Skocz do zawartości

Pierwsze bespoke prośba o pomoc


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie,

 

jako osoba całkowicie nie obeznana z dyskutowanymi tu tematami "przebrnąłem" przez dyskusje na forum, niestety nadal potrzebuję odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.

 

Chciałbym "zakupić" garnitur biznesowy, do pracy, w Warszawie. Nie oczekuję konretnej tkaniny, ważniejszy jest dla mnie krój. Ma być do dosyć nowoczesny, luźny krój, bardzo dopasowany. Pozostaje kwestia ceny - nie chciałbym wydawać więcej niż 3.500 zł

 

Wiem, że ze względu na cenę odpada większość warszawskich krawców, ale czy możecie polecić mi coś ciekawego czy mam raczej przerzucić się na MTM. Tak więc czy ktoś w rodzaju J. Błoński będzie dobry dla mnie (pamiętajcie chodzi o nowoczesny look) czy raczej Balthazar/Buczyński?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wybrać z półki coś dla siebie, mam dosyć krótki nogi w stosunku do tułowia, wąskie biodra. Ogólnie jest ciężko. Natomiast kupiłem jeden mierzony garnitur w Tajlandii :) na plaży :) i pasuje jak ulał, i wyglądam w nim 100 razy lepiej niż w jakimkolwiek ze sklepu. Stąd chęć sprawienia sobie porządnego garnituru na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem jak mam traktować tą odpowiedź. Czy fakt, iż podoba mi się garnitur szyty w Azji na dziadowskim materiale, wyklucza mnie z osób które powinny dokonać zakupu garnitury na miarę w Polsce. No nie wiem.

 

Niestety ni otrzymałem odpowiedzi na zadane pytanie.

 

PS. Wyjazdy do Azji niemożliwe przez następny rok/dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom chodzi o to, że jeśli jesteś początkujący to najprawdopodobniej nie będziesz potrafił przełożyć swojego wyobrażenia o garniturze idealnym (jeśli w ogóle masz takie wyobrażenie) na poszczególne szczegóły wykonania, rozwiązania o które zapyta Cię krawiec. Bez dokładnego sprecyzowania takich detali finalny produkt od krawca może znacząco się różnić od Twoich oczekiwań. Tym bardziej, że budżet raczej nie jest duży. Jeśli rzeczywiście czytałeś forum kupisz coś z wieszaka lub popróbujesz MTM.

 

A co do dowcipnych odpowiedzi .... przywykniesz.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktuj jak masz na to ochotę :) ale:

- mając kilka zamówień własnych za sobą, wsparcie kolegów przy ich zamówieniach, wiem tylko tyle, że szycie na miarę może się nie udać, a tym bardziej może nie sprostać oczekiwaniom;

- masz wyobrażenie o czymś co chciałbyś mieć ale uzyskanie tego w prawdziwym świecie może się nie udać z różnych powodów...

- często nasze wyobrażenie wynika z obserwacji kogoś innego np. ten facet na zdjęciu/ulicy/filmie wygląda świetnie - chcę tak samo. Ale... nie jestem tym facetem ze zdjęcia, on może się w czymś czuć świetnie ja niekoniecznie etc. 

- chcesz standardowy garnitur - nie masz preferencji co do tkaniny to może lepiej zastosować zasadę Simona Cromptona: kup z wieszaka i załóż 10% ceny na poprawki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie odpowiedzi mi chodziło. Dziękuję. Jak najbardziej mam pewne wyobrażenie o garniturze idealnym, które w związku z moim brakiem wiedzy może się przełożyć na niezadowolenie z produktu finalnego. 100 % racji.

 

Tak, myślałem o trzeciej opcji, czyli zakupie czegoś z wieszaka plus poprawki. Byłbym wdzięczny za wskazanie dobrego krawca na poprawki w Wawie.

 

Czyli rozumiem, że opcje z MTM też mam wykluczyć? Co byście zaproponowali z MTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Drodzy,

 

Noszę się z zamiarem pierwszego zamówienia bespoke. Udało mi się kupić identyczną flanelę (poza kolorem wzoru) do tej, z której marynarkę (RTW, 2.5 guzika) już mam. Uważałem tę marynarkę (załączone zdjęcia) za w miarę dopasowaną do sylwetki, ale po lekturze forum musiałem zmienić zdanie. :-) Serdeczna prośba do Was o uwagi co wygląda źle na zaprezentowanej marynarce - moim celem jest zmniejszenie ryzyka błędu w bespoke poprzez pokazanie kroju marynarki w której dobrze się czuję + świadomość tego, co jest w niej złego po Waszych uwagach, tj., żebym wiedział, na co powinienem zwrócić szczególną uwagę podczas rozmowy z krawcem.

 

Za ewentualne uwagi dziękuję i pozdrawiam

WS

post-3044-0-96529200-1419540099_thumb.pn

post-3044-0-03427800-1419540110_thumb.pn

post-3044-0-86473200-1419540118_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałda poznańska jest na zdjęciu z profilu. Mnie się jeszcze - w dodatku do tego, co powiedział kolega Ingvar - nie bardzo podobają ramiona, chyba są zbyt wąskie? Ogólnie, jeśli to RTW, to powiedziałbym, że jest za mała, lepiej byłoby wziąć o rozmiar większą i skrócić rękawy (bo byłyby za długie). Też często popełniam ten błąd kupując RTW - rękawy są najłatwiejsze do ocenienia, więc często biorę coś, co ma idealne rękawy - i tylko rękawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałda poznańska jest na zdjęciu z profilu. Mnie się jeszcze - w dodatku do tego, co powiedział kolega Ingvar - nie bardzo podobają ramiona, chyba są zbyt wąskie? Ogólnie, jeśli to RTW, to powiedziałbym, że jest za mała, lepiej byłoby wziąć o rozmiar większą i skrócić rękawy (bo byłyby za długie). Też często popełniam ten błąd kupując RTW - rękawy są najłatwiejsze do ocenienia, więc często biorę coś, co ma idealne rękawy - i tylko rękawy...

 

Niestety fałda jest - jeszcze chyba nie trafiłem na żadną RTW, która jakoś by wyglądała, a jednocześnie fałda by się nie ukazała :) Dziękuję Wam bardzo za uwagi, będę teraz wiedzieć na co zwrócić uwagę - jak już się zdecyduję na szycie, to oczywiście wrzucę zdjęcie porównawcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozorna różnica długości rękawów to raczej kwestia zwiniętej koszuli (mankiet lewy nie schodzi tak nisko jak prawy). Nie należy się takimi drobnostkami przejmować, bo przy bespoke'u to się i tak wyprostuje (długość rękawów i fałda poznańska). Ważniejsze jest umieszczenie guzika i długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnituru bespoke nie da się porównać z żadnym innym :). Różnic o wiele więcej niż te które wymieniacie. Konstrukcja, wykonanie osobistego szablonu, krojenie, zaprasowanie tkaniny i płótna wewnątrz, plus dwie/trzy miary gwarantuje, że Garnitur bespoke leży wybitnie dobrze tylko na osobie, której został uszyty :). Żaden sprzedawca mtm tego nie zmieni. Mam teraz na warsztacie poprawkę takiego mtm made in italy. Zapewniam Was, że więcej czasu będzie poprawiany niż był szyty :), dramat za 4000pln.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.