Jump to content
Sign in to follow this  
blueloafers

[Francesco Guida] Garnitur trzy czesciowy

Recommended Posts

Francesco Guida

Zamowienie 3 czesciowego garnituru z dosc letniej, przewiewnej tkaniny probnika Palm Beach (wciaz probuje ustalic kto jest producentem, mozliwe ze Eurotex, ale do konca nie jestem pewny - chetnie sie dowiem). Tkanina jest stara i jej 4.5m stanowi zasoby Francesco. Krawiec podrozuje z wspaniala kolekcja probek tkanin vintage, bardzo niespotykanych, co uwazam w dzisiejszych czasach latwej dostepnosci jest bardzo duzym plusem. 

Granat wyroznia interesujacy wzor paska pinstripe - potrojna nic (srodkowa jest w kolorze jasnego brazu a dwie boczne wyraznie jasno niebieskie). Ponizej kilka zdjec pokazujacych tkanine i jej splot (pierwsze zdj w bardzo slabym swietle, drugie w naturalnym) oraz inspiracje garnituru, zamowienie mojego kolegi u innego krawca z Florencji. Styl bedzie niemal identyczny. 

5a017e1900872_Photo27-10-201721_45_05.thumb.jpg.87ea66db76021fa24d9903a4b1c51293.jpg

Photo 28-10-2017, 10.56.39.jpg

janusz-seminara-44_ME.jpg

• Like 2
  • Upvote 3

Raczej nie bo na zdjęciu tego drape w ogóle nie ma. Są tylko szersze niż się ostatnio widuje ramiona ale nie ma nadmiaru materiału w klatce.

• Like 1

21 minut temu, Servetch napisał:

Czy w przypadku tego garnituru można mówić o "drape cut"?

Nie za bardzo.

7 minut temu, Ernestson napisał:

Raczej nie bo na zdjęciu tego drape w ogóle nie ma. Są tylko szersze niż się ostatnio widuje ramiona ale nie ma nadmiaru materiału w klatce.

Tak jest. Wiecej drape jest np w garniturze B&Tailor, ale nie tutaj. 

Pierwsze zdj z przymiarek. 

Guida lubi krotkie marynarki wiec do tego co jest dodam 1cm mimo ze wiekszodc komentarzy radzilo zostawic aktualna dlugosc. Rekawy troche beda krotsze, plecy podniesione, powiekszenie w ramionach i klacie. Spodnie poszerzone troche od pasa do kolana

6D807319-A3DC-4EA3-8807-19CC4EDD2919.jpeg

F60D3033-F802-47DB-8F8F-4D265EA3E46B.jpeg

• Like 5
  • Upvote 3

Godzinę temu, michau napisał:

Kamizelkę będzie cokolwiek widać spod marynarki?

Dobre pytanie. Kamizelka nie byla gotowa na przymiarke wiec jeszcze nie wiem, ale taka mam nadzieje.