Skocz do zawartości

Pierwsze szycie na miarę - spodnie


Dziaku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poniżej wrzucam zdjęcia moich pierwszych spodni uszytych dzięki koledze @Friq z materiału z tego posta https://forum.butwbutonierce.pl/topic/5573-s-kupon-lnu-17m-12017/?tab=comments#comment-251734. Materiał to 55%len, 45% bawełna. Jest to realizacja mocno budżetowa, wykonana przez krawcową, której zlecam na co dzień proste przeróbki. Szyte w Olsztynie - Manhattan, Pracownia Krawiecka Agnieszka. Za igłę zapłaciłem 120zł. W spodniach "z wieszaka" mam wielki problem ze zmieszczeniem się w biodrach, udach i łydkach (spodnie w pasie musiałyby być z 3 rozmiary za duże przy kroju 'regular').

Pierwotnie miały być zakładki, ale nie wystarczyło materiału, a nie chciałem takich drobnych 'zakładeczek', więc stanęło na zaszewkach. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę, bo na tych spodniach raczej się nie skończy. Chciałbym wiedzieć, co mogę poprawić i w jaki sposób :) To co sam zauważyłem to fakt, że mogłyby być jeszcze delikatnie szersze w biodrach i w udach oraz układ kieszeni z tyłu - za wąskie/za szeroko rozstawione, na szczęście spodnie będą noszone z marynarką więc nie jest to duży problem. Co do długości - z racji tego, że to len, zostawiliśmy delikatnie dłuższe, żeby pod koniec dnia nie były za krótkie :)

Pozdrawiam,

Damian

IMG_20170922_195123.jpg

IMG_20170922_195351.jpg

IMG_20170922_195541.jpg

IMG_20170922_195620.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2017 o 21:58, Dziaku napisał:

Cześć,

poniżej wrzucam zdjęcia moich pierwszych spodni uszytych dzięki koledze @Friq z materiału z tego posta https://forum.butwbutonierce.pl/topic/5573-s-kupon-lnu-17m-12017/?tab=comments#comment-251734. Materiał to 55%len, 45% bawełna. Jest to realizacja mocno budżetowa, wykonana przez krawcową, której zlecam na co dzień proste przeróbki. Szyte w Olsztynie - Manhattan, Pracownia Krawiecka Agnieszka. Za igłę zapłaciłem 120zł. W spodniach "z wieszaka" mam wielki problem ze zmieszczeniem się w biodrach, udach i łydkach (spodnie w pasie musiałyby być z 3 rozmiary za duże przy kroju 'regular').

Pierwotnie miały być zakładki, ale nie wystarczyło materiału, a nie chciałem takich drobnych 'zakładeczek', więc stanęło na zaszewkach. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę, bo na tych spodniach raczej się nie skończy. Chciałbym wiedzieć, co mogę poprawić i w jaki sposób :) To co sam zauważyłem to fakt, że mogłyby być jeszcze delikatnie szersze w biodrach i w udach oraz układ kieszeni z tyłu - za wąskie/za szeroko rozstawione, na szczęście spodnie będą noszone z marynarką więc nie jest to duży problem. Co do długości - z racji tego, że to len, zostawiliśmy delikatnie dłuższe, żeby pod koniec dnia nie były za krótkie :)

Pozdrawiam,

Damian

Strasznie się cieszę, że materiał został wykorzystany w tak dobry sposób ;).
Z poprawek to skróciłbym spodnie lekko te aktualne i na przyszłość zrobił wyższy stan, ale to już moje preferencje. Gratuluje świetnych spodni! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne spodnie :)

Faktycznie, tylne kieszenie wydają się być zbyt małe, ale może był to zamierzony ruch?

Długość do skrócenia, ale ta kwestia już była podnoszona. Ile cm mają mankiety? Moim zdaniem aby był sens je `instalować` nie powinny mieć mniej niż 5 cm, ale trudno mi ocenić na podstawie zdjęć. 

Jeśli chodzi o wysokość stanu to jest to kwestia indywidualna, kto co lubi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2017 o 23:30, Servetch napisał:

1. Są zbyt długie, nie wygniotą się o tyle.

Wrzucam tutaj też zdjęcia po całym dniu noszenia, jak widać z tyłu nogawki wyczyściły się na dole i długość z tyłu jest moim zdaniem ok, mam tylko problem z przodem, czy jedynym wyjściem jest ich skrócenie po całości? Wtedy dla mnie przód mógłby być krótszy, ale tyłu chyba już nie chciałbym ruszać...

