Skocz do zawartości

Uratowanie butów


Flawless

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wiem, że tytuł tematu brzmi trochę typowo, jednak trafiłem tutaj z bardzo prostej przyczyny. Chciałbym uratować pewne buty, które znalazłem niedawno w swoim garażu. Są cudowne, lecz zniszczone. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, więc jeżeli możecie, bardzo bym prosił o doradzenie konkretnych działań z nimi lub podesłanie mi jakichś poradników dotyczących właśnie renowacji tego typu obuwia.

Dziękuję. Jeżeli nie ten dział, to bardzo przepraszam. Podsyłam zdjęcia bucików.

 

20751450_10203987478484553_1756069949_n.jpg

20751508_10203987478564555_105557226_n.jpg

20786299_10203987478444552_135974798_n.jpg

20793396_10203987478524554_924037428_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty absolutnie nie są warte jakiegokolwiek wkładu pracy, ale jeśli z jakichś (sentymentalnych?) powodów się uparłeś, znajdziesz tu wszystko. Zrób sobie kanapki i czytaj; możesz zacząć od wątku "mała renowacja";-)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lubo69 napisał:

Buty absolutnie nie są warte jakiegokolwiek wkładu pracy, ale jeśli z jakichś (sentymentalnych?) powodów się uparłeś, znajdziesz tu wszystko. Zrób sobie kanapki i czytaj; możesz zacząć od wątku "mała renowacja";-)

A dlaczego tak sądzisz? Uważasz, że są nie do uratowania? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Flawless napisał:

Cześć!

Chciałbym uratować pewne buty, 

Jeśli los postanowił Cię pozbawić tych butów, na dłuższy czas ukrywając je w garażu, to nie przeszkadzaj mu. To strasznie brzydkie buty! 

Nie wyciągaj proszę wniosku, że to forum jest jakimś nieprzyjemnym miejscem z wrogimi ludźmi. Jest wprost przeciwnie. Chcemy Ci pomóc, bo dla takich potwornie brzydkich butów mamy tu od dłuższego czasu specjalny wątek.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie twierdzę że to forum dla potworów, które chcą się wyżyć na moim guście. Wniosek jest prosty - buty wg was są brzydkie i zniszczone, dlatego nie opłaca się w nie ingerować. Ma to swoją dobrą stronę - zostawię sobie te buty, co by móc poćwiczyć na nich jakieś sprawy czysto renowacyjne. Nigdy nie odmawiałem swoich butów, ale już się powoli zabieram do zakupu kosmetyków. Jeżeli nie rajcują Was te buty, już wam podsyłam inne, z którymi również chciałbym coś zrobić. Przede wszystkim jakoś pozbyć się zgięć i ogarnąć podeszwę w moich ukochanych brogsach, mam jeszcze jakieś swoje Jordany, które również służą mi już drugi sezon i chciałbym je jakoś ogarnąć. Już wam podsyłam zdjęcia. 

IMG_3655.JPG

IMG_3656.JPG

IMG_3657.JPG

IMG_3658.JPG

IMG_3659.JPG

IMG_3660.JPG

IMG_3661.JPG

IMG_3662.JPG

IMG_3663.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Flawless napisał:

Nie, nie twierdzę że to forum dla potworów, które chcą się wyżyć na moim guście. Wniosek jest prosty - buty wg was są brzydkie i zniszczone, dlatego nie opłaca się w nie ingerować.

To, że te buty są skandalicznie brzydkie i zniszczone, to nie nasze subiektywne zdanie, tylko opis rzeczywistości. Tak jak już Ci radzili koledzy, wyrzuć je do śmieci. Jeśli faktycznie chcesz "ratować" inne buty, to przeczytaj odpowiedni wątek i skorzystaj z rad tam zawartych. 

Jak dla mnie temat jak nie do kasacji, to przynajmniej do przeniesienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Siata napisał:

 

To, że te buty są skandalicznie brzydkie i zniszczone, to nie nasze subiektywne zdanie, tylko opis rzeczywistości. Tak jak już Ci radzili koledzy, wyrzuć je do śmieci. Jeśli faktycznie chcesz "ratować" inne buty, to przeczytaj odpowiedni wątek i skorzystaj z rad tam zawartych. 

