Skocz do zawartości

Pasty/kremy do skór


Ekscelencja

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,
zakupiłem dwa kremy do skór Tarrago ciemniejsze od posiadanych butów. Czy oznacza to, że po zastosowaniu kremu buty staną się ciemniejsze i podążą kolorystycznie w odcień owego kremu (szczerze to but bardzo fajny, tylko kolor mi nie do końca odpowiada - mogłyby być ciemniejsze ;) )? Druga sprawa. Czytałem nieco o pielęgnacji takimi kremami pasków i toreb. Czy tak nakremowany pasek od spodni nie będzie zostawiał śladów na ubraniach sam z siebie albo pod wpływem potu? Czy torba, którą często trzymam na kolanach w autobusie nie przyfarbuje mi spodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak jak kolega wyżej napisał kremem nie przyciemnisz butów. A w żadnym wypadku nie używaj ich do toreb czy pasków. Będą zostawiały ślady na ubraniach. Pasek przy akładaniu/wyjmowaniu trze o spodnie, podobnie torba jak ją nosisz na ramieniu. A nawet kilka dni po pastowaniu jak chusteczką potrzesz buty to zostawią ślady. 

Przyciemnić najelepiej profesjonalnie - oddać do kogos, kto się tym zajmuje (np. Wielki Shoe, słyszałem, że robią, sam nie korzystałem itp.). Do koloryzacji trwałej są środki jak Juvacuir ale dla jednej pary butów zapewnie nie opłaca się wyposażać w środek do czyszczenia, barwienia, itp. 

Co do kremu, to zależy jak badzo są ciemniejsze. Jeśli jeden ton to nic się nie stanie i spokojnie można używać, jeśli bardzo mocno, to buty nie będą wyglądały dobrze, będą smugi itp. Raczej będą wyglądały jak brudne, niż pociemnione. Kremem nie uzyskasz równego pokrycia. Poprzez bardzo mocno rozumiem np. ciemny brąz (marron fonce) na koniakowych butach.

Co prawda nie jest to prawdziwy sposób na przyciemnienie butów, ale taki efekt czasem daje tłuszcz/dubbin. Z tym, że nie zawsze i nie na każdej skórze. Zależy co to za buty i z jakiego koloru chcesz przejść do jakiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.