Skocz do zawartości

Bielizna bazowa - produktu dobrej jakości - zestawienie


malwes

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Nawrot napisał:

A czy ktoś mógłby polecić bokserki dla ludzi z dużymi udami? Takie, które po chwili nie będą się podnosić lub zwijać w okolice pachwin? Nie chcę zbyt obrazowo opisywać, co się dzieje przy okazji ;) Czy dla takich ludzi pozostają jedynie niebokserkowe produkty?

CORNETTE - mają również bardzo duże rozmiary i są bardzo wytrzymałe. Fajne, kolorowe wzory, coś poza oklepanymi jednokolorowymi innych producentów. Kupiłem na początku na próbę je i Atlantic - mniej więcej po paru miesiącach wszystkie Atlatnic już były kompletnie dziurawe w kroku plus kolory wypłowiałe, Cornette się wciąż trzymają. Pasjonatów wydawania fortuny na ubrania może odstraszyć cena ~20zł 

Z wymienionych wyżej producentów bielizny kompletnie odradzam czegokolwiek od Fruit of the loom - nie wiem jaka jest skala jakości bawełny, ale ten producent używa najgorszej możliwej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 07:06, JakubAnderwald napisał:

Moje Atlantic tak się układają na udach. Przepraszam jeśli komuś zepsułem śniadanie :)

To zdjęcie nie tylko wiele wnosi do dyskusji.,Może być także początkiem nowego działu JGMDNS (Jakie Gacie Masz Dzisiaj Na Sobie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego zdjęcia wyniosłem tyle, że rozmawiamy o dwóch różnych rodzajach bielizny. Mnie chodzi o takie:
d77fe0acdafebbf2823c714b9c104e3b.jpg
Zdjęcie z sieci (Amazon), ale ilustruje problem. Zakładając że na zdjęciu jest classic fit, poszukuję slim fit.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też noszę te nie przylegające, typu spodenki. Przy mniejszych nogawkach mam problem, że cały krój ogólnie jest mniejszy i mniej komfortowy niż te szersze i luźniejsze.

Cały czas szukam takich łączących zalety 1 i 2. Pytanie za jaką cenę?.................  Ktoś ma VelVENTI żeby się wypowiedzieć czy warto http://www.koszulanawymiar.pl/store/categories/bokserki/products/41 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _harry napisał:

Myślałem że to w miare normalne forum. 

 

 

 

 

 

Forum jest normalne.,To ,że zdarzają się użytkownicy ,którzy w imię walki z poprawnością polityczną wyszydzają wygląd starszych kobiet  to nie jest wina forum.,To wzorce wyniesione z domu przenoszone z pokolenia na pokolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mayor napisał:

Forum jest normalne.,To ,że zdarzają się użytkownicy ,którzy w imię walki z poprawnością polityczną wyszydzają wygląd starszych kobiet  to nie jest wina forum.,To wzorce wyniesione z domu przenoszone z pokolenia na pokolenie

Przecież ustaliliśmy, że wcale nie była starsza tylko w średnim wieku, a sweter ostatecznie nie był taki najgorszy. Ważne żeby było miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ostatnio zaopatrzyłem się w sporo bielizny premium; użytkuję każdą rzecz już na tyle długo, żeby pokusić się o krótką recenzję i ocenę kilku marek.

Górna półka:

Derek Rose: super, zdecydowanie polecam. Znakomita jakość i wytrzymałość. Niestety obecnie dość trudne do kupienia. Dla mnie wymarzona bielizna. 5/5

Sunspel: przeniesienie produkcji z UK do bodaj Portugalii chyba nieznacznie odbiło się na jakości. Nadal jest dobrze, ale w T-shircie szew pod pachami puścił już dwukrotnie. 4/5