Jak dla mnie temat jak nie do kasacji, to przynajmniej do przeniesienia.

 

 

Oj tam, zaraz do kasacji. Do kasacji to się nadaje Tico po uderzeniu w krawężnik. Po prostu wyszedłem z założenia, że do każdych butów trzeba podejść mimo wszystko indywidualnie, dlatego poprosiłem o porady odnośnie renowacji tych brogsów i Jordanów: co kupić, jak robić itp. 

Swoją drogą, nie zdziwię się jak te moje garażówki wylądują w temacie z brzydkimi butami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek 00 napisał:

Skoro upierasz się przy renowacji to nic innego z nich nie uzyskasz jak tylko podwojenie wartości a nawet potrojenie po przez użyte środki. Lepiej tą kasę odłóż na nowe buty, nawet jeżeli miały to być Ryłko, Ginno Rossi itp. Serio :)

Nie żebym się upierał przy renowacji na siłę, chciałem po prostu się dowiedzieć, czy z tymi butami które później wysłałem można by było coś zrobić. Widziałem już trochę tutoriali i widziałem już naprawdę super efekty po renowacjach, np. brogsy od SecondHand Dandy. Czyli mówisz, że nawet tych brogsów od Badury nie opłaca się odnawiać? 

57 minut temu, Hush napisał:

Dziwne, że ten wątek nie został jeszcze zamknięty lub, nawet lepiej, usunięty.

 

Bo? Co Ci w nim przeszkadza? To, że ktoś prosi o poradę i pomoc to jakiś powód do publicznego linczu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, Flawless napisał:

Bo? Co Ci w nim przeszkadza? To, że ktoś prosi o poradę i pomoc to jakiś powód do publicznego linczu? 

To nie lincz, to raptem smagnięcie batem po łydce, nie dramatyzuj. Jeśli chcesz poprosić o pomoc, zrób to w odpowiednim wątku, korzystając z wyszukiwarki w razię wątpliwości.

Nie ma potrzeby tworzyć nowego wątku, który kompletnie nic nowego na forum nie wnosi i pokazuje drastyczną treść :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Flawless napisał:

Bo? Co Ci w nim przeszkadza? To, że ktoś prosi o poradę i pomoc to jakiś powód do publicznego linczu? 

1. Prosisz o poradę na forum poświęconym klasycznej męskiej elegancji; przyjmij zatem pierwszą poradę: zaprezentowane obuwie numer 1 i 3 nie mieści się w kanonach klasycznej męskiej elegancji, a numer 2 może od biedy.

2. Na brak zachwytu nad swoimi butami i entuzjazmu dla swojego pomysłu reagujesz nerwowo. To jednak nie infolinia producenta pasty do butów i nikt z nas nie jest zobowiązany nikomu pomagać.

3. Uparłeś się, żeby z Jeana Reno za pomocą makijażu zrobić Natalie Portman i nie przyjmujesz do wiadomości oczywistych jak nam się wydaje wątpliwości "po co?" a także faktu, że różnicę i tak zawsze będzie widać.

Unknown.jpeg.02ed44af80d8a198013e6bdbbde2aecb.jpeg

4. Nawet jeśli za buty zabiorą się fachowcy (Wielki Shoe, Arsen czy szewc24.pl), nie staną się one ładne, drogie czy wartościowe, będą co najwyżej zadbane.

5. Zaprezentowane przez Ciebie buty są najpewniej wykonane ze skór tak podłych, że trudno nam zaproponować środki do renowacji, bo nie wiadomo, czy w takie skóry cokolwiek wniknie (pomijając już opłacalność tego typu zabiegu).

6. Buty wyglądają tak, jakby nigdy nie przetarto ich nawet szmatką, a Ty piszesz że renowacja butów ma być Twoim pomysłem na życie; zaiste dziwna metamorfoza.

7. Podsumowując - Twoje buty, Twoja decyzja. Podesłaliśmy poradniki, proponujemy abyś poczytał i wchłonął wiedzę; jeśli zdecydujesz się na renowację, pokaż efekty. Mamy wszyscy nadzieję, że wtedy nie trzeba już będzie zdjęć poprzedzić ostrzeżeniem "uwaga, drastyczne treści".