IMG_20170924_175357.thumb.jpg.cd24810acca9892cffa1d2c7c0f357e3.jpgIMG_20170924_175349.thumb.jpg.2adfd73e4a2424c08eaabd4a2985d92b.jpg

W dniu 22.09.2017 o 23:30, Servetch napisał:

3. Jeśli na szelki, to podniósłbym stan (mniej więcej tak, żeby zakryć jeden guzik koszuli więcej)

Co do wysokości stanu, jest on już z tych wyższych (pierwsze zdjęcie w tym wątku zostało zrobione trochę z góry, więc nie oddaje proporcji). Też podobają mi się spodnie z wyższym stanem, ale muszę też brać pod uwagę swoją sylwetkę. A niestety przy moich dłuższych nogach, dużo wyższy stan wyglądałby już komicznie.

 

4 godziny temu, wally napisał:

Faktycznie, tylne kieszenie wydają się być zbyt małe, ale może był to zamierzony ruch?

Czy zamierzony czy nie - powinny być szersze, bliżej środka i niżej, ale to przy następnej realizacji :)

 

4 godziny temu, wally napisał:

Długość do skrócenia, ale ta kwestia już była podnoszona. Ile cm mają mankiety? Moim zdaniem aby był sens je `instalować` nie powinny mieć mniej niż 5 cm, ale trudno mi ocenić na podstawie zdjęć.

Wrzuciłem wyżej zdjęcia po dniu noszenia, dalej do skrócenia?  Mankiety mają równo 5cm, ale ja mam 193cm wzrostu, więc stąd mogą wydawać się węższe.

 

Pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło. Do tego w takiej cenie :) Stanu bym nie ruszał bo jak widzę planujesz tez nosić z paskiem skoro są szlufki a wyższy do paska wyglądałby zle. Chyba tylko lekko uda do poprawy bo się z tylu lekko marszczą ale i tak nie jest zle. Ja długość bym skrócił ale to tez kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie wyszły ładne, ja ze swojej strony mogę zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

- są za wąskie w biodrach i udach. Można to wnioskować po naprężeniach materiału z przodu, ale też odbijających się workach kieszeniowych na przednich nogawkach.

- Ponadto to załamanie pod pośladkami to IMO kwestia nie do końca dobrze wprasowanego materiału właśnie w tym miejscu, ale może też pochodną powyższej uwagi. Coć z drugiej strony to bawełna z lnem więc ma prawo się gnieść..

- co do kieszeni pasplowanych z tyłu to już wszystko zostało napisane :) 

- spodnie można skrócić i można to zrobić ze skosem (nawet przy mankiecie) choć oczywiście nie będzie on tak duży jak nogawki wykończone na gładko

- pasek spodni (gurt) mógłby być nieco sztywniejszy, szczególnie przy wysokości paska 3,5 cm + i zapinanym na dwa guziki 

- moim zdaniem zaszewkę najlepiej ustawiać między kantem a kieszenią - wybiera ona wtedy nadmiar materiału w tym miejscu

Jak na pierwsze zamówienie jest bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przedyskutować to skrócenie po skosie z krawcową, ona twierdzi, że się nie da bardziej (już lekki skos jest zrobiony).

2 godziny temu, Tomasz Fedak napisał:

pasek spodni (gurt) mógłby być nieco sztywniejszy, szczególnie przy wysokości paska 3,5 cm + i zapinanym na dwa guziki 

Cenna uwaga na przyszłość, rozumiem, że wtedy trzeba zastosować dodatkowe wypełnienie?

2 godziny temu, Tomasz Fedak napisał:

- moim zdaniem zaszewkę najlepiej ustawiać między kantem a kieszenią - wybiera ona wtedy nadmiar materiału w tym miejscu

A mi się właśnie wydawało, że będzie to ładnie i spójnie wyglądało, gdy kant nie będzie znikał ot tak, a zamiast tego ładnie przechodził w zaszewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Maksymalny skos do uzyskania przy mankiecie (o wysokości 5 cm) to ok. 1-1,5 cm maksymalnie. 

2. Do wnętrza paska wstawia się płótno o różnej grubości/sztywności w zależności od materiału i preferencji noszącego, ale też jak wspomniałem jeśli wyższy stan spodni to najczęściej wyższy pasek i żeby się nie łamał w połowie wysokości wstawia się właśnie sztywniejsze wypełnienie. 

3. Są różne szkoły, konsultując się kiedyś z krawcem stwierdził, że "anatomicznie" do tego podchodząc umiejscowienie zaszewki pomiędzy kantem a kieszenią (nawet bliżej kieszeni) jest uzasadnione, ze względu na to że jest tam już kość biodrowa i jest tam po prostu pusto, a zaszewka ładnie wybiera powstały nadmiar i wygląda to bardzo efektownie. Zdjęcie poniżej prezentuje dokładnie umiejscowienie wspomnianej zaszewki. 

22052532_1671715016213589_84962701_n.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.