Skocz do zawartości

Bielizna bazowa - produktu dobrej jakości - zestawienie


malwes

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy!

Bardzo by mi się przydał wątek zestawiający opinie o dobrych jakościowo produktach do odzieży bazowej, szczególnie bieliźnianej (dziennej i nocnej) ale nie tylko. 
Ja będę pisać ogólnie ale ze wskazaniem na męskie rzeczy (mam synów, w tym już nastolatka i chyba koniec z kupowaniem obrań  na stoiskach młodzieżowo-dziecięcych bo już przerósł matkę :)). W związku z tym ja wolę mu kupić kilka rzeczy ale niech to już będzie coś porządnego, co przetrzyma nastoletnie pocenie i w związku z tym codzienne pranie. 

Na teraz bardzo poszukuję informacji o majtkach, podkoszulkach na ramiączka i pidżamach. Co się długo nosi bez zmiany kształtu? nie filcuje, nie pękają gumki i szwy itp.? W pidżamach z długimi nogawkami nienawidzę wypychania się kolan, wrrr....

Może ja będę potem edytować pierwszy post i będę w nim wpisywać w punktach kategorie i marki (czy też szczegółowe produkty), które Wam i mi się sprawdziły. A szczegółowe opisy - w postach.

Zestawienie aktualizowane po postach z wątku!!!

Podkoszulki na ramiączkach

1. Intimissimi - wszystkie wersje z modalu, z bawełny (miałam serię "natural cotton" oraz z bawełny Supima (i wersja cięta laserowo, tak jakby bezszwowa)) noszą się dobrze. Nic się nie odkształca, nie kurczy ani nie rozciąga, tam gdzie są szwy też się z nimi nic nie dzieje mimo prania częstego po jednym użyciu. Co do kolorów - to musiałabym poczekać dłużej aby się wypowiedzieć. Z tych serii mieliśmy akurat wszyscy kolory naturalnie beżowe lub białe. 
2. Gatta - szczególnie czarne wersje kolorystyczne. Potrzebują lat (nie miesięcy) aby stracić kolor. Jak były idealnie czarne tak są, nic ich nie tknęło. Nie zmieniły rozmiaru, kształtu, nie skurczyły się ani nie rozciągnęły. Po kilku latach noszenia (i prania po jednym razie) na cienkich ramiączkach pokazało się trochę zmechaconych kuleczek. Niestety - te dobrze sprawdzające się wersje to wersje niebawełniane: 93% poliamid (nie mylić z poliestrem) i 7% elastan. Bezszwowe. 
3. Fruit of the loom - warto sprawdzić wersję "sofspun"
4. Livergy (marka Lidlowa) - bywają dobre serie, potwierdzam
5. Sunspel (marka premium)
6. Derek Rose (marka premium)
7. Ribbedtee
 

Majtki

1. Puma - Figi męskie (2 pack) - 95% bawełna, 5% elastan, struktura dżersej. Noszą się i piorą dobrze, nie tracą kolorów.
2. Levis -też figi męskie - LEVIS 200SF BRIEF 2 PACK - Figi - light denim.95% bawełna, 5% elastan, struktura dżersej. Wygodne i nic się pomimo częstego prania nie dzieje. 
3. Intimissimi 
4. Ben Sherman (TKMaxx)

5. Etiquette (TKMaxx)
6. Penguin Originals (TKMaxx)
7. DIM (TKMaxx) - różnie można trafić, podobnie jak z Levi's
8. 
Sunspel (marka premium)
9. Derek Rose (marka premium)


Pidżamy/ piżamy (nie wiem na której wersji pisowni ostatnio stanęło :))
1. Schiesser
2. Sloggi
3. 
Derek Rose (marka premium)
 

Skarpety:
Zestawienie "by @mr.vintage  https://mrvintage.pl/2017/11/wplywa-na-jakosc-skarpet.html oraz

1. Duchamp (TKMaxx)
2. Pedemeia - firma portugalska (https://pedemeia.pt/)
3. Pantherella (marka premium)

 

 

Natomiast mam pytanie - czy ktoś testował serię:

1. Zalando Essentials - podkoszulki, bieliznę, pidżamy - ktoś coś miał i może napisać czy ogólnie to są dobre produkty?
2.  Pier One - też seria bieliźniana dostępna na Zalando - może macie doświadczenia. Zamówiłam synowi bieliznę więc tak z oglądu pierwszego za kilka dni coś napiszę ale może macie dłuższe doświadczenia?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podkoszulki to potwierdzam Intimissimi dobrze się sprawują, sam użytkuje kilka i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o bokserki to także polecam Intimissimi. Teraz przymierzam się do przetestowania tych z koszulenawymiar jak przyjdą napiszę coś więcej.