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lubo69 napisał:

1. Prosisz o poradę na forum poświęconym klasycznej męskiej elegancji; przyjmij zatem pierwszą poradę: zaprezentowane obuwie numer 1 i 3 nie mieści się w kanonach klasycznej męskiej elegancji, a numer 2 może od biedy.

2. Na brak zachwytu nad swoimi butami i entuzjazmu dla swojego pomysłu reagujesz nerwowo. To jednak nie infolinia producenta pasty do butów i nikt z nas nie jest zobowiązany nikomu pomagać.

3. Uparłeś się, żeby z Jeana Reno za pomocą makijażu zrobić Natalie Portman i nie przyjmujesz do wiadomości oczywistych jak nam się wydaje wątpliwości "po co?" a także faktu, że różnicę i tak zawsze będzie widać.

Unknown.jpeg.02ed44af80d8a198013e6bdbbde2aecb.jpeg

4. Nawet jeśli za buty zabiorą się fachowcy (Wielki Shoe, Arsen czy szewc24.pl), nie staną się one ładne, drogie czy wartościowe, będą co najwyżej zadbane.

5. Zaprezentowane przez Ciebie buty są najpewniej wykonane ze skór tak podłych, że trudno nam zaproponować środki do renowacji, bo nie wiadomo, czy w takie skóry cokolwiek wniknie (pomijając już opłacalność tego typu zabiegu).

6. Buty wyglądają tak, jakby nigdy nie przetarto ich nawet szmatką, a Ty piszesz że renowacja butów ma być Twoim pomysłem na życie; zaiste dziwna metamorfoza.

7. Podsumowując - Twoje buty, Twoja decyzja. Podesłaliśmy poradniki, proponujemy abyś poczytał i wchłonął wiedzę; jeśli zdecydujesz się na renowację, pokaż efekty. Mamy wszyscy nadzieję, że wtedy nie trzeba już będzie zdjęć poprzedzić ostrzeżeniem "uwaga, drastyczne treści".

1. Cóż, nie sądziłem, że na tym forum udzielają się tylko dandysi i prawdziwi, eleganccy mężczyźni. Funduszy na super-odlotowe-eleganckie buty jeszcze nie mam, jeżeli będę miał i jakieś zdobędę to wtedy się odezwę.

2. Nie reaguję nerwowo, chciałem po prostu odpowiedzi. Otrzymałem - dziękuję.

3. Przyjąłem to do wiadomości wręcz przejrzyście już po pierwszej odpowiedzi.

4. Też nie oczekuję cudownych efektów, chciałbym po prostu zadbać o swoje buty, w których mimo wszystko chodzę i je lubię (2 i 3 para), ale są już zaniedbane. Nie chciałbym ich odnawiać w sposób taki, że będą praktycznie jak nowe - tylko odświeżyć, żeby ładnie wyglądało. Nie wiem skąd w ogóle wziąłeś sobie, że chciałbym, aby buty wyglądały drogo czy l u k s u s o w o, ale spokojnie - chcę tylko je nieco rozpieścić.

5. Patrz punkt pierwszy.

6. Co do pierwszej pary - zgodzę się, ale to tylko kwestia tego, że tyle leżały w garażu. Co do dwóch - ściema. Brogsy nawet dzisiaj wypastowałem. Więc proszę, nie dopowiadaj sobie.

7. Dziękuję i przepraszam wszystkich, którym skrzywdziłem oczy.

Cytuj

To nie lincz, to raptem smagnięcie batem po łydce, nie dramatyzuj. Jeśli chcesz poprosić o pomoc, zrób to w odpowiednim wątku, korzystając z wyszukiwarki w razię wątpliwości.

Nie ma potrzeby tworzyć nowego wątku, który kompletnie nic nowego na forum nie wnosi i pokazuje drastyczną treść :)

Bij mnie mocniej, proszę. Dobrze, dodam zdjęcia w odpowiednim wątku i jeszcze schowam zdjęcia w spoiler, co by nie raziły brzydotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.