Hanro: co najmniej poprawnie, może bez efektu wow, ale nie mogę narzekać. 4/5

Zimmerli: największe rozczarowanie. Najpierw kupiłem (w TK, bo ceny katalogowe są po prostu absurdalne, to ponoć "najlepsza bielizna na świecie") T-shirt z bawełny z modalem. Po trzecim praniu koszulka wyglądała jak wełniany sweter po dwudziestym praniu w pralce. Napisałem do customer service; dostałem odpowiedź w stylu "it's not a bug, it's a feature" i informację, że jeśli sobie życzę, mogę koszulkę wysłać na własny koszt do laboratorium kontroli jakości w Szwajcarii; darowałem sobie. Zaryzykowałem i kupiłem jeszcze jedną, z czystej bawełny Sea Island - jest lepiej, ale nadal nieadekwatnie do ceny (mówię o cenie z TK), poza tym krój jest przedziwny - szeroki i bardzo krótki. 2/5, a w cenach regularnych 0/5 (na podstawie tych dwóch egzemplarzy, ale jeśli się za T-shirta żąda 500 zł, to margines błędu ma się bardzo niewielki).

The White Briefs: dziwne kroje, jakość poprawna, na wyprzedaży można. 3/5

Średnia półka:

Marc O'Polo: bardzo dobra jakość; może nie taka jak Derek Rose, ale też tyle nie kosztuje. 5/5

Schiesser: różnie bywa, ale generalnie firma trzyma poziom. Najtańsze linie do kupienia w TK w cenie ciastka z kremem są dość przeciętne, ale w tej kategorii cenowej nie mają konkurencji. 4/5

Gant: majtki (tzw. panty, czyli obcisłe bokserki) bardzo fajne, T-shirty nieco gorsze jakościowo. 4/5

Majestic Filatures: kiepska jakość, mam dwa T-shirty, szybko tracą fason. słabe 3/5

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Servetch napisał:

Rozwiniesz?

Kupiłem górę i dół od piżamy, osobno, nie komplet. Obie rzeczy są krótkie, jakby "short" zamiast "regular". Spodnie maja bardzo wysoki stan, nieproporcjonalnie krótkie nogawki i są znacznie szersze w udzie niż w łydce (taki loose extra tapered fit). Granatowy kolor dość szybko się sprał. Góra ma nieproporcjonalnie krótki tułów w stosunku do rękawów. Tu kolor trzyma lepiej, ale efekty kilkunastu prań są nieco widoczne na materiale.

Podsumowując, rzeczy niewarte ceny katalogowej, ale na Zalando bywają przecenione o 60% - wtedy warto, jeżeli krótki krój nie przeszkadza.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, lubo69 napisał:

Zimmerli: największe rozczarowanie. Najpierw kupiłem (w TK, bo ceny katalogowe są po prostu absurdalne, to ponoć "najlepsza bielizna na świecie") T-shirt z bawełny z modalem. Po trzecim praniu koszulka wyglądała jak wełniany sweter po dwudziestym praniu w pralce. Napisałem do customer service; dostałem odpowiedź w stylu "it's not a bug, it's a feature" i informację, że jeśli sobie życzę, mogę koszulkę wysłać na własny koszt do laboratorium kontroli jakości w Szwajcarii; darowałem sobie. Zaryzykowałem i kupiłem jeszcze jedną, z czystej bawełny Sea Island - jest lepiej, ale nadal nieadekwatnie do ceny (mówię o cenie z TK), poza tym krój jest przedziwny - szeroki i bardzo krótki. 2/5, a w cenach regularnych 0/5 (na podstawie tych dwóch egzemplarzy, ale jeśli się za T-shirta żąda 500 zł, to margines błędu ma się bardzo niewielki).