Natomiast jeśli chodzi o skarpety to niezłe zestawienie zamieścił właśnie @mr.vintage https://mrvintage.pl/2017/11/wplywa-na-jakosc-skarpet.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podkoszulek: od kilku lat kupuje fruit of the loom. Kosztują mało, jakość moim zdaniem jest idealna! W porównaniu do Levisa/Lee są dużo lepsze (i tańsze ;) . Ostatnio jest dostępna wersja SOFSPUN - dłuższa i minimalnie taliowana. A jako drugie życie idą na szmatki do pastowania ;)

Odnośnie bokserek to dla mnie też odwieczny problem. Jak już coś znajdę fajnego to albo później jakość spada albo nie ma już tych modeli. Aktualnie kupuje w TKMax: Ben Sherman.

Skarpetki to temat który również zgłębiałem ostatnio. Bazując na swoim doświadczeniu i kolegów z forum: trzeba próbować i znaleźć najlepsze dla siebie. U mnie najlepiej sprawdzają się bambusowe i bawełna (min. 82%).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie chodzi o górną półkę, jak Sunspel, Derek Rose, Pantherella.

Skarpetki: sprawdź w TkMaxx firmę Duchamp. Warto też zamówić choćby raz u Portugalczyków (Pedemeia), choćby ze względu na sposób dostawy.

Majtki: w TkMaxx Etiquette, Penguin Originals, Levi's lub DIM, ale różnie można trafić.

Podkoszulki: ku mojemu zaskoczeniu Livergy z Lidla. Tak. Napisałem "z Lidla".

Poza tym można próbować z firmami Schiesser czy Sloggi (tu też piżamy), czasem to trochę hit or miss.

Zalando Essentials: kupiłem córce bluzę; nie warto.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maderski napisał:

Ostatni szukałem czegoś w kolorze „cielistym” i nie jest łatwo. Czy ktoś wiek gdzie dostać takie podkoszulki bez rękawów albo z głębokim V?

Jeśli szukasz z myślą, aby taki podkoszulek nie prześwitywał przez koszulę, to czy nie lepiej wybrać jasnoszary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2017 o 11:39, Maderski napisał:

Ostatni szukałem czegoś w kolorze „cielistym” i nie jest łatwo. Czy ktoś wiek gdzie dostać takie podkoszulki bez rękawów albo z głębokim V?

Cielistych męskich nie widziałam nigdzie niestety choć z damskiej strony potwierdzam, źe takie są najmniej widoczne pod cieńszym ubraniem. Natomiast z szarych ma na pewno Intimissimi model CGU09A z egipskiej bawełny i CGU07A z prążkowanej bawełny. Wygooglać można pod „tank top”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2017 o 11:39, Maderski napisał:

Ostatni szukałem czegoś w kolorze „cielistym” i nie jest łatwo. Czy ktoś wiek gdzie dostać takie podkoszulki bez rękawów albo z głębokim V?

https://schaufenberger.de/produkt/ohne-arm-unterhemd/

Strona niestety tylko po niemiecku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się, czy nie dopisać Tom Tailor do skarpet. Ostatnio tak właśnie pomyślałam, że mam 4 pary skarpet nie do zdarcia, noszę je od dawna bo idealnie pasują mi do jeansów - i nic się nie dzieje ze splotem, z kolorem, ze szwami, nic się nie przeciera i nie kurczy. Zerknęłam i mają "tom tailor" wyhaftowane. Tylko ja je chyba kupowałam w Walii dawno temu. W każdym razie kupiłam teraz mężowi i zobaczymy - jeśli będą się dobrze sprawować to dopiszę. |
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z USA w postaci podkoszulek firmy Ribbedtee model Evo Tencel kolor Tan. Wziąłem rozmiar S, chciałem aby mocno przylegała do ciała. Materiał jest bardzo cieniutki i przewiewny. Jakość wykonania myślę że jest na poziomie dobrym +. Nie jest to może jakiś high end ale nie ma do czego się przyczepić. Crew neck świetnie się sprawdza w koszuli pod krawatem a v neck jest dość głęboki dzięki czemu po rozpięciu dwóch górnych guzików nie widać go pod koszulą. Sama długość jest też duża przez co nie wyskoczą że spodni. To chyba tyle na pierwsze wrażenia po odpakowaniu. Wrzucę do automatu, wyprasuje i zobaczę jak będą się sprawdzały na dłuższą metę. 420bdc212f506ff0ce478418c9ee4b40.jpg9d567f7de980d3df59bf1bc39ff1d433.jpg0f979b7731b66fe5b1112213d415d776.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 30.11.2017 o 12:38, Borys-Tech napisał:

Wrzucę do automatu, wyprasuje i zobaczę jak będą się sprawdzały na dłuższą metę.

I jak te podkoszulki się sprawdzają?

