chevre

jaki zegarek?

35 postów w tym temacie

Dziękuję.

Bo wiesz, z tej strony ekranu to wygląda mniej-więcej tak: chcesz, żebyśmy pomogli Ci znaleźć zegarek do garnituru. Pokazujesz kilka wielkich chronografów w barwach Ukrainy. Uprzejmie odradzamy, sugerujemy alternatywy. W końcu raczysz nas wiadomością, że kupiłeś jeszcze inny zegarek, w stylu tych poprzednich -- najbrzydszy i najgorzej zaprojektowany, jaki ktokolwiek kiedykolwiek na tym forum pokazał.

Trudno więc zachować powagę.

4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoim zdaniem najbrzydszy. Mi się podoba.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łot ta fak ? :shock:

Myślałem że nigdy tego nie powiem, ale... już bym wolał dejwida łolingtona niż to to...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

W tym konkretnym są dwa zegarki -- ten "główny" ze wskazówkami to automat, a ten sekundnik w postaci obrotowej tarczki po lewej stronie jest napędzany osobnym kwarcowym mechanizmem. Albo odwrotnie. W każdym razie jeden jest kwarcowy, bo nie ma dwóch koronek do nakręcania. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Są też hybrydowe mechanizmy, tj. łączące baterię z funkcjonowaniem opartym na mechanice, więc z płynącą sekundą itd. (nie znam szczegółów, raz macałem takiego Vulcaina, to rzadkość generalnie), ale to na pewno nie jest jeden z nich.

Wydawało mi się, że dosyć jasno to opisałem:(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, eye_lip napisał:

Wydawało mi się, że dosyć jasno to opisałem:(

A coś pokręciłem?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę tak. To zwykły kwarcowy zegarek. Sekunda jest niby mechaniczna ale tak jak pisałem nie jest połączona z odmierzaniem czasu w zegarku. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli tylko ta dziwna boczna sekunda jest automatyczna (cały wahnik jest tylko dla niej?), a reszta jest kwarcowa? Hm, to z jednej strony pozwala na oznaczenie zegarka jako automatyczny, a z drugiej na uniknięcie niewygód mechanika (punktualność + konieczność nakręcania). Wspaniały marketing.

BTW: Na podstawie samego zdjęcia możesz stwierdzić, który z tych dwóch zegarków jest mechaniczny, a który kwarcowy? Szacun.

Edit: OK, jak się przypatrzeć i ruszyć głową, to widać :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@eye_lip i dzięki temu zabiegowy w wielu sklepach zegarek jest opisywany jako mechaniczny bez najmniejszej wzmianki o kwarcu ... dzięki za wyjaśnienia :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta