Skocz do zawartości
spiryt

Koszula na miarę

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za pomoc. Na ten moment, po zgłębieniu tematu, rozważam już tylko Atelier Zabłotny lub Macaroni (zależy mi również na lokalizacji w tej części Warszawy). Gdybyście mieli zdecydować między tymi dwoma miejscami, to na które z nich byście się zdecydowali? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam już koszule z Vel Venti http://www.koszulanawymiar.pl/ , po wpadkach z Bernheim wreszcie mam spokój ducha. Wszystko na czas, wszystko tak jak było zamówione. 

Zachwycili mnie możliwością wyboru, chyba 6 samych Kentów do wyboru (kołnierzyków jest chyba 40). Gdzie nie zamówisz, jeśli miara będzie dobrze zrobiona to będziesz zadowolony.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z Was wie, czy są jakieś zalety zamówienia koszuli u Zaremby? Bo cena jest (chyba) wyraźnie wyższa niż w pozostałych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Materiały ma od włoskich producentów, których próżno szukać u reszty którzy mają prawie dokładnie te same próbniki. Materiały dodam nastawione właśnie na ciepły klimat. Plus robi dopasowanie jeszcze po przyjściu na miejscu przeszywając szwy (reszta albo daje do ręki koszule i martw się pan sam, albo najwyżej robiąc proste poprawki w postaci zakładek itp).

Ekonomicznie najlepiej zamówić jedną koszulę u niego, potem zmierzyć i lecieć Olgą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jednak można liczyć na lepsze dopasowanie? To ważna wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny podstawowych koszul w miejscach, które brałem pod uwagę: Zabłotny 550 zł, Macaroni 600 zł, Zaremba 650 zł. Byłem przekonany, że w każdym z tych miejsc produkt ostateczny jest generalnie bardzo podobny, tkaniny podobne no i w cenie jest druga przymiarka i ewentualne poprawki, ale post Typowego Janusza nieco temu przeczy... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak robi Macaroni, ale czytając recenzje nie zauważyłem by jakoś znaczniej ingerował w gotową koszulę, co nie znaczy, że tego na pewno nie robi - musiałby się wypowiedzieć ktoś kto zamawiał u niego i miał poprawki ingerujące w szwy robione. W każdym razie pod kątem dopasowania i jakości materiału (dla mnie najważniejszym czynnikiem była przewiewność i jak najmniejsza podatność na gniecenie)  - u Zaremby zamówione koszule miały najlepsze dopasowanie. A że brzuszysko jest,  słuszna waga jest, skolioza jest, to nie jest to tak łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem jak robi Macaroni, ale czytając recenzje nie zauważyłem by jakoś znaczniej ingerował w gotową koszulę, co nie znaczy, że tego na pewno nie robi - musiałby się wypowiedzieć ktoś kto zamawiał u niego i miał poprawki ingerujące w szwy robione. W każdym razie pod kątem dopasowania i jakości materiału (dla mnie najważniejszym czynnikiem była przewiewność i jak najmniejsza podatność na gniecenie)  - u Zaremby zamówione koszule miały najlepsze dopasowanie. A że brzuszysko jest,  słuszna waga jest, skolioza jest, to nie jest to tak łatwe.

Pozwolę się wypowiedzieć jako pracownik Macaroniego - standardowo przy zamówieniu pierwszej koszuli zawsze proponujemy jedną przymiarkę po drodze (na niewykończonej koszuli przymiarkowej, zszytej na fastrygach, już z gotowej tkaniny), co umożliwia bardzo łatwe wprowadzenie zmian przed odebraniem gotowego produktu.
  • Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaremby zdecydowanie nie polecam - zamówiłem na początek jedną koszulę z marszczeniami na wszyciu rękawów i połączeniu pleców z karkiem. Efekt nie podobał mi się (jest przesadzony, dużo gorszy niż np. w Suit Supply z najdroższej linii), więc kolejne dwie zamówiłem bez marszczeń, wyraźnie to zaznaczając. Koszule dostałem z marszczeniami, reklamacja zakończyła się - zamiast odszyciem koszul od nowa - spruciem i ponownym zszyciem koszul po którym zupełnie straciły formę i po jeszcze kolejnej turze poprawek nie nadawały się do noszenia.

Generalnie ten zakład - pomimo pięknych FB/instagrama - chyba przerosła ilość klientów i zamówień. Miarę zbierają średnio rozgarnięci studenci. Niestety wychodzi na to, że w Polsce nie ma dobrych i zupełnie pewnych miejsc na szycie w stylu włoskim...

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sądzicie o  kołnierzyku BD w koszulach Zack Roman ? Nie wydaje się wam trochę przesadzony  ? Chcę zamówić w Vel Venti lnianą BD i nie moge się zdecydować :?

trento.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szylem w Cafardinim na grzybowskiej, i jestem zadowolony -  oczywiscie bledy poczatkujacego, ale juz teraz bardziej swiadomy jestem.
To co wazne - reklamowalem material - bo 3 koszul NIE DALO - sie uprasowac, po prostu, reklamacje mi uznali. 

Zgadzam sie z wpisem ze miara dobrze zebrana, to wiekszosc bedzie dobrze....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi