Skocz do zawartości
fan_dobrego_buta

Nasze obuwnicze kolekcje

Rekomendowane odpowiedzi

eye_lip    5359

Dzięki. Ja skupiam się na noszeniu, bo buty wyglądają świetnie i są wygodne. Żadna że skór mnie specjalnie nie zawiodła jeśli chodzi pracę i załamania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edit : poza beznadziejnym Churchs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Velahrn    533

Powiem, że to jeden z najbardziej wartościowych wątków na forum. Raz, że można się pochwalić, co wszyscy bardzo lubimy. Dwa, że bardzo fajnie się czyta i ogląda. Ale przede wszystkim TRZY - bo odkłamuje dwa bardzo ważne mity.

Pierwszy, że każde GYW po dwóch miesiącach są super-hiper dopasowane i noszą się jak skarpetki. Tak nie jest. Jak widać z postów powyżej, każdy z nas ma co najmniej kilka par butów, które są owszem, w porządku, i używamy ich na co dzień, ale chodzenie w nich to nie jest czysta przyjemność i fruwaniem nad chodnikiem. Bo buty mają mankamenty, nie na tyle istotne, by je przekreślały, ale trochę zmniejszające komfort - luźniejsza pięta, nieco zbyt ciasne w podbiciu, sztywniejsza skóra itd.

Dwa - używane buty. Nie mówię tu o jakichś bardzo skatowanych, ale np. na /r/goodyearwelted rynek wtórny jest bardzo rozwinięty (zazwyczaj ktoś po kilku wyjściach decyduje, że "to nie to" i sprzedaje dalej). Często na ebayu można wyhaczyć naprawdę ładne buty, sądząc po stanie podeszew - praktyczne nie chodzone - i w cenie dużo niższej niż sklepowa. Dotychczas miałem bardzo duże opory przed kupieniem czegoś takiego. Teraz chyba spróbuje. To również bardzo dobry sposób, aby przekonać się za niewielką sumę pieniędzy, czy jakieś kopyto i rozmiar jest dla dla nas. I to w inny sposób, niż kupując i testując (bez możliwości zwrotu, bo już używane) buty za 200 funtów.

• Like 3
  • Upvote 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dan    209
9 godzin temu, malwes napisał:

Eyelip, piękne buty. Natomiast bardzo zastanowiło mnie to, że one są tak mocno pozałamywane. Na tak dobre marki to nie spodziewałabym się czegoś takiego. Część z nich reklamowałabym jeśli to nie 10ty rok noszenia. 

To chyba trochę dlatego, że po prostu kolega @eye_lipidzie celowo pod prąd, bo po prostu tak lubi :) , w kwestii dbania o buty - lubi jak buty są "zajechane" :), czyli np. nie stosuje prawideł. Stosując je to przy dobrej skórze, but by wracał do swojego pierwotnego kształtu w trakcie odpoczynku na prawidłach i na zdjęciach byłoby mniej załamań.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
eye_lip    5359

Niestety nie mogę się zgodzić z powyższymi teoriami na temat mojej atencji dot. zajechanych butów ;)

Moja opinia jest taka, że im lepszej klasy buty/skóra tym mniejsza jest potrzeba stosowania prawideł. Dobre buty nawet nie zakładane regularnie na prawidła po założeniu na stopy (lub włożeniu prawideł) ładnie się prostują i nie widać mocno załamań (nie dotyczy butów z cordovanu), wyglądają bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lubo69    3891
Powiem, że to jeden z najbardziej wartościowych wątków na forum.

Zgadzam się i jako krytykant tego wątku z pierwszej strony uprzejmie odszczekuję; wyszło dużo lepiej niż się spodziewałem.
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szydlowsky    266
3 godziny temu, Wodzu napisał:

Dołączam się do odszczekiwań.

Ja również :-)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Velahrn    533
4 godziny temu, ricco napisał:

Miał wyskoczyć sum, ale go jeszcze nie ma, to wyskakuje pstrąg.;-)

W miarę możliwości czasowych wzorem niedoścignionego Tanatosa70 postaram się dokonać recenzji niektórych modeli.

Jesteś co najmniej karpiem albo łososiem! Czekamy na recenzję, opinie z użytkowania są najważniejsze!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michau    69

W pięć mcy taka kolekcja?! Na bogatości! :)

Podsumowując, każdą z par kupiłbym jeszcze raz. Przynajmniej w tych cenach, za które udało mi się je sprawić.

Źródło zdradzisz? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mateo86    413

@michau żadna tajemnica, bazarek forumowy, wyprzedaże w sklepach internetowych, wykorzystanie bonów podarunkowych etc...

Pełną cenę zapłaciłem 3 razy i nie żałuje. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta