekty kilkunastu prań są nieco widoczne na materiale.

Podsumowując, rzeczy niewarte ceny katalogowej, ale na Zalando bywają przecenione o 60% - wtedy warto, jeżeli krótki krój nie przeszkadza.

• Upvote 1

11 godzin temu, lubo69 napisał:

Zimmerli: największe rozczarowanie. Najpierw kupiłem (w TK, bo ceny katalogowe są po prostu absurdalne, to ponoć "najlepsza bielizna na świecie") T-shirt z bawełny z modalem. Po trzecim praniu koszulka wyglądała jak wełniany sweter po dwudziestym praniu w pralce. Napisałem do customer service; dostałem odpowiedź w stylu "it's not a bug, it's a feature" i informację, że jeśli sobie życzę, mogę koszulkę wysłać na własny koszt do laboratorium kontroli jakości w Szwajcarii; darowałem sobie. Zaryzykowałem i kupiłem jeszcze jedną, z czystej bawełny Sea Island - jest lepiej, ale nadal nieadekwatnie do ceny (mówię o cenie z TK), poza tym krój jest przedziwny - szeroki i bardzo krótki. 2/5, a w cenach regularnych 0/5 (na podstawie tych dwóch egzemplarzy, ale jeśli się za T-shirta żąda 500 zł, to margines błędu ma się bardzo niewielki).

U szwajcarow to norma ostatnio, Bruli to tez taka przeplacona slabizna, ani material ani jakosc..