U szwajcarow to norma ostatnio, Bruli to tez taka przeplacona slabizna, ani material ani jakosc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Panowie. Moje pytanie brzmi: gdzie można kupić jednokolorowe bokserki męskie w składzie 95% bawełna i 5% elastan ale takie żeby w rozmiarze S i M nogawka zewnętrzna była długości 23/24/25 cm a wewnętrzna choć 5/6/7 cm? Chodzi mi o bokserki w przedziale cenowym 20-40 zł za parę, które są wytrzymałe itd. Np. mam Calvin Klein czy Henderson ale mają krótkie nogawki max 21/22 cm. Czekam też na Atlantic w rozmiarz S jeśli będą za krótkie to zamówię M ale niestety tak mogę w nieskończoność, bo przymierzanej nie można zwracać. Czy bokserki YourTurn lub Zalando Essentials (obie mają takie nogawki jakie bym chciał) są dobrej jakości? Firma Lee Cooper odpada, co ciekawe mam bokerki niestety kolorowe C+3 i Uomo i są dobre na długość jak i jakościowo co mnie dziwi lepsze od CK kupione w ich sklepie. Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie albo jakiej firmy i jaki model kupić bokserek krótkich ale z nogawką wyżej wymienioną oraz składem jaki napisałem i jednokolorowe ? Dziękuję i przepraszam za długi post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiesser linia 95/5 w TKMaxx, a w cenie regularnej tu:

https://www.schiesser.com/herrenbekleidung-unterwaesche-shorts-shorts-mit-eingriff-2er-pack-grau-meliert-authentic.html

i w innych miejscach.

Wstawianie tego samego posta w więcej niż jednym wątku nie zwiększa wbrew pozorom szans na znalezienie "bokserek w cenie 20 zł, które są wytrzymałe i spełniają szereg innych wymagań". Zalando Essentials, jak napisano wyżej w tym wątku, nie są dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Napisałem, że mogą być do 40 zł. Chodziło mi o trunk nie o długie. Mam standardowe co mają nogawkę 25 cm ale nie mają takich jednokolorowych. Mam na myśli zwykłe krótkie bokserki/szorty tylko z nogawką zewnętrzną o długości około 24/25 cm. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale po co w trunks lycra? To mnie zmyliło. Tak czy inaczej, TK wydaje się najlepszym wyborem. Bywają tam trunks w cenie 20 zł po którejś z kolei przecenie, najczęściej nie jednokolorowe, ale w cenie 40 zł coś powinno się bez problemu znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodzi o krótkie ale z nogawką 24/25 cm bo np. Henderson czy CK w rozmiarach S lub M mają po 20 cm. Chciałbym nogawkę tak 24/25 cm tą zewnętrzną i najlepiej w bazowych jednolitych kolorach z jak najmniej uderzającym logotypem z gumki. Czekam na Atlantic w poniedziałek mają dojść ale czuję, że S nie będą miały rzeczonych 24/25 cm. Myślę czy nie domówić M-ki ale to zależy jak będzie z nogawką w S bo z tego co zauważyłem u większości producentów to rozmiar więcej to cm więcej w długości nogawki więc jak S z Atlantic będzie mieć 20/21 cm to M nie ma sensu zamawiać. Nie chcę ani tych co kończą się na pośladkach ani tych co kończą się w połowie uda. Jestem w stanie zapłacić nawet 50 zł za parę byleby rozmiar S czy M był z odpowiednią długością nogawki i koniecznie jednokolorowe typu białe, szare, grafit, granat czy czerń ewentualnie w paski lub szachownicę. Myślałem nad Pumą bo zdają się odpowiednie no ale bokserki Puma pod strojem smart casual to chyba jednak przesada. No nic szukam dalej najwyżej oddam na PCK. Swoją drogą miłoby było gdyby w prezentacji bokserek w internecie do każdego modelu i rozmiaru podawano wewnętrzną i zewnętrzną długość nogawki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o tej długości tyle razy, jakbyś miał w górnej części uda jakiś tatuaż, którego już nie chcesz;-)
Z ciekawości pomierzyłem swoje w rozmiarze M. Nogawka ma od 23 do 33 cm i dla mnie nie ma to znaczenia. Dokładnie 25 cm ma Massimo Dutti, 33 Schiesser, podobne do tych z linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.