Skocz do zawartości

wiatrówki / plecionki, czyli letni relaks dla stóp


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna chodziły za mną buty lekkie, perforowane / plecione - coś na upalne dni. Jakoś do zamówienia plecionek u TJ nigdy nie zebrałem się (to co kiedyś widziałem nie przemawiało do mnie), tym bardziej u Duranca.

W sobotę trafiłem na ofertę Aldo Brue w Klifie i postanowiłem przetestować. Buty bardzo lekkie, perforacja na wylot, z zewnątrz nubuk, wewnątrz skóra licowa. Poniżej kilka zdjęć i link do strony producenta.

Tego typu buty są bardzo rzadko w ofercie marek RTW, więc może warto założyć temat propagujący wiedzę o nich, co czynię niniejszym.

SAM_5087.JPG.9b48ee2801a725ed8426456d44aac5e3.JPG

SAM_5088.JPG.d735facd3714fcdf657e914f65141f98.JPG

SAM_5092.thumb.JPG.b0a81391ea9bea1eb31078d3af2d9dc8.JPG

http://www.aldobrue.it/en/new-collection/men/shoes/pillow-for-amalfi-fod-pelle-f-377-pillow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damiance napisał:

Jak tego typu buty z plecionki mogłyby wyglądać ładnie?

Dla mnie na przykład chyba nie mogłyby. Jeszcze ani razu nie widziałem obuwia takiego typu które nie powodowałoby zdecydowanie negatywnych odczuć. Jakkolwiek prezentowane na forum buty od TJa są co do zasady prześliczne, tak plecionki nawet TJowskie mi się nie podobają w ogóle. Już bardziej podobają mi się espadryle, a espadryli nie mam i nie zamierzam mieć :D

Edit: Te Carminy niżej są nawet-nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damiance napisał:

Ja myślę, że wiatrówki / plecionki są niedoceniane ;)

Co byś konkretnie poprawił aby nie wyglądały "raczej jak koszmarki"? Jak tego typu buty z plecionki mogłyby wyglądać ładnie? Zachęcam do wrzucenia kilku zdjęć ...

1. Poprawić/zmienić należałoby praktycznie wszystko

2. Mogą wyglądać ładnie, jeżeli mają ładne kopyto, są starannie wykonane i zrobione z porządnej skóry - kiedy wyglądają jak normalne dobre klasyczne buty ale zrobione z plecionki zamiast zwykłej skóry. Przykładowe zdjęcie w moim poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest to problem przede wszystkim rezydentów Dubaju czy Bagdadu. Rozumiem że każdy ma inną tolerancję, ale przy naszych "upałach" chyba da się wytrzymać w loafersach z naturalnej skóry. Dress code wymaga pewnych wyrzeczeń. Jeśli zaś te wiatrówki to na poważnie, czy możemy spodziewać się również wątku o koszulach z krótkim rękawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trick wszelako polega na tym, że buty w pierwszym poście to są faktycznie "plecionki", natomiast te pokazane dalej Shoepassion czy Carminy to są "plecionki oszukane", tam bowiem pod warstwą skóry plecionej jest jeszcze normalna skórzana wyściółka i cały efekt przewiewności znika.

Ja tam akurat takie buty perforowane nawet lubię, no ale może mam wioskowy gust, bo wiem, że na forach  cieszą się bardzo niską estymą. Jest tego trochę na yooxie, trzeba szukać np. po słowie kluczowym openwork, marki np. Brimarts czy Baldinini. Oczywiście mocno casualowe, ale niektóre modele nawet fajne.

A koszulki z krótkim rękawem też bywają OK, o ile nie są koszulkami z długim rękawem z krótkim rękawem ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dziko napisał:

Trick wszelako polega na tym, że buty w pierwszym poście to są faktycznie "plecionki", natomiast te pokazane dalej Shoepassion czy Carminy to są "plecionki oszukane", tam bowiem pod warstwą skóry plecionej jest jeszcze normalna skórzana wyściółka i cały efekt przewiewności znika.

A mi te pierwsze wyglądają właśnie na perforowane, a nie plecionki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wątek się rozwija!

Zwracam uwagę, że nie napisałem nigdzie, że to klasyka, więc porównywanie butów perforowanych do plecionki i to podklejonej futrówka nie jest trafione. Co do kopyta to nie różni się od kopyt innych marek dla tego typu butów. Dobre spostrzeżenie zawarł Kolega @Bartek 00 & @dziko

Butów nie kupiłem oczywiście do klasycznych zestawów tylko do koszulek z krótkim rękawem ;)

Wspomniana też wyżej marka Baldinini (u nas zdaje się słabo dostępna) to dobry kierunek poszukiwań - właściwie pierwsze buty tego typu jakie miałem okazję oglądać x lat temu to były właśnie tej marki. Przewertowałem książkę o butach Moreschi (też są w Klifie ale w wybiórczej ofercie) i poniżej wrzucam dwa zdjęcia jako "perforowane" inspiracje.

moreschi.JPG.b3bbfddaad51913369f3628283205863.JPG

moreschi2.JPG.d46e2ac3a1b8dd79e7540ac3bd3c1dcd.JPG

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed laty miałem plecione buty podobne do jasnych Shoepassion pokazanych powyżej przez @Krzysiek_W i bardzo je sobie chwaliłem za komfort w lecie. O ile dobrze pamiętam były z firmy polskiego brata Sergio Rossi, Gino ;-)

Buty z plecionki są ma mojej "długiej liście zakupowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
W dniu 11.07.2017 o 08:48, Zajac Poziomka napisał:

Chyba najładniejsze buty tego typu robi Carmina. Te z pierwszego posta wyglądają fatalnie, radzę zwrócić jeżeli jeszcze nie były noszone. Scarosso tez ma podobne w ofercie, całkiem ładne. Poniżej Carmina dla Skoaktiebolaget.

IMG_0715.thumb.PNG.1425d5236a03342b1b3a22f26753af48.PNG

Temat się obudził a przez te kilka lat nie zmienił podejścia, nosilbym chętnie te carminy, tylko jakby jeszcze były dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 99ZdzIs napisał:

I od C&J 

kensington_2_26267a-z43c3_2.jpg

 

21 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Zdziś ma rozdwojenie jaźni :D

Obstawiam drugie wcielenie kolegi na "X" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.