Ty je ściągałeś z USA? Czy są może takie "undershirts" w kolorze cielistym / jasnoszarym dostępne gdzieś bliżej - najlepiej w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ponieważ ewidentnie producenci bielizny wychodzą z założenia, że ich klientela składa się wyłącznie z kolarzy torowych (być może bierze się to z obserwacji chodników - bo przecież nie ścieżek rowerowych - w polskich miastach) i produkują bokserki na obwód uda tylko nieco mniejszy od mojego obwodu w klatce, chciałbym zapytać czy ktoś spotkał się z bokserkami (woven boxer shorts) o kroju innym niż minispódniczka?
Na chwilę obecną rozważam ogolenie nóg (albo i nie) i dorabianie w kroju regular jako cheerleaderka; niestety mam 50 lat i „cheer” może być słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lubo69 napisał:

Ponieważ ewidentnie producenci bielizny wychodzą z założenia, że ich klientela składa się wyłącznie z kolarzy torowych (być może bierze się to z obserwacji chodników - bo przecież nie ścieżek rowerowych - w polskich miastach) i produkują bokserki na obwód uda tylko nieco mniejszy od mojego obwodu w klatce, chciałbym zapytać czy ktoś spotkał się z bokserkami (woven boxer shorts) o kroju innym niż minispódniczka?
Na chwilę obecną rozważam ogolenie nóg (albo i nie) i dorabianie w kroju regular jako cheerleaderka; niestety mam 50 lat i „cheer” może być słaby.

@poszetka.com miała niedawno boksery z ozdobnymi guzikami ;)

a serio, chcesz trochę luźniejsze, ale nie jak spodenki z WF, czy "normalne", nie ciasne? te drugie zazwyczaj kupuję Intimissimi i jestem z nich bardzo zadowolony. budżetowo kupiłem niedawno Livergy, ale tu jest różnie - wersja ze ściągaczami delikatnymi na dole uciskała za mocno udo, bez ściągaczy jedne są świetne, drugie zaczęły się pruć w miejscu zszycia górnej gumki, czyli z tyłu

ps. musiałem trochę się nakombinować żeby zaraz ktoś nie doczepił się do moich słów bo temat wrażliwy  (ugniatanie, prucie z tyły itp ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach tych bokserek Embajador z aukcji Allegro wyraźnie widać, że obwód uda jest niemal taki, jak obwód w pasie bez rozciągania. Ja szukam bokserek choćby nieco bardziej zbliżonych do ludzkiej anatomii. Nie chce mi się wierzyć, że w czasach gdy dużo trudniej kupić koszulę classic fit niż slim fit, nikt nie sprzedaje bokserek bez rozkloszowania. Noszenie majtek do krawca jest natomiast mało praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lubo69 napisał:

Na zdjęciach tych bokserek Embajador z aukcji Allegro wyraźnie widać, że obwód uda jest niemal taki, jak obwód w pasie bez rozciągania. Ja szukam bokserek choćby nieco bardziej zbliżonych do ludzkiej anatomii. Nie chce mi się wierzyć, że w czasach gdy dużo trudniej kupić koszulę classic fit niż slim fit, nikt nie sprzedaje bokserek bez rozkloszowania. Noszenie majtek do krawca jest natomiast mało praktyczne.

Ja sobie chwalę te z Intimissimi i ostatnio kupiłem też zestaw z Lancerto. Uda mam raczej szczupłe i nic nie odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69

I znów widzać, że my - starsi panowie mamy podobne potrzeby/preferencje... ;-)

...też nie cierpię bokserek, które są przykrótkie i mają otwór nogawki tak szeroki, że czujesz się jak w mini - owszem jest przewiew, ale nie spełniają swojej podstawowej higienicznej funkcji.

Najlepsze (spełniające oczekiwania) jakie mam są bokserki Hollistera (mam jeszcze kilka par zakupionych jeszcze za czasów, kiedy marka była niedostępna w Europie - teraz chyba niestety zmienili krój);

Drugą marką, z której również jestem zadowolony są bokserki CK (mam kilkanaście par z czasów, kiedy sprzedawali stacjonarnie w outletach i w zeszłym roku kupiłem dwa dwupaki na zalandolounge - dają radę. Niestety nie wszystkie mają taki sam krój, a nie wiem jaka jest różnica w opisie/na co zwrócić uwagę przy zamówieniu zdalnym...)

Trzecie, które mogą spełnić Twoje oczekiwania to... H&M!

I tutaj znowu jest loteria - czasami wśród tych bokserek-flag zdarzają się dwupaki opisane jako slim fit - i te są naprawdę ok.

Niestety od dłuższego czasu nie widziałem tych modeli w moim rozmiarze (a zachodzę do tego sklepu tylko po to, żeby sprawdzić wieszaki z gaciami...)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby polecić bokserki dla ludzi z dużymi udami? Takie, które po chwili nie będą się podnosić lub zwijać w okolice pachwin? Nie chcę zbyt obrazowo opisywać, co się dzieje przy okazji ;) Czy dla takich ludzi pozostają jedynie niebokserkowe produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.