Skocz do zawartości
malwes

Bielizna bazowa - produktu dobrej jakości - zestawienie

Rekomendowane odpowiedzi

malwes    10

Drodzy!

Bardzo by mi się przydał wątek zestawiający opinie o dobrych jakościowo produktach do odzieży bazowej, szczególnie bieliźnianej (dziennej i nocnej) ale nie tylko. 
Ja będę pisać ogólnie ale ze wskazaniem na męskie rzeczy (mam synów, w tym już nastolatka i chyba koniec z kupowaniem obrań  na stoiskach młodzieżowo-dziecięcych bo już przerósł matkę :)). W związku z tym ja wolę mu kupić kilka rzeczy ale niech to już będzie coś porządnego, co przetrzyma nastoletnie pocenie i w związku z tym codzienne pranie. 

Na teraz bardzo poszukuję informacji o majtkach, podkoszulkach na ramiączka i pidżamach. Co się długo nosi bez zmiany kształtu? nie filcuje, nie pękają gumki i szwy itp.? W pidżamach z długimi nogawkami nienawidzę wypychania się kolan, wrrr....

Może ja będę potem edytować pierwszy post i będę w nim wpisywać w punktach kategorie i marki (czy też szczegółowe produkty), które Wam i mi się sprawdziły. A szczegółowe opisy - w postach.

Zestawienie aktualizowane po postach z wątku!!!

Podkoszulki na ramiączkach

1. Intimissimi - wszystkie wersje z modalu, z bawełny (miałam serię "natural cotton" oraz z bawełny Supima (i wersja cięta laserowo, tak jakby bezszwowa)) noszą się dobrze. Nic się nie odkształca, nie kurczy ani nie rozciąga, tam gdzie są szwy też się z nimi nic nie dzieje mimo prania częstego po jednym użyciu. Co do kolorów - to musiałabym poczekać dłużej aby się wypowiedzieć. Z tych serii mieliśmy akurat wszyscy kolory naturalnie beżowe lub białe. 
2. Gatta - szczególnie czarne wersje kolorystyczne. Potrzebują lat (nie miesięcy) aby stracić kolor. Jak były idealnie czarne tak są, nic ich nie tknęło. Nie zmieniły rozmiaru, kształtu, nie skurczyły się ani nie rozciągnęły. Po kilku latach noszenia (i prania po jednym razie) na cienkich ramiączkach pokazało się trochę zmechaconych kuleczek. Niestety - te dobrze sprawdzające się wersje to wersje niebawełniane: 93% poliamid (nie mylić z poliestrem) i 7% elastan. Bezszwowe. 
3. Fruit of the loom - warto sprawdzić wersję "sofspun"
4. Livergy (marka Lidlowa) - bywają dobre serie, potwierdzam
5. Sunspel (marka premium)
6. Derek Rose (marka premium)

Majtki

1. Puma - Figi męskie (2 pack) - 95% bawełna, 5% elastan, struktura dżersej. Noszą się i piorą dobrze, nie tracą kolorów.
2. Levis -też figi męskie - LEVIS 200SF BRIEF 2 PACK - Figi - light denim.95% bawełna, 5% elastan, struktura dżersej. Wygodne i nic się pomimo częstego prania nie dzieje. 
3. Intimissimi 
4. Ben Sherman (TKMaxx)

5. Etiquette (TKMaxx)
6. Penguin Originals (TKMaxx)
7. DIM (TKMaxx) - różnie można trafić, podobnie jak z Levi's
8. 
Sunspel (marka premium)
9. Derek Rose (marka premium)

Pidżamy/ piżamy (nie wiem na której wersji pisowni ostatnio stanęło :))
1. Schiesser
2. Sloggi
3. 
Derek Rose (marka premium)

Skarpety:
Zestawienie "by @mr.vintage  https://mrvintage.pl/2017/11/wplywa-na-jakosc-skarpet.html oraz

1. Duchamp (TKMaxx)
2. Pedemeia - firma portugalska (https://pedemeia.pt/)
3. Pantherella (marka premium)

Natomiast mam pytanie - czy ktoś testował serię:

1. Zalando Essentials - podkoszulki, bieliznę, pidżamy - ktoś coś miał i może napisać czy ogólnie to są dobre produkty?
2.  Pier One - też seria bieliźniana dostępna na Zalando - może macie doświadczenia. Zamówiłam synowi bieliznę więc tak z oglądu pierwszego za kilka dni coś napiszę ale może macie dłuższe doświadczenia?

Edytowane przez malwes
dodałam składy i uzupełniam na bieżąco
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FONos    263

Jeśli chodzi o podkoszulki to potwierdzam Intimissimi dobrze się sprawują, sam użytkuje kilka i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o bokserki to także polecam Intimissimi. Teraz przymierzam się do przetestowania tych z koszulenawymiar jak przyjdą napiszę coś więcej.

Natomiast jeśli chodzi o skarpety to niezłe zestawienie zamieścił właśnie @mr.vintage https://mrvintage.pl/2017/11/wplywa-na-jakosc-skarpet.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Izaar    17

W kwestii podkoszulek: od kilku lat kupuje fruit of the loom. Kosztują mało, jakość moim zdaniem jest idealna! W porównaniu do Levisa/Lee są dużo lepsze (i tańsze ;) . Ostatnio jest dostępna wersja SOFSPUN - dłuższa i minimalnie taliowana. A jako drugie życie idą na szmatki do pastowania ;)

Odnośnie bokserek to dla mnie też odwieczny problem. Jak już coś znajdę fajnego to albo później jakość spada albo nie ma już tych modeli. Aktualnie kupuje w TKMax: Ben Sherman.

Skarpetki to temat który również zgłębiałem ostatnio. Bazując na swoim doświadczeniu i kolegów z forum: trzeba próbować i znaleźć najlepsze dla siebie. U mnie najlepiej sprawdzają się bambusowe i bawełna (min. 82%).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lubo69    3891

Rozumiem że nie chodzi o górną półkę, jak Sunspel, Derek Rose, Pantherella.

Skarpetki: sprawdź w TkMaxx firmę Duchamp. Warto też zamówić choćby raz u Portugalczyków (Pedemeia), choćby ze względu na sposób dostawy.

Majtki: w TkMaxx Etiquette, Penguin Originals, Levi's lub DIM, ale różnie można trafić.

Podkoszulki: ku mojemu zaskoczeniu Livergy z Lidla. Tak. Napisałem "z Lidla".

Poza tym można próbować z firmami Schiesser czy Sloggi (tu też piżamy), czasem to trochę hit or miss.

Zalando Essentials: kupiłem córce bluzę; nie warto.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
malwes    10

Bardzo dziękuję! Uzupełniłam pierwszy post o podane przez Was marki i będę wdzięczna za dalsze komentarze. Na bieżąco będę aktualizować o ile nie wygaśnie mi taka opcja :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
spiryt    120

Ja o Schiesserze nie dam powiedzieć złego słowa, najlepszy stosunek jakości do ceny, przetestowane na przestrzeni co najmniej 10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta