Skocz do zawartości

jaki zegarek?


chevre

Rekomendowane odpowiedzi

W tym budżecie chyba lepiej brać Fossila. A może na początek coś bardziej 'normalnego' i uniwersalnego? Mnie się np. bardzo podoba Timex Weekender, a jest jeszcze tańszy.

Albo jak lubisz przygody, to jakiegoś szwajcarskiego wintydża garniturowego znajdziesz w tym budżecie, jakieś Lanco, Certinę czy Tissota nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chevre napisał:

właśnie chce coś "garniturowego" i patrząc na Lanco, Certine czy Tissota to troche cenami uciekaja.

mam na myśli stare egzemplarze, z lat 60. Powinno się coś znaleźć za 500 PLN. Tylko do takich zegarków trzeba cierpliwości i odrobiny pasji.

Nadal najlepszą opcją wydaje mi się Fossil. To, co pokazujesz, to nie są garniturowce, tylko (poza jednym) chronografy. Nie nadają się do garnituru (typowo garniturowy zegarek ma małą średnicę, jasną tarczę (białą, srebrną, kremową), minimalistyczne indeksy i takąż kopertę w kolorze srebra lub złota.

DSC07849.thumb.JPG.602ed6dac20a7f86cf606a4456dcad2a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, swordfishtrombone napisał:

A, to wszystko jasne. My tutaj mamy wszyscy po 70 lat, to faktycznie możemy sobie w vintydżach chodzić. Dwudziestodwulatek stosowniej wygląda w niebieskim chrono do garnituru, to prawda.

Mistrz :D

Kolego @chevre zajrzyj na zaprzyjaźnione forum zegarkiclub.pl i poczytaj czym charakteryzuje się zegarek garniturowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę garniturowiec ma tutaj jakieś głębsze i poważne znaczenie, zatem wybaczcie. Nie znam się kompletnie. Powiem tylko, że chce zegarek na jakieś okazje czy "niedziele" podobają mi się takie zegarki jakie pokazałem, a konkretnie połączenie koloru niebieskiego ze złotym. Może dacie jakieś propozycje od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o żadne głębsze znaczenie, tylko o rozbieżność pomiędzy:

a/ zegarkami, które Ci się podobają

b/ zegarkami, które pasują do garnituru.

Zauważ, że nikt nie napisał, że brzydkie zegarki Ci się podobają, a jedynie, że nie są to typowe garniturowce.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nikogo nie oskarżyłem o to, że powiedział,że są brzydkie. Akurat te zegarki wybrałem pod mój garnitur miałem jeden z nich na ręce i według mnie pasuje i to bardzo. Nie jestem jakimś znawcą i nie potrzebuje książkowego przykładu "garniturowca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chevre napisał:

Ja też nikogo nie oskarżyłem o to, że powiedział,że są brzydkie. Akurat te zegarki wybrałem pod mój garnitur miałem jeden z nich na ręce i według mnie pasuje i to bardzo. Nie jestem jakimś znawcą i nie potrzebuje książkowego przykładu "garniturowca".

@chevre

Kolego, widzę dwa wyjścia:

1. Idź pod prąd, kup ten, który Ci się najbardziej podoba i noś go jak tylko chcesz. Nawet z frakiem. Serio - zero złośliwości z mojej strony.

2. Wstrzymaj się z zakupami, poczytaj odpowiednie fora (np. to, którego adres podałem wcześniej), przejrzyj zdjęcia zegarków innych Forumowiczów (może jednak wpadnie Ci coś innego w oko) i kup jakiś klasyczny EDC na tzw. lata.

Jeśli druga opcja nie wypali, zawsze możesz wrócić do pierwszej. Świat jest pełen ludzi myślących niesztampowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedziawszy, ten Fossil to chyba całkiem niezły zegarek za tę cenę. Ładniejszy byłby w stalowej kopercie bez złocenia. Rektor mojego uniwersytetu taki ma (stal+kremowa tarcza chyba), a to o czymś świadczy (a najprawdopodobniej o tym, że nie przywiązuje do zegarka najmniejszej wagi) ;)

Chrono to fajne zegarki i dość uniwersalne, taki IWC Portugalczyk to i do garnituru świetnie pasuje; Junghans Max Bill Chronoscope też. Te chrono, które pokazujesz, są jednak mocno sportowe. Zestawienie kolorów o bardzo wysokim  kontraście (złoty i niebieski) jest bardzo krzykliwe i było dobre w latach 90-tych (w podstawówce miałem takie NB, ale zadawałem szyku!), ale na pewno nie nadaje się na eleganckie zegarki. Weź albo coś z białą/kremową tarczą - i wtedy metal dowolny, albo niebieską tarczę w stali (jeśli zegarek jest stylistycznie stonowany, niebieską tarczę można nosić i do smart casualu).

Zwróć też uwagę na średnicę koperty. Moim zdaniem -- o ile nie jesteś kulturystą -- nie powinieneś przekraczać 40 mm, chyba że w sportowym zegarku (np. nurku).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym są dwa zegarki -- ten "główny" ze wskazówkami to automat, a ten sekundnik w postaci obrotowej tarczki po lewej stronie jest napędzany osobnym kwarcowym mechanizmem. Albo odwrotnie. W każdym razie jeden jest kwarcowy, bo nie ma dwóch koronek do nakręcania. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Są też hybrydowe mechanizmy, tj. łączące baterię z funkcjonowaniem opartym na mechanice, więc z płynącą sekundą itd. (nie znam szczegółów, raz macałem takiego Vulcaina, to rzadkość generalnie), ale to na pewno nie jest jeden z nich.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

Wspaniały wybór. Mogłeś dołożyć jeszcze stówę i mieć model z wbudowaną fontanną na wifi, ale ten też jest spoko jak na początek. Dwudziestolatek nie może przecież nosić zegarka jak prezes banku.

Jak będziesz go miał, to pokaż koniecznie z garniturem.

Śmiej się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.